İyi Bir Dans Kursunda Olması Gerekenler

Dans kursuna gitmek istiyor ancak iyi bir dans kursu nasıl olur bilmiyor musunuz? Cevabınız evet ise iyi bir dans kursunda olması gerekenler hakkında bilgilendirici yazımızı okumaya devam edin…

Dans eğitiminizi başarıyla tamamlamanızın ilk anahtarı iyi bir dans kursuna gidiyor olmanızdır. Bu nedenle hangi dersi seçeceğinizden çok hangi dans kursuna gideceğinize karar vermeniz gerekiyor. Kötü bir dans kursunda eğitim alıyor oluşunuz tüm dans hayatınızı olumsuz etkileyecek hatta bir daha ders almamanıza bile neden olacaktır. Bu nedenle sizlere seçiminizi yaparken işinizi kolaylaştıracak birkaç ipucu vermek istiyoruz. Söylediklerimizi göz önünde bulundurarak en iyi dans kursları arasından rahatça tercih yapabilirsiniz.

İyi bir dans kursunda olması gerekenler:

İstediğiniz dans kursta var mı?

İyi bir dans kursu bütün dans türlerinde sınıf açabilecek nitelikte ve bilinirlikte olmalıdır. İstediğiniz dersi alamayacaksanız sadece kursa yazılmış olmak için kayıt yaptırmayın. Dans kursu nasıl olmalı sorunuzun araştırmasını kursa gitmeden yapın.

Merkezi bir konumda mı?

Rahat ulaşabildiğiniz bir kursa her zaman hevesle gidersiniz. İyi bir dans kursu arka sokaklarda ya da bodrum katlarında olmaz. Dans kursu nitelikleri açısından kaliteli bir eğitim sunmalıdır.

Dans Koçluğu VIP Ders Ders Ücretleri

Stüdyoları geniş mi?

İyi bir dans kursunda olması gerekenler nelerdir derseniz geniş stüdyolara sahip olmaları gerektiğini söyleyebiliriz. Dans kursunuzun stüdyolarının geniş olması önemlidir. En iyi dans kursları sizi daracık sınıflara hapsetmez. Stüdyolar geniş ve ferah olmalıdır. Dans etmeyi daha keyifli hale getiren özelliklerden biri de budur.

Sertifika veriyor mu?

Dans kursu seçerken sertifika verip vermemesine dikkat etmelisiniz. Katılım sertifikası verenler işlerini daha ciddiye alıyorlardır. Dans kursu nasıl olmalı diyorsanız sertifikasız kurslara gitmemenizi öneririz.

Teknik donanımları tam mı?

Dans ederken gerekli olacak DVD ve VCD oynatıcılara, müzik ve ses sistemlerine sahip olan dans kursları kaliteli eğitim verirler. İyi bir dans kursunda olması gerekenler arasında teknik donanım mutlaka vardır.

Aksesuar ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu?

Aksesuar, ayakkabı ve kıyafet gibi malzemelerin kurs depolarında yer alması ve ihtiyacınız anında size sunulması çok önemli. Ders içeriğinde yer alan hareketleri yapmanızı kolaylaştıracak kostümler ve ayakkabılar donanımlı bir dans kursu izlenimi verecektir size. Dans kursu özellikleri arasında mutlaka ihtiyaçlarınızı karşılamaları da yer almalı. İyi bir dans kursunda olması gerekenler arasında bu durumu atlamamalısınız.

iyi bir dans kursu

Eğitmenleri deneyimli mi?

Dans kursu nasıl olmalı sorunuzun bir diğer yanıtı da eğitmenlerin profesyonellik derecesidir. Dans kursu seçerken en önemli konu aslında eğitmenlerinizin deneyimli olup olmamasıdır ayrıca. Eğitim almak istediğiniz dans türünde uzman, daha önce eğitim vermiş, yarışmalara katılmış ve hatta ödül almış kişilerden aldığınız derslerin yararı daha fazla olacaktır. İyi bir dans kursu sizleri iyi eğitmenlerle çalıştırır.

Etkinlik düzenliyor mu?

En iyi dans kursları etkinlik ve yarışma düzenleyebilecek kalitede olurlar. Farklı sektörlerde ve dans okullarında tanıdıkları olan kursunuz dans geceleri ve yarışmalar düzenleyebiliyorsa standardın üstünde hizmet veriyordur. Dans kursu özellikleri arasındaki bu durumu dikkate alın.

Özel ders imkanı veriyor mu?

Topluluk ile eğitim almak istemeyen kişiler için özel ve ek ders imkanları sunan kursları seçmelisiniz. Bunlar sizinle daha yakından ilgileneceklerdir. İyi bir dans kursunda olması gerekenler arasında özel ders imkanlarını es geçmeyin.

Hijyene dikkat ediliyor mu?

İyi bir dans kursunda hijyene ve sağlık kurallarına önem verilmelidir. Sınıfları ve lavaboları temiz olmayan kurslara kayıt yaptırmayın. Kursunuzun her yerini incelemekle işe başlayın. Dans kursu nasıl olmalı, elbette temiz olmalı.

Eğitmenler Şubeler Sıkça Sorulan Sorular

Ücret politikası uygun mu?

Verdiği eğitim niteliğine rağmen yüksek ücret talep edenlere kesinlikle kaydınızı yaptırmayın. Çok çok kaliteli okullara diğerlerinden fazla ücret ödemeniz normal ancak derslikleri dökülen, iletişimi olmayan eğitmenlere sahip olan kurslara paranızı harcamayın. En iyi dans kursları önce sizin eğitiminizi düşünür, alacağı ücreti değil.

Yurt dışı bağlantıları var mı?

İyi bir dans kursunda olması gerekenler arasında yurt dışı dans kursu ya da okulu bağlantıları da yer alır. Dans eğitiminizi profesyonel anlamda devam ettirmek ve yurt dışında eğitim almak istiyorsanız yurt dışı bağlantıları olan okullar tercih edin. Bu dans okullarının kaliteleri de standart üstü olacaktır.

Sınıflar kalabalık mı?

Sınıfların çok kalabalık olması eğitim almanızı ve öğrenmenizi zorlaştırır. Maksimum 10 kişilik sınıflar açan ve derslikleri büyük olan kurslara kayıt yaptırabilirsiniz. İyi bir dans kursu sizi rahat ettirmeyi hedefler.

İletişimi kuvvetli mi?

Eğitmenlerin ve yöneticilerin sorunlarınızı çözebilecek ve yapıcı nitelikte olmaları, dilediğiniz an sizinle iletişime geçebilmeleri gerekmektedir. Konuşamadığınız kişilerden beklediğiniz eğitimi de alamazsınız. İyi bir dans kursunda olması gerekenler arasında sizi anlayacak ve taleplerinize hızla yanıt verecek eğitmen ve görevlilerin olması da var.

İyi bir dans kursu size bunların yanında güler yüz ve samimiyet, ders telafi imkanı, organizasyon düzenleme vb. olanakları da veriyor olmalı. Böylece hem mutlu olacağınız bir ortamda ders alır hem de kendinizi daha iyi geliştirirsiniz. O nedenle, seçim yaparken dikkat!

Hemen Kayıt Ol