oktay aksoy

Oktay Aksoy

Etiler Sanat Merkezi Dans Eğitmeni

Dans Akademi – Biz Sizi Arayalım

Ad Soyad

Email

Telefon

Dans Türü

Hakkında

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale bölümü mezunu ve senelerce Devlet Opera ve Balesi’nde sahne almış olan dans eğitmeni Oktay Aksoy, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, İstanbul Devlet Konservatuarı Bale Ana Sanat Dalı’ndan mezundur.

1986 senesinde İstanbul Devlet Opera ve Bale’sinde görev alan Oktay Aksoy, Baş Dansçı olarak Devlet Opera ve Bale kadrosuna dahil olmuştur. Rudolph Nureyev, Grigorovich gibi dünyaca ünlü sanatçılarla çalışma fırsatı bulan dans kursu eğitmeni, 1997-2000 yılları arasında birçok Avrupa ülkesinde ve Amerika’da düzenlenen workshoplarda görev almıştır.

2000-2010 yılları arasında birçok okulda Klasik Bale ve Modern Dans Eğitmenliği ve Art Director olarak görev yapmış olan dans kursu eğitmeni Oktay Aksoy; Raymondo, Spartacus, Blue Bird, Sleeping Beauty, Swan Lake, Bayadere, La Fille Mal Gardee, La Sylphide, Nutcracker, Don Quichotte, Esmeralda, Giselle Coppelia, Corsaire, Ağır Roman, Carmina Burana, West Side Story eserlerinde görev almıştır.

Uzmanlık Alanları

Klasik Bale
Yetişkinlere Hobi Bale
Dans Kursu Levent Etiler Sanat Merkezi

Çağrı Merkezi
0212 963 22 49

Yol Tarifi Al

Esentepe Mah. Ecza Sok. Polat İş Merkezi No:4/38
Levent / İstanbul

dans akademi levent