profesyonel swing dansçısı olmak isteyenlere öneriler

Son yılların en dikkat çekici danslarından biri swing. Özellikle caz müziğinin popüler olmasıyla birlikte swing tutkunları artarken bu işi profesyonel anlamda yapmak isteyenler de oluyor. Ancak her dansta olduğu gibi swing dansında da belli kurallar ve zorlu aşamalar yer alıyor. Profesyonel swing dansçısı olmak isteyenlerin bu kurallara uyması gerekiyor.

Eğitmen olarak ya da dansçı olarak swing dansında profesyonelleşmek isteyenler için dansın uzmanlarının verdiği öğütler sayfamızda yer alıyor. Keyifli bir dans yolculuğu diliyoruz…

Profesyonel swing dansçısı olmak isteyenlere öneriler:

  1. Swing dansı zordur ya da swing yerine tango ya da salsa yap diyenlere aldırmayın. Swing’i öğrenmek istiyorsanız, eğitiminizi alarak ilk adımı atın. Profesyonel dansçı olmak için ilk olarak kalbinizin sesini dinleyin.
  2. Profesyonel swing dansçısı olmak için iyi bir dans kursu seçin. Her eğitim merkezi swing dansında uzman değil maalesef. Bunun püf noktası da profesyonel eğitmenler elbette. Swing dansında profesyonelleşmemiş eğitmenler ile çalışırsanız içinize sinecek bir eğitim alamazsınız.
  3. Profesyonel dansçı olmak için sınırlarınızı bilin. Sınırlardan kastımız kendinizi ve vücudunuzu tanıyın. Neleri yapabildiğinizi ve neleri yapamadığınızı öğrenirseniz profesyonel swing dansçısı olmak için emek verebilirsiniz.
  4. Profesyonel swing dansçısı olmak için swing videoları izleyin. Swing dansının nasıl yapıldığını gözlemlemenin size oldukça katkısı olacak. Dansçıların hareketlerini ezberlerseniz eğitim alırken daha rahat edersiniz.

Dans Koçluğu VIP Ders Ders Ücretleri

  1. Swingin tarihi ve hareketleri ile ilgili kitaplar okuyun. Profesyonel swing dansçısı olmak için swingin nasıl ortaya çıktığını ve geliştiğini bilmelisiniz. Mesleğiniz swing dansçılığı olacaksa hem teorik hem de pratik anlamda uzmanlaşmalısınız.
  2. Bol bol pratik yapın. Dansta profesyonelleşmek için pratik yapmak şart. Öğrendiklerinizi vakit buldukça sahnelemezseniz kendinizi geliştiremezsiniz.
  3. Konsantrasyonunuzu geliştirin. İyi bir dansçı olmak için yaptığınız işe odaklanabilmelisiniz. Bu nedenle zihninizi geliştirecek egzersizler yapın, konsantrasyonunuzu arttırın.
  4. Profesyonel swing dansçısı olmak için partnerinizi iyi seçin. Swing dansı eşli olarak yapıldığı için sadece sizin iyi bir dansçı olmanız yeterli olmuyor. Dolayısıyla partnerinizi seçerken sizin kadar iyi olup olmadığına dikkat edin.
  5. Dansçı olmak için yarışmalara katılın. Profesyonel swing dansçısı olmak istiyorsanız kendinizi mümkün olduğunca sahnede görmeniz lazım. Kendinizi test edebileceğiniz düzeyde yarışmalara katılın. Böylece eksiklerinizi görüp ilerlemeniz daha kolay olacak.

profesyonel swing dansçısı olmak

 1. Dans festivallerini takip edin. Dans festivallerinde yarışmalar dışında workshop etkinlikleri, seminerler ve konferanslar da düzenleniyor. Bu etkinliklere katılarak hem profesyonel dansçılarla bir arada olabilir hem de farklı dallarda eğitim alabilirsiniz.
 2. Profesyonel swing dansçısı olmak için kendi tarzınızı oluşturmaya çalışın. Profesyonel swing dansçısı olmak ve kendinizden söz ettirmek için yeni şeyler denemekten korkmayın. Size ait olacak hareketler yaratın, swing dansını geliştirmek için çalışın.
 3. Pilates ve yoga yapın. Swing dansında uzmanlaşmak istiyorsanız güçlü bir vücuda sahip olmanız gerek. Seri adımları, liftleri ve dönüşleriyle dikkat çeken bu dansta kaslarınız, sizi ve partnerinizi taşımalı.
 4. Profesyonel dansçı olmak için sağlıklı beslenin. Profesyonel dansçılar beslenmelerine dikkat etmek zorundadır. Kilonuzun swing dansı gibi hareketli dansları yapmaya uygun olması çok önemli. Ayrıca bol bol su içmeli ve günlük kalorinizi hesaplayarak beslenmelisiniz.
 5. Kendinize güvenin. Dans etmeyi seviyor ve swing dansçısı olmak istiyorsanız nasıl yapacağım gibi bir endişeye kapılmayın. Kendinize güvenirseniz yapamayacağınız bir şey yok.
 6. Kendinize de vakit ayırın. Profesyonel dansçıların sabah akşam dans ettiği yalanına inanmıyorsunuz değil mi? Sürekli dans etmek yaptığınız şeyi görev olarak görmenize neden olacaktır. Bu nedenle profesyonel dansçı olmak istiyorsanız kendinize vakit ayırın, arkadaşlarınızla görüşün, resim yapın, sinemaya gidin…

Profesyonel bir swing dansçısı olmak için teknik ve pratik bilgilerinizi edinin ve dans etmeyi hayatınızın bir parçası haline getirin. Başarı kendiliğinden gelecektir…

Hemen Kayıt Ol