Kalp Atışlarınız Dile Gelsin… – Rumba Dansı

Latin danslarının en romantiklerinden biri olan, kalp atışını andıran ritimleri ile dikkat çeken, kalça hareketleri ile bütün dikkatleri kadın dansçılarda toplayan Rumba dansı, farklı atmosferi ve folklorik havasıyla sizi de cezbedecek. Dans Akademi rumba dans kursları ile bu dansı kolayca öğreneceksiniz.

Yavaş tempolu, zor ancak eşsiz bir Latin Amerika dansı olan Rumba, çiftler arasındaki tutkuyu yansıtması, romantik figürleri ve küçük alanlarda rahatlıkla uygulanabilmesi nedeniyle sıkça tercih ediliyor. Siz de Rumba kursu ile tanışmak için Türkiye’nin en iyi eğitmenleri ile bir araya gelebilirsiniz. Rumba kursları sizi bekliyor…

Neden Rumba Kursu?

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Eğitim sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Dans kursları ve özel derslere katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki dans eğitiminde telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi lokasyonda dans kursları.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Aşın Dansı Rumba!

Çiftlerin birbiriyle etkileşiminin fazla olduğu Rumba dansını sosyal amaçlı öğrenmek için yaklaşık 3 ay Rumba kursu eğitmenlerinden ders almalısınız. Özünde karşı cinsi baştan çıkarmayı anlatan Rumba, kadın dansçının erkeği etkilemek için tüm kıvraklığını kullanmasına dayandığı için bu dans süresince kadınlara büyük görev düşüyor.

Aşkın dansı olarak adlandırılan Rumba tüm ilgiyi kadın dansçıya çektiği için müziği ve hareketleri anlamlı kılmak için çok çalışmak gerekli. Azimli ve yetenekli bir çiftseniz partnerinizle aranızdaki aşkı Rumba sayesinde sergileyebilirsiniz.

Elinizi çabuk tutun ve rumba dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Rumba kursu sayfasına bakanlar Bachata Kursu sayfasını da incelediler!

Latin Amerika’nın dans türlerinden biri olarak bilinen rumba genellikle yavaş müzikler eşliğinde yapılan ve çiftler arasındaki aşkın simgelendiği danslar arasında yer almaktadır. Yavaş hareketleri ve kalça figürleriyle zor bir dans olarak kabul edilen rumbada kadın erkeği kışkırtan taraftır. Hakimiyetini ön plana çıkarmak isteyen erkeğin partnerini takip ettiği dansta ten uyumu en üst seviyeyedir. Dans sonunda vacunao tekniği kullanılmakta, kadın erkeğe teslim olmaktadır. Rumba kursları bu teknikleri en iyi şekilde öğretmektedir. Rumba zor mu, değil!

Genellikle 1 ve 2 ay arasında değişen rumba kursu eğitim süreçleri kişisel başarı düzeyiyle de doğru orantılıdır. Dans partnerlerinin birbirleriyle uyumlu olması, figürleri dansa uygun olarak uygulayabilmesi ve kişisel çalışma programlarına öncelik tanıması da rumba kursu sürecini hızlandıran etmenler arasında yer almaktadır.

Dansta profesyonelleşmek isteyen kişiler, 3 ay ve üzeri süreçlerde eğitime tabi tutulabilmektedir. Bir düğün dansı olarak da öğretilebilen dansta, çiftlere özgü hızlandırılmış beş ve altı ay arasında değişen eğitim süreçlerini de kapsayabilmektedir. Rumba teknikleri iyi bir şekilde öğrenildiğinde diğer danslar için de altyapı oluşturmaktadır.

Kadınların vücut hatlarını ve kalça figürlerini ön plana çıkaran kıyafetlerin tercih edildiği dansta, parlak elbiseler, kısa etekler ve tül detayıyla canlandırılmış tasarımlar dansın ruhuna uygundur.

Rumba kıyafetleri yanında topuklu ayakkabılar ve renkli bileklikler de kadınların tarzını tamamlayabilmektedir. Erkekler kıyafet seçiminde genellikle beyaz gömlekler, siyah pantolonlar ve rahat ayakkabılar ile dansa katılım gerçekleştirmektedir. Çiftlerin uyumlu olmasına dayanan bir dans olması nedeniyle kıyafetler de birbirine yakın tonlardan seçilmektedir. Rumba dans kursları süresince ise çiftlerin rahat kıyafetler giymeleri tavsiye edilmektedir.

Rumba dansı, rumba kursları kapsamında verilen eğitimlerle bir veya bir buçuk aylık süreçlerde öğrenilebilmektedir. Ancak ilk defa bu dansı gerçekleştirecek öğrenciler için komplike figürlerden söz etmek mümkündür. Profesyonel eğitmenlerle öğretilen rumba, disiplinli çalışmalar ve uygulamalı alıştırmalarla pekiştirilmektedir.

Hazırlanan koreografilerle dansçının rumbanın tüm tekniklerini öğrenme sürecinde kendini geliştirme fırsatı yakaladığı kurs eğitimi bireysel yatkınlıklarla da doğru orantılıdır. Dansa gönül veren ve öğrenme sürecinde istikrarlı bir çaba gösteren her dansçı, zor figürlerin üstesinden gelebilmektedir. Rumba teknikleri sıkı çalışmayla başarılı bir şekilde öğrenilir.

25 ve 27 bar arasında 4/4’lük ritimle gerçekleştirilen dans, kurs süresince verilecek eğitimle pekiştirilmektedir. Süreklilik gerektiren figürleri, kalça hareketleri, ayak adımları, el hareketleri gibi eğitim süreçlerinin de yer aldığı kurslarda dansla ilgili tüm teknikleri öğrenebileceksiniz.

Sağa ve sola Check hareketleri ile Basic Steps,  Hokey Stick, Alemana Steps, Closed Hips gibi figürlerin öğretildiğirumba kursları programında kalçalarınızı nasıl kullanacağınıza ve kendinizi geliştirebileceğinize yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

En Popüler Rumba Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar

Yorumlar

 • Rumba merak ettiğim danslardan biriydi. Bachata’dan sonra Rumba eğitimi aldım. Dans Akademi kursları sayesinde kendimi çok geliştirdim. Zor ancak keyifli olan rumbayı da herkese tavsiye ederim.

  Aslı Tokyürek
 • Eşimle birlikte gittiğimiz Rumba kursu, bize çok güzel bir deneyim kazandırdı. Gerçekten tutkulu bir dans diyebilirim. Düğün dansı olarak da seçilebilir.

  Leyla Mengiç
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Türkiye Genelinde Eğitim – Her Yerde Dans!

Başta İstanbul olmak üzere Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası’nda Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara’da Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa’da Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir’de Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit’te Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Muğla’da Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde Rumba dans kursu hizmetlerimizi vermekteyiz.

Nerelerdeyiz? – Rumba Kursları

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla