mükemmel bir düğün dansı için öneri

Düğün gününün en güzel anı gelin ve damadın piste çıkarak ilk danslarını sergilemeleridir. Tüm gözler yeni evli çiftimizin üzerinde olur. Bu heyecanla dans etmek elbette çok stresli olacaktır. Hatta heyecandan adımların karışması ve düğün dansı için hazırlanan koreografinin unutulması muhtemeldir. Ancak birkaç püf nokta ile mükemmel bir düğün dansı sergileyebilirsiniz. Seçtiğiniz şarkı, gelinliğinizin modeli, rahat bir ayakkabı her şeyi değiştirebilir…

İşte mükemmel bir düğün dansı için 10 öneri:

  1. İlk dans müziğinizi dikkatli seçin.

Düğün dansı önerileri arasında ilk sırada elbette ilk dans müzikleri ya da düğün dansı müziği yer alır. Çiftler genellikle düğün dansı müziği seçerken hata yapıyorlar. Klasikleşmiş şarkıları ya da konukların anlamayacağı parçaları tercih edebiliyorlar. Halbuki klasik olmak yerine aranızdaki aşkı anlatacak, romantik ve sakin ezgili bir parça seçtiğinizde dansınızı daha kolay sahneleyebilirsiniz. Ayrıca senfonik ve orkestra müziklerini de tercih ederek daha asil bir düğün dansı sergileyebilirsiniz.

  1. Eğitmeninizi ve koreografinizi iyi seçin.

Düğün dansı önerileri arasında sizlere bir diğer tavsiyemiz iyi bir eğitmen seçmeniz. Her eğitmen düğün dansı koreografisi hazırlayamıyor maalesef. Bu nedenle düğün dansı eğitmenliği deneyimi olan eğitmenlerden ders alın. Şarkınıza uygun koreografi oluşturulmasına dikkat edin. Farklı olacağız diye akrobatik hareketler denemenize gerek yok. Keyifli ya da slow bir müzikte temel adımlarla oluşturulmuş bir düğün dansı sizin için yeterli olacaktır. En iyi düğün dansı gösterisi sergilemek istiyorsanız eğitmeniniz gerçekten iyi olmalı.

Dans Koçluğu VIP Ders Ders Ücretleri

  1. Provalarda topuklu ayakkabı giyin.

Düğün dansı öneri listemizde gelin adaylarını ilgilendiren önemli bir konu da var. Pek çok gelin adayı provalarda düğün günü giyeceği ayakkabıyı kullanmadığı için düğün dansının yarısında tökezlemeye başlıyor. Bu nedenle düğün dansını sorunsuzca atlatmak isteyen gelinlerin ayakkabıları ile derslere katılmalarında fayda var. Düğün dansı seçerken dikkat edilecekler arasında da yer alan ayakkabı seçiminiz, dansınızın iyi ya da kötü noktalanmasına sebep verebilir.

  1. İlk dans şarkınızı uzun tutmayın.

Mükemmel bir düğün dansı için öneri listemizde ilk dans müzikleri elbette yer alacak. Daha önce hiç dans etmediyseniz ya da ne yaparsanız yapın dansa yeteneğiniz olmadığını düşünüyorsanız düğün dansı müziği ve ilk dans şarkınızı uzun tutmayın. 2 – 2.5 dakika süren düğün dansı yeterli olacaktır. Aksi halde sizin için eziyete dönüşebilecek bir düğün dansınız olabilir.

  1. Son provayı gelinlikle yapın.

Eğer kabarık ya da dar bir gelinlik giyiyorsanız provalarınıza tarlatan ya da dar bir kıyafetle katılmanızda yarar var. Düğün gününü ne kadar iyi canlandırırsanız o kadar iyi dans edersiniz. Son provanızı da gelinliğinizle yapabilirseniz gelinlik içinde nasıl hareket ettiğinizi görebilirsiniz. Hatta gelinlikle yapamadığınız hareketleri koreografinizden çıkarabilirsiniz. Düğün dansı önerileri listemizdeki bu maddeyi unutmayın.

düğün dansı önerileri

  1. Düğün şarkınızı dans sırasında söylemeyin.

Düğün dansı tavsiye listemizde şarkınızı kesinlikle söylememeniz de var. Fotoğraflarınızın kötü çıkmasını istemiyorsanız dans sırasında şarkınızı mırıldanmayın ya da eşinizle konuşmamaya dikkat edin. İlk dansta romantik bakışlar ve birbiriyle uyumlu iki beden yeterli…

  1. Düğün dansı sırasında adımlarınızı saymayın.

Mükemmel bir düğün dansı için öneri istiyorsanız en önemli konunun dans ederken adımlarınızı saymamanız olduğunu bilmelisiniz. Adımlarınızı saydığınızda bir süre sonra heyecandan hareketlerinizi karıştıracaksınız. Bu nedenle kendinizi düğün dansı müziğinize bırakın ve kendinizi kasmayın.

  1. Ciddi ve gergin durmayın.

Düğün dansı önerileri içinde ilk dansınızı her zaman güler yüzle yapmanız da yer alıyor. Yüzü asık gelin ve damat, misafirlerin de gerilmesine sebep olacaktır. Bu nedenle düğün günü ne tatsızlık yaşamış olursanız olun ilk dansınıza yansıtmayın.

Eğitmenler Şubeler Sıkça Sorulan Sorular

  1. Sahneye uygun ayakkabı seçin.

Hem gelinliğinize hem de sahneye uygun bir ayakkabı seçmek mükemmel düğün dansı için gereklidir. Düğün salonlarının pistleri genel olarak kaymayan zeminler olsa da yine de giyeceğiniz ayakkabının kaymıyor olmasına dikkat edin. İmkanınız varsa düğün pistinde prova yapın. Düğün dansı öneri listemizin en önemlilerinden biri de bu.

  1. Yüzünüzden gülümsemeyi eksik etmeyin.

Düğün dansı konusunda kendinize güvenmiyor olsanız da yüzünüzden gülümsemeyi eksik etmeyin. İyi bir ilk dansın anahtarı sizin mutluluğunuzu yansıtmanızdır. Misafirlerinizin sizlerin mutluluğuna ortak olmaya geldiklerini unutmayın. En iyi düğün dansı sizin olsun istiyorsanız doğal olun.

En iyi düğün dansı, aşkınızı yansıttığınız ve mutluluğunuzu sergilediğiniz danstır. Bu nedenle doğal olun ve kendinize güvenin. Aynı zamanda düğün dansı için çalışmalarınızı son güne bırakmayın, iyi bir eğitmen seçin ve fırsat buldukça pratik yapın. Anın tadını çıkarın…

Mükemmel düğün dansı için öneri isterseniz eğitmenlerinizden de destek alabilirsiniz. İlk dans müzikleri ve koreografi seçimi için size en yakın kursu arayın…

Hemen Kayıt Ol