Vals Kursu Dans Akademi – Türkiye’nin En Aktif Dans Okulu

Zarafetin Dansıyla Tanışın… – Dans Akademi Vals Kursu

Avrupa kültürü içinde doğan ve gelişen Vals, asaleti, zarif figürleri ve eşsiz müzikleri ile dünyada benimsenmiş ve zamanla form bularak günümüze ulaşmıştır. Saray dansı olarak bilinen ve hızlı, kayar gibi yapılan dönüşleri ile görsel şölen sunan Vals’i siz de dilerseniz Vals kursu ile kolayca öğrenecek ve değişmez hobiniz haline getireceksiniz.

Vals Kursu Dans Akademi kurs merkezlerinde öğreneceğiniz ve “Viyana Valsi” ile “Modern (Standart) Vals” olmak üzere iki farklı ritim ve kategoride dünya dans literatüründe yerini alan Vals dansı, kendine has dönüşleri ve duruş teknikleri ile vücudunuza zarafet katacak. Vals kursları sizi bekliyor…

Neden Vals Kursu? En Çok Tercih Edilen Vals Kursu

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Vals kursu sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Vals kursu ve özel dans derslerine katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki vals kursu sırasında telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi bölgede vals kursu Dans Akademi.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta vals kursu dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Dünyanın En Asil Dansı İle Tanışın…Vals Kursu Dans Akademi!

Çiftlerin birbirine sıkıca tutunup tek bir nokta çevresinde dönüşleri ile yapılan Vals, diğer tüm danslara göre daha dik ve asil duruşuyla dikkat çeker. Özel ders olarak daha çok talep gören vals kursu, birçok çiftin düğün dansı olmuştur. Dilerseniz siz de vals kursları sayesinde bu eşsiz dansı düğününüzde yapma şansına sahip olabilirsiniz.

2 – 3 aylık süreçlerde öğrenilen vals ile asilzadeler gibi dans edebilecek, pistlerde süzülecek, zarafetinizi göstereceksiniz. Hafif alçalma ve yükselmeleriyle izleyenleri şaşırtacağınız Vals ile unutulmaz bir görsel şölene imza atacaksınız.

Elinizi çabuk tutun ve vals dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Vals Kursuna Bakanlar Bu 3 Eğitimi De İncelediler!

Vals kursu eğitimi alan ve bu sayfayı inceleyen öğrencilerimiz Salsa Kursu Tango kursu ve Düğün Dansı Kursu sayfasını da incelediler! Siz de erken kayıt fırsatından yararlanarak Türkiye’nin en çok tercih edilen dans kursu Dans Akademi’den vals eğitimi alabilirsiniz.

İngiliz valsi ve viyana valsi olarak çeşitlere ayrılan vals çeşitleri, figür ve ritim özelliklerine göre değişiklikler içerebilmektedir.Günümüzde vals kursları klasik vals dersleri vermektedir. Dilerseniz vals kursu sayesinde iki valsi de öğrenebilirsiniz. Zor bir dans olmayan valsi öğrendiğinizde diğer danslar için zemin hazırlamış olursunuz.

Vals kıyafetleri seçiminde beyaz ve siyah renklerin ön planda olduğu bilinmektedir. Kadınlar diz altına kadar uzanan geniş etekli elbiseler giyebilecekleri gibi topuklu ayakkabılarla kendilerine has, şık ve zarif bir görünüm de sergileyebilirler. Erkekler genellikle rahat ve klasik ayakkabılar, pantolon, ceket ve gömlek gibi tasarımlara öncelik tanıyabilmektedir. Sırt kısmı açık, balo konseptine uygun, kabarık etekli elbiseleri de tercih edebilen kadınlar, saçlarını dağınık topuz yapabilmektedir. Erkekler ise, vals kıyafetleri takımını papyon ve mendil ile tamamlamaktadır.

Vals kursları sırasında rahat hareket etmeyi sağlayan vals kıyafetleri tercih edilmelidir. Vals çeşitleri de seçilecek kıyafet üzerinde etkili olmaktadır.

Vals dansını öğrenmek için herhangi bir yaş aralığında olmanız gerekmemektedir. Düğün dansı için en çok tercih edilen dans olması nedeniyle vals dansı ebeveynlere özgü bir nitelik kazansa da dansa gönül veren herkes vals kurslarına katılım gerçekleştirebilmektedir. Özellikle liselerin ve üniversitelerin geniş salonlarında yapılan bir dans olması da figürlere popüler bir nitelik kazandırmıştır. Vals kursu kimlere göre sorunuzu eğitmenlerinize yöneltebilirsiniz.

Vals nasıl bir dans diyenler için kolay bir dans olduğunu söyleyebiliriz. 16.yy’da popülerleşen bir dans olarak bilinen vals, İngiltere’de yaygınlaşmış, günümüz düğünlerinin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Bir salon dansı olması nedeniyle kendine has şık ve zarif elbiseleri bulunan dansın tek bir noktanın çevresinde dönme esasına dayandığı bilinmektedir. Çiftler arasında uyum gerektiren bir dans olması ve genellikle gruplar halinde yapılması dansa görsel bakımından zengin bir nitelik kazandırmıştır. Vals kursları bu zarif dansı farklı türleri ile size öğretebilirler. Neler öğreneceğinizi danışmanlarımıza sorabilirsiniz.

Modern ve yavaş vals, farklı teknikler içeren eğitim süreçlerini kapsamaktadır. Vals kursu süresince temel adımlardan duruş çalışmalarına, hareket düzeninden ayak hareketlerine kadar kapsamlı bir çalışma disiplini geliştirebilirsiniz.

Box Step adımı, Close Change figürü, Natural Turn, Reverse Turn gibi hareket ve dönüş tekniklerini öğrenebileceğiniz kursun amacı dansı bütünüyle benimseyebilmenize katkı sağlamaktır.

Özellikle balolarda, mezuniyet törenlerinde ve düğünlerde tercih edilmesi nedeniyle kısa bir eğitim sürecinin ardından öğrenebileceğiniz vals kursunda duruş tekniklerine yönelik çalışmalar da yapılmaktadır. Dans Akademi dans kursu sizlere merak ettiğiniz bu dansı da öğretmektedir.

En Popüler Vals Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar –  Dans Akademi Dans Kursu

Yorumlar

 • Düğün dansımız için seçtiğimiz Vals hem öğrenmesi hem de uygulaması kolay bir dans oldu. 5 derste detaylı bir koreografi ile konuklarımızın karşısına çıktık. Vals kursu önerisi arayanlara dans akademiyi öneririm.

  Münevver Lale Yılmaz
 • Eşimle birlikte Vals kursuna gelerek ne kadar doğru bir karar verdiğimizi hala söyler dururuz. Çok eğlenceli dersler geçirdik. Vaktimiz olursa ileri düzeyde eğitim almak istiyoruz. Vals kursu önerileri olarak sizlere de dans akademi kurs merkezlerini tavsiye ederim.

  Şermin Demir
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

İstanbul Ankara İzmir +30 İl – 100 Yetkili Dans Eğitim Merkezi

Dans Akademi vals kursları İstanbul, Ankara ve İzmir  vals kursu başta olmak üzere Türkiye genelinde +30 ilde 100 yetkili dans eğitim merkezi olarak; Anadolu Yakası vals kursları Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası vals kursları Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara vals kursları Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa vals kursları Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir vals kursları Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit vals kursları Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Antalya vals kursları Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde yer almaktadır.

Nerelerdeyiz? – Dans Akademi Vals Kursları!

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla