Samba Kursu Dans Akademi – Türkiye’nin En Aktif Dans Okulu

Karnavala Gitmeye Hazır Mısınız? – Dans Akademi Samba Kursu

Afrika’dan Brezilya’ya uzanan, kölelerin dansı, sokak festivallerinin vazgeçilmezi Samba, neşeli ve hızlı ritimleriyle sizleri de bu eğlenceye davet ediyor. Karnaval atmosferindeki abartılı figürlere sahip, farklı kültürlerle ve müziklerle beslenen Sambayı, Samba dans kursları ile kolayca öğrenecek ve belki de profesyonel anlamda bu dansı icra edeceksiniz.

Samba kursu Dans Akademi eğitmenlerinin yaratıcı ve yenilikçi bakış açıları sayesinde dansınızı geliştirecek teknikleri kolayca öğrenecek ve keyifli eğitimler alacaksınız. Yeteneklerinizi geliştirdiğinizde ileri seviyede Samba yaparak bu dansın keyfine varacaksınız. Samba kursları sizi bekliyor…

Neden Samba Kursu? En Çok Tercih Edilen Samba Kursu

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Samba kursu sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Samba kursu ve özel dans derslerine katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki samba kursu sırasında telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi bölgede samba kursu Dans Akademi.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta samba kursu dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Dans Pistlerinin Ustası Olun! Samba Kursu Dans Akademi!

Dünyada en çok yapılan ve tanınan danslardan olan Samba dansınıyapmak için en az 3 ayınızı Samba kursları için ayırmanız gerekiyor. Afrika gelenekleri ile şekillenen Samba, bireysel ve eşli olarak yapılma özgürlüğü ile rahatlık tanırken Dans Akademi samba kursu süresince öğretilen dans tarzı daha kolay öğrenilir oluyor.

Kadın hareketlerinin daha önemli olduğu Samba dansında, kalça kıvrımları ve kol hareketleriyle dansın duygusunu sınırsızca verebilirsiniz. Rio Karnavalı’ndaki görkemi ve sınırsız eğlenceyi yaşamak istiyorsanız elinizi çabuk tutun ve samba dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, samba kursu için kaydınızı yaptırın!

Samba Kursuna Bakanlar Bu 3 Eğitimi De İncelediler!

Samba kursu eğitimi alan ve bu sayfayı inceleyen öğrencilerimiz Salsa Kursu Tango kursu ve Düğün Dansı Kursu sayfasını da incelediler! Siz de erken kayıt fırsatından yararlanarak Türkiye’nin en çok tercih edilen dans kursu Dans Akademi’den samba eğitimi alabilirsiniz.

Samba kursları için ortalama ders süresi haftada 2 saattir. Bu süre samba kursunun hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak da değişebilir.

Kişiye özel gün ve saatlerde de program yapılarak özel eğitim şeklinde alınabilir. Samba kurs saatleri ayrıca kurs fiyatları, özel eğitim olarak alınması, organizasyon taleplerine göre de değişebilir.

Samba kursu fiyatları ortalama 100 TL’dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre değişmektedir.

Bireysel ve grup indirimleri ile özel ders fırsatlarının da bulunduğu samba kursu kapsamında uzman eğitmenler tarafından verilen çalışmalar hem kurs içinde hem kurs dışında yeteneklerinizin geliştirilmesine zemin hazırlayacaktır. Öğrenciler için indirim fırsatlarının da bulunduğu samba kursları için çiftler halinde de katılım gerçekleştirebilirsiniz.

Brezilya’nın popüler dansının figür ve hareketlerinin öğretildiği samba kursu süresince verilen eğitim ile iyi bir dansçı olabileceğiniz gibi vaktinizi eğlenceli hale de dönüştürebilirsiniz.

Festivallerde giyilen samba kıyafetleri genellikle parlak renkli, transparan detaylarla süslü, göz alıcı ve ihtişamlı desenlerden oluşabilmektedir. Karın kısmını açıkta bırakan tasarımlara eşlik eden halka küpeler ve fırfırlı etekler de dans konseptine uygun bir tarz olarak bilinmektedir.

Erkekler kıyafet seçiminde parlak gömleklere ve rahat pantolonlara öncelik tanıyabildiği gibi ayak bileğini sıkmayan ayakkabılarla hareketlerini özgürce gerçekleştirebilmektedir. Samba kursları süresince de rahat kıyafetler giymeniz önerilmektedir. Samba kıyafetleri hakkında detaylı bilgiyi eğitmenlerinizden alabilirsiniz.

Samba kursu için kayıt yaptıracakların aklındaki bir diğer soru da samba kursu zor mu sorusudur. Ritmik hareketlerini vücut formunun esnekliğiyle birleştirmeye yönelik bir dans olarak kabul edilen samba çiftler halinde yapılması durumunda farklı figürler içermesi nedeniyle zorlaşabilen bir danstır. Ancak sambayı öğrenebilmek için öncelikli olarak bir partnere değil, dans yatkınlığına ve kişisel çalışma disiplinine ihtiyaç duymaktasınız.

Samba kursları sırasında temel figürleri öğrenme sürecinin ardından dansın zorluklarının üstesinden gelebilirsiniz. Her dansçı için farklı çalışma programlarını gerektiren bir dans olması sambanın zaman ve yetenek kavramları üzerindeki önemini ön plana çıkarmaktadır. Samba kıyafetleri, müzikleri ve atmosferi ile özgün bir danstır.

Vücudun esnekliğine ve ritim tutturabilmeye dayalı olan samba dansında tüm figürler, ayak ve kalça hareketler ile dönüş pozisyonları öğretilmektedir. Erkek ve kadının farklı figürlerinin bulunduğu dansta simetrik ve hızlı ayak hareketlerinden kıvrak kalça hareketlerine, el nüanslarından partnerinizle birlikte yapabileceğiniz hareketlere kadar farklı süreçler göreceksiniz. Samba kursu sayesinde hızlıca öğreneceksiniz.

Figür bakımından hareketli bir dans olması nedeniyle kurslarda verilen eğitim hem festivallerde hem de özel yarışmalarda kendinizi hazırlayabilmenize olanak sağlayacaktır.

Vücudunuzun bütününü çalıştırmanıza dayalı figürleriyle bilinen dansta esneklik ön planda tutulmaktadır. Başlangıç aşamasından uzmanlaşma sürecine kadar tüm dans tekniklerini öğrenebileceğiniz samba kursları boyunca uzun süreli bir çalışma disiplininden söz edilmektedir.

En Popüler Samba Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar –  Dans Akademi Dans Kursu

Yorumlar

 • Bir kere Küba sokaklarında bu dansa aşık olanlardanım tabi ki. Gelir gelmez de salsa kursu araştırdım. Dans Akademi salsa kursu hakkında olumsuz bir şikayet hiç görmedim ve aksine bir çok kişi salsa eğitimi almam için burayı tavsiye etti. Küba sokaklarında gördüğüm gibi dans edebiliyorum artık. Herkese teşekkürler

   

  Hale Uygur
 • Salsa kursu yorumları ve şikayetleri sayesinde en doğru kursu tercih ettiğimizi düşünüyoruz. Unutulmaz bir deneyim oldu. Önceleri salsa dansı ederken kendim ile ilgili şikayet ettiğim konular vardı ve artık hepsine çözüm buldum. Salsa derslerimiz çok eğlenceli geçti. Dans hocalarımıza teşekkürler.

   

  Işık Pare
 • Yıllardır öğrenmek isteyip dans kurslarına gidemediğim salsa dansını tavsiye ve önerileriniz ile sayenizde öğrendim. Dans Akademi salsa kursu için en iyi dans eğitmenleri ile çalışarak salsa dersleri içinde doyasıya uygulama ve pratik yapma fırsatı buldum. Sizlere teşekkür ediyorum.

   

  Mine Tonguç
 • Partnerim olmadan salsa kursu için kayıt yaptırmak ve bu dansı öğrenip öğrenmeme tereddütüne sahipken Dans Akademi bana şehrimdeki en iyi salsa kursu ile tanışma fırsatını verdi. Şimdi salsa dansını profesyonel platforma taşıyorum. Salsa kursu önerisi isterseniz dans akademiyi seçin derim.

   

  Hakan Taşçı
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

İstanbul Ankara İzmir +30 İl – 100 Yetkili Dans Eğitim Merkezi

Dans Akademi samba kursları İstanbul, Ankara ve İzmir  samba kursu başta olmak üzere Türkiye genelinde +30 ilde 100 yetkili dans eğitim merkezi olarak; Anadolu Yakası samba kursları Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası samba kursları Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara samba kursları Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa samba kursları Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir samba kursları Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit samba kursları Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Antalya samba kursları Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde yer almaktadır.

Nerelerdeyiz? – Dans Akademi Samba Kursları!

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla