Karnavala Gitmeye Hazır Mısınız? – Samba Dansı

Afrika’dan Brezilya’ya uzanan, kölelerin dansı, sokak festivallerinin vazgeçilmezi Samba, neşeli ve hızlı ritimleriyle sizleri de bu eğlenceye davet ediyor. Karnaval atmosferindeki abartılı figürlere sahip, farklı kültürlerle ve müziklerle beslenen Sambayı, Samba dans kursları ile kolayca öğrenecek ve belki de profesyonel anlamda bu dansı icra edeceksiniz.

Dans Akademi Samba kursu eğitmenlerinin yaratıcı ve yenilikçi bakış açıları sayesinde dansınızı geliştirecek teknikleri kolayca öğrenecek ve keyifli eğitimler alacaksınız. Yeteneklerinizi geliştirdiğinizde ileri seviyede Samba yaparak bu dansın keyfine varacaksınız. Samba kursları sizi bekliyor…

Neden Samba Kursu?

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Eğitim sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Dans kursları ve özel derslere katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki dans eğitiminde telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi lokasyonda dans kursları.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Dans Pistlerinin Ustası Olun! Samba Kursları!

Dünyada en çok yapılan ve tanınan danslardan olan Samba dansınıyapmak için en az 3 ayınızı Samba kursları için ayırmanız gerekiyor. Afrika gelenekleri ile şekillenen Samba, bireysel ve eşli olarak yapılma özgürlüğü ile rahatlık tanırken kurslarda öğretilen dans tarzı daha kolay öğrenilir oluyor.

Kadın hareketlerinin daha önemli olduğu Samba’da, kalça kıvrımları ve kol hareketleriyle dansın duygusunu sınırsızca verebilirsiniz. Rio Karnavalı’ndaki görkemi ve sınırsız eğlenceyi yaşamak istiyorsanız elinizi çabuk tutun ve samba dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Samba kursu sayfasına bakanlar Cha Cha Cha Kursu sayfasını da incelediler!

Samba kursları için ortalama ders süresi haftada 2 saattir. Bu süre samba kursunun hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak da değişebilir.

Kişiye özel gün ve saatlerde de program yapılarak özel eğitim şeklinde alınabilir. Samba kurs saatleri ayrıca kurs fiyatları, özel eğitim olarak alınması, organizasyon taleplerine göre de değişebilir.

Samba kursu fiyatları ortalama 100 TL’dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre değişmektedir.

Bireysel ve grup indirimleri ile özel ders fırsatlarının da bulunduğu samba dans kursu kapsamında uzman eğitmenler tarafından verilen çalışmalar hem kurs içinde hem kurs dışında yeteneklerinizin geliştirilmesine zemin hazırlayacaktır. Öğrenciler için indirim fırsatlarının da bulunduğu kurslara çiftler halinde de katılım gerçekleştirebilirsiniz.

Brezilya’nın popüler dansının figür ve hareketlerinin öğretildiği kurs süresince verilen eğitim ile iyi bir dansçı olabileceğiniz gibi vaktinizi eğlenceli hale de dönüştürebilirsiniz.

Festivallerde giyilen samba kıyafetleri genellikle parlak renkli, transparan detaylarla süslü, göz alıcı ve ihtişamlı desenlerden oluşabilmektedir. Karın kısmını açıkta bırakan tasarımlara eşlik eden halka küpeler ve fırfırlı etekler de dans konseptine uygun bir tarz olarak bilinmektedir.

Erkekler kıyafet seçiminde parlak gömleklere ve rahat pantolonlara öncelik tanıyabildiği gibi ayak bileğini sıkmayan ayakkabılarla hareketlerini özgürce gerçekleştirebilmektedir. Samba kursları süresince de rahat kıyafetler giymeniz önerilmektedir. Neler öğreneceksiniz ve nasıl yapacaksınız soruları da giyiminizi etkileyecektir.

Ritmik hareketlerini vücut formunun esnekliğiyle birleştirmeye yönelik bir dans olarak kabul edilen samba çiftler halinde yapılması durumunda farklı figürler içermesi nedeniyle zorlaşabilen bir danstır. Ancak sambayı öğrenebilmek için öncelikli olarak bir partnere değil, dans yatkınlığına ve kişisel çalışma disiplinine ihtiyaç duymaktasınız.

Samba kursları sırasında temel figürleri öğrenme sürecinin ardından dansın zorluklarının üstesinden gelebilirsiniz. Her dansçı için farklı çalışma programlarını gerektiren bir dans olması sambanın zaman ve yetenek kavramları üzerindeki önemini ön plana çıkarmaktadır. Samba kıyafetleri, müzikleri ve atmosferi ile özgün bir danstır.

Vücudun esnekliğine ve ritim tutturabilmeye dayalı olan salsa dansında tüm figürler, ayak ve kalça hareketler ile dönüş pozisyonları öğretilmektedir. Erkek ve kadının farklı figürlerinin bulunduğu dansta simetrik ve hızlı ayak hareketlerinden kıvrak kalça hareketlerine, el nüanslarından partnerinizle birlikte yapabileceğiniz hareketlere kadar dansın tüm süreçlerine tabi tutulmaktasınız.

Figür bakımından hareketli bir dans olması nedeniyle kurslarda verilen eğitim hem festivallerde hem de özel yarışmalarda kendinizi hazırlayabilmenize olanak sağlayacaktır.

Vücudunuzun bütününü çalıştırmanıza dayalı figürleriyle bilinen dansta esneklik ön planda tutulmaktadır. Başlangıç aşamasından uzmanlaşma sürecine kadar tüm dans tekniklerini öğrenebileceğiniz samba kursları boyunca uzun süreli bir çalışma disiplininden söz edilmektedir.

En Popüler Samba Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar

Yorumlar

 • Bir kere Rio karnavalına gidip bu dansa aşık olanlardanım tabi ki. Gelir gelmez de Samba kursuna gittim. Dans Akademi ile keyifli ve tıpkı Rio’da gördüğüm gibi dans etmeyi öğrendim. Teşekkürler herkese.

  Hale Uygur
 • Kız arkadaşlarımızla birlikte Dans Akademi’den samba eğitimi aldık. Unutulmaz bir deneyim oldu bu. Derslerimiz çok eğlenceli geçti. Hocalarımıza teşekkürler.

  Işık Pare
 • Yıllardır öğrenmek isteyip kursa gidemediğim salsayı sayenizde öğrendim. En iyi dans eğitmenleri ile çalışarak salsayı doyasıya yapma fırsatı buldum. Sizlere teşekkür ediyorum.

  Mine Tonguç
 • Partnerim olmadan salsayı öğrenip öğrenmeme tereddütüne sahipken Dans Akademi bana şehrimdeki en iyi dans okulu ile tanışma fırsatı verdi. Şimdi salsayı profesyonel platforma taşıyorum, teşekkürler.

  Hakan Taşçı
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Türkiye Genelinde Eğitim – Her Yerde Dans!

Başta İstanbul olmak üzere Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası’nda Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara’da Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa’da Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir’de Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit’te Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Muğla’da Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde Samba kursu hizmetlerimizi vermekteyiz.

Nerelerdeyiz? – Samba Kursları

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla