Salsa Kursu Dans Akademi – Türkiye’nin En Aktif Dans Okulu

Afrika Ezgileri Kanınızı Kaynatacak – Dans Akademi Salsa Kursu

Pek çok dans gibi Afrika’dan doğan ve Küba’da şekillenen Salsa dansı, Latin ezgilerinin kıpır kıpır havasıyla sizleri de kendine bağlayacak! New York ve Miami sokaklarında gelişen salsa dansı, farklı kültürlerle ve müziklerle beslenen Salsayı, Salsa kursu Dans Akademi  sayesinde kolayca öğrenecek hobiniz haline getireceksiniz.

Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden salsa dans kursları ile ritim, temel adımlar, kombinasyonlar, duruş teknikleri ve vücudunuzu kullanmayı öğrenerek keyifli bir salsa dansı yapacaksınız. Dilediğiniz salsa kursları ile dans eğitimine katılarak ya da özel salsa kursu ile Salsa dansı öğrenmenin keyfine varacaksınız. Dans Akademi salsa kursu sizleri bekliyor…

Neden Salsa Kursu? – En Çok Tercih Edilen Salsa Kursu

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Salsa kursu sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Salsa Kursu ve özel dans derslerine katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

 

 

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki salsa kursu eğitiminde telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi lokasyonda salsa kursu dans akademi.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta salsa kursu dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Kolayca Salsa Dansı Öğrenecek Yeteneklerinizi Geliştireceksiniz! – Salsa Kursu Dans Akademi

Serbest stil danslardan olan Salsayı profesyonel değil de sosyal amaçlı yapacaksanız 4 – 6 aylık bir süreçte almış olduğunuz salsa kursları ile kolayca salsayı öğrenebilirsiniz. 2 – 3 ay süren Salsa kursu ilk kurda temel adım ve dönüşlerinizi öğrenirken ileri kurlarda salsa dansınızı daha da geliştireceksiniz.

Geldiği toprakların sıcaklığını ve hareketliliğini taşıyan salsa dans kursları ile doğaçlama yapılabilmesi ve farklı stillerinin olması nedeniyle kendinizi her zaman geliştireceğiniz bir dans. Salsa kursları  ile kadınların kıvraklıklarını gösterebildiği, erkeklerin yönetim kabiliyetlerinin önemli olduğu salsa kursu her dönemin dansı olmaya devam edecek kurslardan! Elinizi çabuk tutun ve salsa dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Salsa Kursuna Bakanlar Bu 3 Eğitimi De İncelediler!

Salsa kursu eğitimi alan ve bu sayfayı inceleyen öğrencilerimiz Tango kursu  Düğün Dansı Kursu ve Bachata kursu sayfasını da incelediler! Siz de erken kayıt fırsatından yararlanarak Türkiye’nin en çok tercih edilen dans kursu merkezi Dans Akademi’den salsa eğitimi alabilirsiniz.

Dans Akademi Salsa kursu fiyatları ortalama 170 TL’dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, salsa kursunun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 150 ile 250 TL arasında değişmektedir.

Eş zorunluluğu bulunmayan bir dans olması ile kendine özgü salsa dans figürleri kazandırmıştır. Foxtrot ya da samba gibi tüm pisti dolaşma zorunluluğunuz olmadığı dansta toplam 8 vuruş bulunmaktadır. Salsa Kursları ile alınan dans eğitiminde 6 adım ve 2 dinlenme bölgesi ile pekiştirilen dans hızlı hareketlere dayanmaktadır. Bu temponun sizi yorması halinde durabileceğiniz gibi ayaklarınızla müziğe ritim tutabilirsiniz.

Tap adı verilen bu durma sürecinde çiftler figürlerine kısa süreli es verme tekniği üzerinde çalışabilmektedir. Dans Akademi Salsa kursları eğitiminde Salsa dans figürleri ayak hareketlerinin ve dönüşlerin seriliğine dayanan ve dansta tercih edilecek salsa müziği türüne yönelik figürler ön plandadır.

Salsa kursu dans figürleri omuz hareketlerine ve vücudu bütünüyle çalışmaya yönlendiren figürlerde hayat bulan bir dans olması enerjiyi maksimum düzeye çıkarmıştır. Porto Riko, New York, Mambo, Küba ve Miami stili gibi birden çok hareketi bir arada barındıran dansta salsa kursları kapsamında verilen eğitim hem partnerli hem partnersiz olarak uygulanabilmektedir.

İspanyolcada salça anlamına gelen bir kelimeden türetilmiş olan salsa dansı kursları nasıl bir dans türü, çeşitli baharatların birleşmesi ile meydana gelmesinden yola çıkarak birden fazla dans türünün hareketlerini içinde barındıran bir karşılığa sahiptir.

Cha cha, mambo, merengue, rumba, samba ve bachata danslarına ait figürleri içeren salsa kursları nasıl bir dans türü, hemen hemen her yaştan insanın gidebileceği zengin bir salsa kursu dans türüdür.

Kendilerine has stilleriyle bulundukları coğrafyanın adını alan dansta müzik ve ritim büyük bir önem taşımaktadır. Peki nasıl bir dans türü? Serbest stil türüne ait bir dans olarak bilinen salsanın eşli ve eşsiz olarak gerçekleştirilmesi mümkündür. Genellikle yöresel çalgıların tercih edildiği dansta bas gitar ve piyano da kullanılabilmektedir.

Salsa stilleri hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Dans Akademi dans kursu Salsa kıyafetleri belirlenmeden önce nerede ve nasıl bir amaca yönelik salsa yapacağınız konu hakkında fikir sahibi olabilmenize zemin hazırlamaktadır.

Özellikle yarışmalar için tercih edilecek salsa kıyafetleri parlak renklerden, uçuşa eteklerden ve göz alıcı elbiselerden oluşabileceği gibi sosyal bir ortamda bu dansı gerçekleştirmek isteyen çiftler rahat kıyafetlerle salsa kursları dansına katılım gerçekleştirebilmektedir.

Liftler arasında seri hareketlere dayanan bir dans olması nedeniyle partnerinize takılma ihtimali yüksek aksesuarlardan (küpe, toka, kolye vb.) kaçınmak gereklidir. Salsa kursları süresince öğrencilerin rahat salsa kıyafetleri giymesi önerilir. Dans Akademi Salsa figürleri, giysileri, müzikleri ile kendine has bir dans türüdür.

Günümüzde en çok tercih edilen salsa kursu, salsa stilleri Kolombiya, Porto Riko ve Küba olarak bilinse de salsanın yayıldığı coğrafyalarda kendine has figürleri de bulunmaktadır. Salsa kursları genel olarak klasik ve temel salsayı öğretmektedir.

Mambo, New York, Los Angeles, Miami gibi tanınan stillerde oluşan dans, figür ve hareket düzeni bakımından farklılıklar içerebilmektedir. Yine dansın türüne göre farklı enstrümanlardan da söz etmek mümkündür. Dans kursları sayesinde önce temel eğitim alabilir, sonrasında da diğer salsa stilleri ile uzmanlaşabilirsiniz.

En Popüler Salsa Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar – Dans Akademi Dans Kursu

Yorumlar

 • Bir kere Küba sokaklarında bu dansa aşık olanlardanım tabi ki. Gelir gelmez de salsa kursu araştırdım. Dans Akademi salsa kursu hakkında olumsuz bir şikayet hiç görmedim ve aksine bir çok kişi salsa eğitimi almam için burayı tavsiye etti. Küba sokaklarında gördüğüm gibi dans edebiliyorum artık. Herkese teşekkürler

   

  Hale Uygur
 • Salsa kursu yorumları ve şikayetleri sayesinde en doğru kursu tercih ettiğimizi düşünüyoruz. Unutulmaz bir deneyim oldu. Önceleri salsa dansı ederken kendim ile ilgili şikayet ettiğim konular vardı ve artık hepsine çözüm buldum. Salsa derslerimiz çok eğlenceli geçti. Dans hocalarımıza teşekkürler.

   

  Işık Pare
 • Yıllardır öğrenmek isteyip dans kurslarına gidemediğim salsa dansını tavsiye ve önerileriniz ile sayenizde öğrendim. Dans Akademi salsa kursu için en iyi dans eğitmenleri ile çalışarak salsa dersleri içinde doyasıya uygulama ve pratik yapma fırsatı buldum. Sizlere teşekkür ediyorum.

   

  Mine Tonguç
 • Partnerim olmadan salsa kursu için kayıt yaptırmak ve bu dansı öğrenip öğrenmeme tereddütüne sahipken Dans Akademi bana şehrimdeki en iyi salsa kursu ile tanışma fırsatını verdi. Şimdi salsa dansını profesyonel platforma taşıyorum. Salsa kursu önerisi isterseniz dans akademiyi seçin derim.

   

  Hakan Taşçı
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

İstanbul Ankara İzmir +30 İl – 100 Yetkili Dans Eğitim Merkezi

Dans Akademi Salsa kursları İstanbul, Ankara ve İzmir  salsa kursu başta olmak üzere Türkiye genelinde +30 ilde 100 yetkili dans eğitim merkezi olarak, Anadolu Yakası salsa kursları Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası salsa kursları Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara salsa kursları Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa salsa kursları Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir salsa kursları Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit salsa kursları Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Antalya salsa kursları Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde yer almaktadır.

Nerelerdeyiz? – Dans Akademi Salsa Kursları!

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Antalya