Formda Kalmanın Yeni Adı: Zumba Dansı

Günümüzün en meşhur danslarından olan, kadınlar arasında zayıflamaya yardımcı olduğu konusu her fırsatta açılan Zumba, Salsa ve Fitness hareketlerinin karışımı, Kolombiya’dan çıkan bir dans.

Neredeyse her spor salonu ve dans kursunda verilen Zumba, form kazandıran ve klasik egzersiz hareketlerini bir kenara bırakan figürleri ile dans etmeyi eğlenerek öğrenmenizi sağlayacak. İster spor ister dans olarak görün farkına varmadan Zumba kursu ile hem iyi bir dansçı hem de iyi bir sporcu olacaksınız. Zumba kursları kampanyalarını kaçırmayın…

Neden Zumba Kursu?

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Eğitim sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Dans kursları ve özel derslere katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki dans eğitiminde telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi lokasyonda dans kursları.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Daha Enerjik ve Mutlu Hissetmek İster Misiniz?

Zumba kursu ile günlük hayatın stresinden eğlenceli bir şekilde uzaklaşırken aynı zamanda kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz. Katı kuralları olmayan, tamamen dans ederken keyif almanıza odaklanan Zumba’yı 1 – 2 aylık zumba kursları ile sorunsuzca yapacaksınız.

Rahat kıyafetler, spor ayakkabılarla sanki spor yapıyormuş hissi uyandıracak olan Zumba sayesinde doğaçlama olarak dans edeceksiniz. Zumba kursları sayesinde daha diri ve fit vücudunuzla kendinize güveninizi artıracak, eğlenceli ve sosyal bireyler olacaksınız.

Zumba dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı vakit geçmeden yaptırın!

Zumba kursu sayfasına bakanlar break dance kursu sayfasını da incelediler!

Zumba kursu fiyatları ortalama 140 TL’dir. Ancak zumba kursu fiyatı; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 100 ile 300 TL arasında değişmektedir.

Zumbanın tarihi 1990 yılında dansçı ve aerobik eğitmeni Beto Perez tarafından keşfedilmesine dayanmaktadır. Zumba dansının kelime anlamı; hızlı bir ritimle dans etmek demektir. Zumba, içinde birçok dansı bir arada barındıran bir fitness çeşidi olarak da bilinmektedir.

Bachata, salsa, cha cha, tango ve bazen oryantal gibi Latin dansları eşliğinde yapılmaktadır. Dansın amacı; vücudu sıkılaştırmak, esneklik kazandırmak ve boş zamanlarınızı en iyi şekilde değerlendirebilmektir. Zumba dans kurslarıson dönemde en çok tercih edilen kurslardandır.

Zumba müzikleri arasında başta Cha Cha, Samba ve Rumba olmak üzere Hip Hop, Oryantal, Flamenko ve Cumbia gibi dans müzikleri gelmektedir. Genellikle pek çok müzik türüyle icra edilebilen bir dans olması zumbaya evrensel bir nitelik kazandırmıştır. Ritim bakımından yavaş ve hızlı müzik türlerine göre çalışma programları hazırlanmaktadır.

Zumba bir dans türü olarak bilinse de zayıflamak isteyen insanların katılım gösterebileceği bir fitness programı kapsamına da alınmaktadır. Özellikle yemeklerden sonra zumba yaparak fit bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Haftanın 2 günü, 1 saatinizi zumba kursları için ayırarak hem dans edebilir, hem de vücudunuzda istenmeyen yağ oluşumunu ortadan kaldırabilirsiniz. Zumba kursu ile müzik eşliğinde ya da spor salonlarında, eğitmenler ışığında ve kalabalık bir ortamda sosyalleşebilir, kendinizi dansın ritmine adapte edebilirsiniz.

Zumba yapabilmek için iyi bir dansçı olmanız gerekmemektedir. Büyük-küçük herkes zumba kursuna giderek bu dansı yapabilir. Zumbada kendinizi enerjik ve dinamik hissetmeniz, dans kursuna gitmeniz için yeterli bir neden.

Zumba dans müziğine kulak verdiğiniz anda hareketleri yavaşça sergilemeye başlıyor olacak ve zamanla gerçek bir dansçı gibi kendinizi müziğe bıraktığınızı fark edeceksiniz. Dans Akademi’nin dans kursu kapsamında verdiği zumbada herhangi bir yaş sınırı olmamakla birlikte kendini bu dansa hazır hisseden herkes zumba yapabilmektedir.

En Popüler Zumba Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar

Yorumlar

 • Zumba başlı başına bir eğlence. Eğlenmek isteyenlere önerim bu danstır. Dans Akademi’nin eğitmenleri çok iyi ve anlayışlılar.

  Demir Gökmen
 • Arkadaşımın tavsiyesi ile başladığım Zumba hayatımın bir parçası oldu adeta. Yapmadan duramıyorum açıkçası. Herkese de tavsiye ediyorum.

  Simge Turan
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Türkiye Genelinde Eğitim – Her Yerde Dans!

Başta İstanbul olmak üzere Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası’nda Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara’da Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa’da Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir’de Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit’te Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Muğla’da Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde zumba dans kursu hizmetlerimizi vermekteyiz.

Nerelerdeyiz? – Zumba Kursları

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla