bilal tercan

Bilal Tercan

Royal Dans Eğitmeni

Dans Akademi – Biz Sizi Arayalım

Ad Soyad

Email

Telefon

Dans Türü

Hakkında

Dans hayatına üniversite eğitimi gördüğü Ankara’da başlayan dans eğitmeni Bilal Tercan, ilk olarak 2001 yılında International Latin ve Sosyal Latin Dansları alanında eğitim almaya başlamıştır. 8 aylık bir öğrenci iken zamanın en prestijli yarışması “Murphy’s Cup” yarışmasında finalist olarak ilk başarısına imza atmıştır.

Türkiye’nin ilk Sosyal Latin yarışmacılarından olan Bilal Tercan 2004’te yapılan ilk Optimum Salsa yarışmasında 4.lük, 2005 yılında 2.Türkiye Cumhuriyet Kupasında 2.lik elde ederek birden çok başarıya imza atmıştır. 2006 yılında Türkiye Salsa Kupasına profesyonel klasmanda katılan dans kursu eğitmeni Bilal Tercan, 4.lüğü alarak tekrar bir başarı kazanmıştır.

Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen Türkiye’nin ilk klasman yarışmasında Türkiye’nin ilk A klasman sporcuları arasında yer almış olan Tercan, 2008 yazında mensubu bulunduğu Şahmaran Dans Grubu ile Antalya, Fethiye, Bodrum, Marmaris, Kuşadası ve Çeşmede turnelere çıkmıştır. Marmara Üniversitesinde de eğitmenlik yapan Bilal Tercan senede yaklaşık 300 öğrenciye Sosyal Latin, 450 çifte düğün dansı eğitimi vermektedir.

Uzmanlık Alanları

Salsa
Bachata
Merengue
Kizomba
Tango
Düğün Dansı
Dans Kursu Beylikdüzü Royal Dans

Çağrı Merkezi

Yol Tarifi Al

Mustafa Kurdoğlu Cad. No:2 Beylikdüzü OSB
Beylikdüzü / İstanbul

dans akademi beylikdüzü