Komşudan Yükselen Ritimlere Kulak Verin! – Sirtaki Dansı

Yunan kültürünün olmazsa olmazı Sirtaki, İstanbul’un Fener ve Balat semtlerinde doğmuş, Yunanistan’da gelişerek tüm dünyaya yayılmıştır. Ortak bir kültürün ürünü olan Sirtaki dansı, beceri ve ustalık gerektiren figürleri, keyifli müzikleri ile hala ilgi odağıdır. Sirtaki kursu günümüzde bu dansın meraklılarının sorularını yanıtlamaktadır.

Eğer siz de komşunun vazgeçilmez dansını öğrenmek istiyorsanız Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden sirtaki kursları ile ritim, temel adımlar, kombinasyonlar, duruş teknikleri ve dönüşleri öğrenmeye başlayabilirsiniz. Düğünlerin ve şenliklerin bir numaralı dansı sirtakiyi çok seveceksiniz! Sirtaki dans kursu sizi bekliyor…

Neden Sirtaki Kursu?

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Eğitim sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Dans kursları ve özel derslere katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki dans eğitiminde telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi lokasyonda dans kursları.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Tanıdık Figürler, Coşku Dolu Müzikler…

Öğrenilmesi ve ruhunun yansıtılması zor olan Sirtaki, denge ve konsantrasyon gerektiren, ağır ve hızlı hareketlerine duygu katılan etkileyici bir dans. Yalın ancak basit olmayan, karmaşık hareketleri ile sizi zorlayabilecek bu dansı Sirtaki kursları sayesinde öğrendiğinizde vazgeçemeyeceğiniz bir alışkanlığınız olacak.

Yunanistan’ın eğlenceli ve hareketli havasını içinde barındıran, öğrenilmesi ve yapması zevkli olan Sirtaki ile hem farklı bir kültürü tanıyacak hem de hayatınıza renk katacaksınız. Sirtaki kursu boyunca biraz azim ve çalışma ile Sirtaki’de ustalaşmanız mümkün. Haydi dans etmeye!

Elinizi çabuk tutun ve sirtaki dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Sirtaki kursu sayfasına bakanlar horon kursu sayfasını da incelediler!

Sirtakinin olmazsa olmaz denilen sirtaki kıyafetleri bulunmamaktadır. Dans eden kişi tercihine göre bacaklarını rahat açabilmesi ve istediği gibi hareket edebilmesi amacıyla tayt veya eşofman giyebilmektedir.

Yere sertçe vurulmasının dans için büyük bir önemi bulunduğundan dolayı ayakkabı seçiminde sağlam tasarımlara öncelik tanımanızda fayda var. Fazla yüksek topuklu ayakkabılar da tercih edilmemelidir. Sirtaki kursu katılımcıları derse gelirken yanlarında ihtiyaçlarını giderecek (su, havlu, fanila) ürünler bulundurabilirler. Sitraki teknikleri de bu derslerde öğrencilerin anlayacağı şekilde aktarılır.

Ortalama sirtaki ders saatleri haftada 1 gün 1,5 saattir. Bu süre sirtaki kursları tarafından hazırlanan eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak da değişebilir. 2 ile 4 ay arasında değişen sirtaki kursu ile hem eğlenceli zamanlar geçirmiş hem de dans etmeyi öğrenmiş olursunuz.

Yetişkinler ve çocuklar için farklı eğitim metotlarının kullanıldığı sirtakide ders saatleri yaş gruplarına göre de değişiklik gösterir. Yaş sınırı var mı, güncel ders saatleri neler merak ediyorsanız danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Sirtaki kursunda verilen eğitimler hem yetişkinler hem çocuklar için geçerlidir. Toplu halde ya da solo yapılabilensirtaki dans kursu eğitimlerinde figür bakımından farklılıklar bulunabilmektedir.

Genellikle solo hareketlerde kullanılan dönüşler toplu hareketlerde yerini belirgin figürlere bırakmaktadır. Çocuklara verilen eğitim süreci daha basit uygulamalara dayandırılmakta, oyun ile dans birbirine karıştırılarak eğlenceli hale getirebilmektedir. Yetişkin sitraki kursları daha zor olabilmektedir.

Sirtaki, karmaşık figürleri ve ritim düzeni nedeniyle basit bir dans türü olarak bilinmemektedir. Ancak sirtaki kursu kapsamında alacağınız eğitimle sirtakiyi kısa bir süre içerisinde öğrenebileceğiniz pratik bir dansa dönüştürebilirsiniz. Eğitim sürecindeki zorlukların düzeyi yaş seviyesi ve kişisel yeteneklerle de doğru orantılıdır. Sirtaki zor mu değil mi biraz da siz karar vereceksiniz.

Yunanistan’ın en çok tercih edilen dansları arasında yer alan sirtakiye Buzuki adı verilen geleneksel bir enstrümanla eşlik etmektedir. 2/4 ve 4/4’lük ölçülerle gerçekleştirilen dansta tempo 60 ile 65 bar arasında değişmektedir.

Gitar, org ve piyano gibi enstrümanların da bulunabildiği dansta coşkuyu ve sevinci anlatan pek çok figüre yer verilmektedir. Yalın bir dans olarak gözlemlenen sirtaki içerisinde yer alan figürler karmaşık bir yapıya sahiptir. Sirtaki kursları sayesinde bu yapıyı basitleştirmeniz mümkündür.

Sirtaki öğrenmek amacıyla kursa giden bir öğrencinin teknik bilgileri kısa süre içerisinde anlayabileceği eğitimler verilmektedir. Öncelikle sayısal verilere dayanılarak verilen figür eğitimi, daha sonraki süreçlerde müzikle birlikte verilmekte, sirtakinin tüm teknikleri detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.

Sirtaki kursları derslerinde ısınma sürecinin ardından gerçekleşen hareket çalışmalarında amaç, vücudu dansa hazırlayarak eklem ve kasların rahat çalışmasını sağlamaktır. Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen dans süresince Yunanca terimler de öğretilmektedir.

Bükülme ve sıçrama hareketleri ile ayak hareketleri gibi başlıca figürlerden oluşan sirtakinin öğretilmesinde güncel metotlar tercih edilmektedir. Sirtaki ders saatleri ile ilgili güncel bilgileri danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

En Popüler Sirtaki Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar

Yorumlar

 • Yaz mevsiminde yapılacak en iyi aktivitenin dans kursuna gitmek olduğunu düşünerek arkadaşımla birlikte sirtakiye başladık. İlk derslerde zorlansak da sonraki dersler oldukça kolay geçti. Kendimizi daha da ilerletmeyi düşünüyoruz.

  Raşit Akyaka
 • Zorba filminde görüp merak saldığım sirtakiyi Dans Akademi eğitmenlerinden öğrendim. Çok zevkli ve eğlenceli bir dans. Benim gibi meraklılar varsa kesinlikle dans akademiden ders almalarını öneririm.

  Demir Ali Kamçı
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Türkiye Genelinde Eğitim – Her Yerde Dans!

Başta İstanbul olmak üzere Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası’nda Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara’da Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa’da Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir’de Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit’te Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Muğla’da Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde sirtaki dans kursu hizmetlerimizi vermekteyiz.

Nerelerdeyiz? – Sirtaki Kursları

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla