Zeybek Kursu Dans Akademi – Türkiye’nin En Aktif Dans Okulu

Mertliğin ve Cesaretin Dansı – Dans Akademi Zeybek Kursu

Ege topraklarından çıkan, Türk kültürünün yegane öğelerinden, Efelerin dansı olarak anılan Zeybek ile tanışın… Yiğitliğin ve haksızlığa karşı koymanın dansı olan Zeybek, muhteşem atmosferi ve karşı koyulmaz ezgileri ile sizleri de kendine bağlayacak! Zeybek kursu sayesinde bu geleneksel dansı öğreneceksiniz.

Zeybek kursu Dans Akademi sayesinde zeybek kursları alarak başarılı bir Zeybek dansçısı olabilirsiniz. Kadın ve erkeklerin ayrı ve benzer hareketlerle oynadıkları, topluluk halinde sergilendiğinde ortaya tam anlamıyla bir görsel şölen çıkaran Zeybek dansını Efeler gibi yapmak hiç de zor değil. Zeybek dans kursları kaydınızı yaptırmak için kampanyalarımızı da takip edebilirsiniz.

Neden Zeybek Kursu? En Çok Tercih Edilen Zeybek Kursu

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Zeybek kursu sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Zeybek kursu ve özel dans derslerine katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki zeybek kursu sırasında telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi bölgede zeybek kursu Dans Akademi.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta zeybek kursu dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Ortak Bir Dans Ortak Miras – Zeybek Kursu Dans Akademi!

Bayramların, ulusal günlerin, Ege düğünlerinin simgesi Zeybek dansını sosyal amaçlı öğrenecekseniz 3 – 4 aylık bir zeybek kursu eğitimine ihtiyacınız olacak. İlk haftalarda sizi zorlayan bu dansın tüm tekniklerini öğrendikten sonra ne kadar keyifli olduğunu göreceksiniz.

Meydanlarda ve dans pistlerinde gururla dans edeceğiniz, mertliğinizi ve cesaretinizi göstereceğiniz Zeybek ile kendinize olan güveninizi artıracak, daha zor dansları yapmak için kendinizi hazırlamış olacaksınız. Haydi bu kültürü zeybek kursları ile birlikte yaşatmaya! Zeybek kursu fırsatlarını kaçırmayın…

Elinizi çabuk tutun ve zeybek dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Zeybek Kursuna Bakanlar Bu 3 Eğitimi De İncelediler!

Zeybek kursu alan ve bu sayfayı inceleyen öğrencilerimiz Salsa Kursu Tango kursu ve Düğün Dansı Kursu sayfasını da incelediler! Siz de erken kayıt fırsatından yararlanarak Türkiye’nin en çok tercih edilen dans kursu Dans Akademi’den zeybek kursu alabilirsiniz.

Zeybek kursu için yaş sınırı var mı sorusu eğitim almaya başlayacakların merak ettiği sorulardandır. Dansın belirli bir yaş sınırlaması olmamakla birlikte istediğiniz zaman zeybek kursları için kaydınızı yaptırabilirsiniz. Hem çocuklar hem yetişkinler için verilebilen zeybek kursunda dansın figürleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Dans Akademi dans kursu seçenekleri arasında olan zeybek için özel ve grup zeybek kursu alabilirsiniz.

Zeybek kıyafetleri oldukça ilgi çekicidir. Erkeklerin ve kadınların yöresel kıyafetleri giydiği dansta pek çok aksesuar kullanılmaktadır. Erkekler genellikle fes, gömlek, çuka potur, kuşak, kemer, körüklü çizme, gümüş köstek, potur, yağlık gibi tasarımlara öncelik tanırken, kadınlar çiçeklerle işlenmiş başlıklar, şalvar, yöresel veya düz bir gömlek, ayakkabı, cepken ve çorap ile dans kıyafetlerini tamamlamaktadır.

Zeybek teknikleri değiştikçe çiftlerin giydiği zeybek kıyafetleri de değişebilir. Zeybek kursları öğrencileri ise kendilerini rahat hissedecekleri kıyafetler giyebilirler. Zeybek kursu eğitmenleriniz sizlere zeybek kıyafetleri hakkında bilgi verecektir.

Zeybek zor mu sorusu zeybek yapmaya başlayacakların merak ettiği sorulardandır. Her dansın kendi içerisinde zorlukları bulunmaktadır. Ancak dansa hevesli olan, bu kültürü benimsemiş ve kendini geliştirmeyi hedefleyen herkes zeybek dansının zorluklarını ortadan kaldırabilmektedir.

Kıvrak figürleri, ağır hareketleri ve dik duruşu ile kısa sürede öğrenebileceğiniz bir dans olmayan fakat düzenli çalışmanız durumunda rahatlıkla öğrenebileceğiniz zeybeği dans kursu eğitiminin ardından profesyonel anlamda pekiştirebilmeniz mümkündür. Profesyonelleştikçe zeybek teknikleri de sizin için çocuk oyuncağı olacaktır. Zeybek kursu sayesinde merak ettiğiniz bu dansı kolayca öğrenebileceksiniz.

Zeybek, tarihimizde dünden bugününe mertliğin ve kahramanlığın dansı olarak bilinmektedir. Dans içerisinde yer alan teknikler de kahramanlık ve mertlik üzerinde yoğunlaşarak dansçıların figürlerine yansımıştır. Zeybek teknikleri basitten zora doğru farklı hareketleri içermektedir.

Duruş, yürüyüş ve harmandalı çalışmaları, sekme ve çapraz figürleri, kaba hava oyunu, diz çökme, dizin yere vurulması, Kadıoğlu figürleri, sebayı oyunu gibi süreçleri kapsayan eğitimde, dansa hakim olabilmeniz için gerekli zeybek kursları kapsamında gerekli zeybek teknikleri öğretilmektedir.

Genellikle müzik eşliğinde verilen zeybek kursu birebir çalışmalarla pekiştirilmekte, daire şeklinde oynatılan oyunlar teknik figürleriyle öğretilmektedir. Dansın kaşıklı, teke zeybeği, ağır ve kırık zeybek gibi çeşitleri de kurs kapsamında öğretilen çeşitler arasında yer almaktadır.

Zeybek nasıl bir dans az çok hepimiz biliyoruz. Batı Anadolu ile özdeşleşmiş bir dans türü olan zeybek, dört farklı türe ayrılmakta, genellikle yiğitlik ve kahramanlık gibi temalar içeren koreografilerden oluşmaktadır. Ağır ritmik hareketlere dayanan dansta, tek bir dansçı bulunabildiği gibi bir çember halinde de dizilen bir kaç dansçı da yer alabilmektedir.

Zeybek dansı çoğunlukla yavaş ve çevik hareketlerle yapılmaktadır. Zurna ve davul gibi ana enstrümanlarla gerçekleştirilmektedir. İki veya daha fazla dansçı tarafından uygulanabilmektedir. Birden fazla tür içerebilmektedir. Zeybek kursu eğitmenleriniz sizlere bu dansın temellerini ve tekniklerini aktaracaktır.

En Popüler Zeybek Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar –  Dans Akademi Dans Kursu

Yorumlar

 • Kadınlar bu dansı yapamaz diye düşünürken kendimi bir anda Zeybek yaparken buldum. Dans Akademi eğitmenleri de anlayışları ile çok destek oldular bana. Kendilerine teşekkür ediyorum. Zeybek kursu tavsiyesi ararsanız Dans Akademi’ye rahatlıkla gidebilirsiniz.

  Emine Gökçay
 • İstanbul’da yaşayan bir İzmirli olarak zeybek bilmiyor oluşum tabi ki kabul edilemez. Zeybek kursu yorumları ve önerilerine bakarak kursa kaydoldum, eğitimimi tamamladım ve yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak dans ediyorum. Siz de kültürümüze sahip çıkarak bu dansı yaşatmalısınız.

  Eser Tertip
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

İstanbul Ankara İzmir +30 İl – 100 Yetkili Dans Eğitim Merkezi

Dans Akademi zeybek kursları İstanbul, Ankara ve İzmir  zeybek kursu başta olmak üzere Türkiye genelinde +30 ilde 100 yetkili dans eğitim merkezi olarak; Anadolu Yakası zeybek kursları Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası zeybek kursları Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara zeybek kursları Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa zeybek kursları Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir zeybek kursları Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit zeybek kursları Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Antalya zeybek kursları Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde yer almaktadır.

Nerelerdeyiz? – Dans Akademi Zeybek Kursları!

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla