İyi Bir Dans Kursunda Olması Gerekenler

Dans eğitiminizi başarıyla tamamlamanızın ilk anahtarı iyi bir kursa gidiyor olmanızdır. Bu nedenle hangi dersi seçeceğinizden çok hangi kursa gideceğinize karar vermeniz gerekiyor. Kötü bir yerde eğitim alıyor oluşunuz tüm dans hayatınızı olumsuz etkileyecek hatta bir daha ders almamanıza bile neden olacaktır. Bu nedenle sizlere seçiminizi yaparken işinizi kolaylaştıracak birkaç ipucu vermek istiyoruz. Söylediklerimizi göz önünde bulundurarak tercihinizi rahatça yapabilirsiniz.

İstediğiniz dans kursta var mı?

İyi bir kurs bütün dans türlerinde sınıf açabilecek nitelikte ve bilinirlikte olmalıdır. İstediğiniz dersi alamayacaksanız sadece kursa yazılmış olmak için kayıt yaptırmayın.

Merkezi bir konumda mı?

Rahat ulaşabildiğiniz bir kursa her zaman hevesle gidersiniz. İyi bir kurs arka sokaklarda ya da bodrum katlarında olmaz.

Dans Koçluğu VIP Ders Ders Ücretleri

Stüdyoları geniş mi?

Dans kursunuzun stüdyolarının geniş olması önemlidir. İyi bir kurs sizi daracık sınıflara hapsetmez. Stüdyolar geniş ve ferah olmalıdır. Dans etmeyi daha keyifli hale getiren özelliklerden biri de budur.

Sertifika veriyor mu?

Kurs seçerken sertifika verip vermemesine dikkat etmelisiniz. Katılım sertifikası verenler işlerini daha ciddiye alıyorlardır.

Teknik donanımları tam mı?

Dans ederken gerekli olacak DVD ve VCD oynatıcılara, müzik ve ses sistemlerine sahip olan kurslar kaliteli eğitim verirler.

Aksesuar ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu?

Aksesuar, ayakkabı ve kıyafet gibi malzemelerin kurs depolarında yer alması ve ihtiyacınız anında size sunulması çok önemli. Ders içeriğinde yer alan hareketleri yapmanızı kolaylaştıracak kostümler ve ayakkabılar donanımlı bir kurs izlenimi verecektir size.

iyi bir dans kursu

Eğitmenleri deneyimli mi?

Kurs seçerken en önemli konu eğitmenlerinizin deneyimli olup olmamasıdır ayrıca. Almak istediğiniz dans türünde uzman, daha önce eğitim vermiş, yarışmalara katılmış ve hatta ödül almış kişilerden aldığınız derslerin yararı daha fazla olacaktır.

Etkinlik düzenliyor mu?

Nitelikli kurslar etkinlik ve yarışma düzenleyebilecek kalitede olurlar. Farklı sektörlerde ve dans okullarında tanıdıkları olan kursunuz dans geceleri ve yarışmalar düzenleyebiliyorsa standardın üstünde hizmet veriyordur.

Özel ders imkanı veriyor mu?

Topluluk ile eğitim almak istemeyen kişiler için özel ve ek ders imkanları sunan kursları seçmelisiniz. Bunlar sizinle daha yakından ilgileneceklerdir.

Hijyene dikkat ediliyor mu?

İyi bir dans kursunda hijyene ve sağlık kurallarına önem verilmelidir. Sınıfları ve lavaboları temiz olmayan kurslara kayıt yaptırmayın. Kursunuzun her yerini incelemekle işe başlayın.

Eğitmenler Şubeler Sıkça Sorulan Sorular

Ücret politikası uygun mu?

Verdiği eğitim niteliğine rağmen yüksek ücret talep edenlere kesinlikle kaydınızı yaptırmayın. Çok çok kaliteli okullara diğerlerinden fazla ücret ödemeniz normal ancak derslikleri dökülen, iletişimi olmayan eğitmenlere sahip olan kurslara paranızı harcamayın.

Yurt dışı bağlantıları var mı?

Dans eğitiminizi profesyonel anlamda devam ettirmek ve yurt dışında eğitim almak istiyorsanız yurt dışı bağlantıları olan okullar tercih edin. Bu dans okullarının kaliteleri de standart üstü olacaktır.

Sınıflar kalabalık mı?

Sınıfların çok kalabalık olması eğitim almanızı ve öğrenmenizi zorlaştırır. Maksimum 10 kişilik sınıflar açan ve derslikleri büyük olan kurslara kayıt yaptırabilirsiniz.

İletişimi kuvvetli mi?

Eğitmenlerin ve yöneticilerin sorunlarınızı çözebilecek ve yapıcı nitelikte olmaları, dilediğiniz an sizinle iletişime geçebilmeleri gerekmektedir. Konuşamadığınız kişilerden beklediğiniz eğitimi de alamazsınız.

İyi bir kurs size bunların yanında güler yüz ve samimiyet, ders telafi imkanı, organizasyon düzenleme vb. olanakları da veriyor olmalı. Böylece hem mutlu olacağınız bir ortamda ders alır hem de kendinizi daha iyi geliştirirsiniz. O nedenle, seçim yaparken dikkat!

Hemen Kayıt Ol