Sirtaki Kursu Dans Akademi – Türkiye’nin En Aktif Dans Okulu

Komşudan Yükselen Ritimlere Kulak Verin! – Dans Akademi Sirtaki Kursu

Yunan kültürünün olmazsa olmazı Sirtaki, İstanbul’un Fener ve Balat semtlerinde doğmuş, Yunanistan’da gelişerek tüm dünyaya yayılmıştır. Ortak bir kültürün ürünü olan Sirtaki dansı, beceri ve ustalık gerektiren figürleri, keyifli müzikleri ile hala ilgi odağıdır. Sirtaki kursu günümüzde bu dansın meraklılarının sorularını yanıtlamaktadır.

Sirtaki kursu Dans Akademi sayesinde bu kültür dansını öğrenebilirsiniz. Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden sirtaki kursları ile ritim, temel adımlar, kombinasyonlar, duruş teknikleri ve dönüşleri öğrenmeye başlayabilirsiniz. Düğünlerin ve şenliklerin bir numaralı dansı sirtakiyi çok seveceksiniz! Sirtaki dans kursu sizi bekliyor…

Neden Sirtaki Kursu? En Çok Tercih Edilen Sirtaki Kursu

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Sirtaki kursu sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Sirtaki kursu ve özel dans derslerine katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki sirtaki kursu sırasında telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi bölgede sirtaki kursu Dans Akademi.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta sirtaki kursu dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Tanıdık Figürler, Coşku Dolu Müzikler…Sirtaki Kursu Dans Akademi!

Öğrenilmesi ve ruhunun yansıtılması zor olan Sirtaki, denge ve konsantrasyon gerektiren, ağır ve hızlı hareketlerine duygu katılan etkileyici bir dans. Yalın ancak basit olmayan, karmaşık hareketleri ile sizi zorlayabilecek bu dansı Sirtaki kursları sayesinde öğrendiğinizde vazgeçemeyeceğiniz bir alışkanlığınız olacak. Sirtaki kursu sayesinde bambaşka bir hayatınız olacak.

Yunanistan’ın eğlenceli ve hareketli havasını içinde barındıran, öğrenilmesi ve yapması zevkli olan Sirtaki ile hem farklı bir kültürü tanıyacak hem de hayatınıza renk katacaksınız. Sirtaki kursu boyunca biraz azim ve çalışma ile Sirtaki’de ustalaşmanız mümkün. Haydi dans etmeye!

Elinizi çabuk tutun ve sirtaki dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Sirtaki Kursuna Bakanlar Bu 3 Eğitimi De İncelediler!

Sirtaki kursu eğitimi alan ve bu sayfayı inceleyen öğrencilerimiz Salsa Kursu Tango kursu ve Düğün Dansı Kursu sayfasını da incelediler! Siz de erken kayıt fırsatından yararlanarak Türkiye’nin en çok tercih edilen dans kursu Dans Akademi’den sirtaki kursu alabilirsiniz.

Sirtakinin olmazsa olmaz denilen sirtaki kıyafetleri bulunmamaktadır. Dans eden kişi tercihine göre bacaklarını rahat açabilmesi ve istediği gibi hareket edebilmesi amacıyla tayt veya eşofman giyebilmektedir.

Yere sertçe vurulmasının dans için büyük bir önemi bulunduğundan dolayı ayakkabı seçiminde sağlam tasarımlara öncelik tanımanızda fayda var. Fazla yüksek topuklu ayakkabılar da tercih edilmemelidir. Sirtaki kursu katılımcıları derse gelirken yanlarında ihtiyaçlarını giderecek (su, havlu, fanila) ürünler bulundurabilirler. Sirtaki kursu eğitmenleriniz ilk derste sizlere sirtaki kıyafetleri hakkında bilgi verecektir.

Ortalama sirtaki ders saatleri haftada 1 gün 1,5 saattir. Bu süre sirtaki kursları tarafından hazırlanan eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak da değişebilir. 2 ile 4 ay arasında değişen sirtaki kursu ile hem eğlenceli zamanlar geçirmiş hem de dans etmeyi öğrenmiş olursunuz.

Yetişkinler ve çocuklar için farklı eğitim metotlarının kullanıldığı sirtakide ders saatleri yaş gruplarına göre de değişiklik gösterir. Yaş sınırı var mı, güncel sirtaki ders saatleri neler merak ediyorsanız sirtaki kursları ile iletişime geçebilirsiniz.

Sirtaki kursu için kayıt yaptıracak olanlar sirtaki kursunda yaş sınırı var mı diye merak ederler. Sirtaki kursunda verilen eğitimler hem yetişkinler hem çocuklar için geçerlidir. Toplu halde ya da solo yapılabilensirtaki dans kursu eğitimlerinde figür bakımından farklılıklar bulunabilmektedir.

Genellikle solo hareketlerde kullanılan dönüşler toplu hareketlerde yerini belirgin figürlere bırakmaktadır. Çocuklara verilen eğitim süreci daha basit uygulamalara dayandırılmakta, oyun ile dans birbirine karıştırılarak eğlenceli hale getirebilmektedir. Yetişkin sitraki kursları daha zor olabilmektedir.

Sirtaki kursu için kayıt yaptıracak olanların aklına takılan sorulardan biri de Sirtaki zor mu sorusudur. Sirtaki, karmaşık figürleri ve ritim düzeni nedeniyle basit bir dans türü olarak bilinmemektedir. Ancak sirtaki kursu kapsamında alacağınız eğitimle sirtakiyi kısa bir süre içerisinde öğrenebileceğiniz pratik bir dansa dönüştürebilirsiniz. Eğitim sürecindeki zorlukların düzeyi yaş seviyesi ve kişisel yeteneklerle de doğru orantılıdır. Sirtaki zor mu değil mi sorunuza sirtaki kursları yanıt verecektir.

Yunanistan’ın en çok tercih edilen dansları arasında yer alan sirtakiye Buzuki adı verilen geleneksel bir enstrümanla eşlik etmektedir. 2/4 ve 4/4’lük ölçülerle gerçekleştirilen dansta tempo 60 ile 65 bar arasında değişmektedir.

Gitar, org ve piyano gibi enstrümanların da bulunabildiği dansta coşkuyu ve sevinci anlatan pek çok figüre yer verilmektedir. Yalın bir dans olarak gözlemlenen sirtaki içerisinde yer alan figürler karmaşık bir yapıya sahiptir. Sirtaki kursları sayesinde bu yapıyı basitleştirmeniz mümkündür.

Sirtaki öğrenmek amacıyla kursa giden bir öğrencinin teknik bilgileri kısa süre içerisinde anlayabileceği eğitimler verilmektedir. Öncelikle sayısal verilere dayanılarak verilen figür eğitimi, daha sonraki süreçlerde müzikle birlikte verilmekte, sirtaki teknikleri detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.

Sirtaki kursları derslerinde ısınma sürecinin ardından gerçekleşen hareket çalışmalarında amaç, vücudu dansa hazırlayarak eklem ve kasların rahat çalışmasını sağlamaktır. Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen dans süresince Yunanca terimler de öğretilmektedir.

Bükülme ve sıçrama hareketleri ile ayak hareketleri gibi başlıca figürlerden oluşan sirtakinin öğretilmesinde güncel metotlar tercih edilmektedir. Sirtaki ders saatleri ile ilgili güncel bilgileri sirtaki kursu danışmanlarından alabilirsiniz.

En Popüler Sirtaki Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar –  Dans Akademi Dans Kursu

Yorumlar

 • Yaz mevsiminde yapılacak en iyi aktivitenin dans kursuna gitmek olduğunu düşünerek arkadaşımla birlikte sirtaki kursu yorumları ve şikayetlerini okuyarak Dans Akademi’ye gitmeye karar verdik. İlk derslerde zorlansak da sonraki dersler oldukça kolay geçti. Kendimizi daha da ilerletmeyi düşünüyoruz.

  Raşit Akyaka
 • Zorba filminde görüp merak saldığım sirtakiyi öğrenmek için sirtaki kursu yorumları ve şikayetleri araştırmasına giriştim. Sirtaki kursu tavsiyesi olarak en çok dans akademiyi gördüm. Çok zevkli ve eğlenceli bir dans. Benim gibi meraklılar varsa kesinlikle dans akademiden ders almalarını öneririm.

  Demir Ali Kamçı
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

İstanbul Ankara İzmir +30 İl – 100 Yetkili Dans Eğitim Merkezi

Dans Akademi sirtaki kursları İstanbul, Ankara ve İzmir sirtaki kursu başta olmak üzere Türkiye genelinde +30 ilde 100 yetkili dans eğitim merkezi olarak; Anadolu Yakası sirtaki kursları Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası sirtaki kursları Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara sirtaki kursları Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa sirtaki kursları Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir sirtaki kursları Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit sirtaki kursları Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Antalya sirtaki kursları Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde yer almaktadır.

Nerelerdeyiz? – Dans Akademi Sirtaki Kursları!

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla