Roman Dans Kursu Dans Akademi – Türkiye’nin En Aktif Dans Okulu

9/8’lik Ritimlerle Yerinizde Duramayacaksınız! – Dans Akademi Roman Dans Kursu

Zorlu bir tarihten dünyanın en eğlenceli danslarından birini çıkaran Romanlar, gerçekten imrenilecek bir ulus. Yerleştikleri her bölgede baskı görmelerine rağmen kültürlerini kuşaktan kuşağa ulaştıran Romanlar, dansları ve müzikleri ile tam bir dünya milleti. Roman dans kursları sayesinde bizler de bu kültürü tanıma şansı buluyoruz. Roman dans kursu da bu kültürün devamını sağlıyor.

Roman dans kursu Dans Akademi sayesinde bu dansı yakından tanıyabilirsiniz. Türkiye’nin en iyi roman dans kursu eğitmenlerinden Roman dansının tekniklerini, duruş ve hareketlerini, bedeninizi nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Roman dans kursu sizleri bekliyor…

Neden Roman Dans Kursu? En Çok Tercih Edilen Roman Dans Kursu

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Roman dans kursu sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Roman dans kursu ve özel dans derslerine katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki roman dans kursu sırasında telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi bölgede roman dans kursu Dans Akademi.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta roman dans kursu dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

İçinizdeki Romanı Ortaya Çıkarın! Roman Dans Kursu Dans Akademi!

Tüm olumsuz şartlarına rağmen dans etmekten vaz geçmeyen Romanlar size ilham kaynağı olacak. 1 – 3 aylık  roman dans kursları ders süresinde bu dansın temellerini öğrenecek ve başarılı bir şekilde icra ediyor olacaksınız. Bel ve kalça hareketleri ile en çok kadınlara yakışan bu dans ile ayrıca yeni bir kültür tanımış olacaksınız.

Düğünlerin favori danslarından Roman dansında doğaçlama yapılabilmesi nedeniyle roman dans kursu süresince kendinizi daha çok geliştireceksiniz. Kadınların kıvraklıklarını gösterebildiği, erkeklerin heyecanlarını gösterdiği roman her dönemin dansı olmaya devam edecek!

Elinizi çabuk tutun ve roman dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Roman Dans Kursuna Bakanlar Bu 3 Eğitimi De İncelediler!

Roman dans kursu eğitimi alan ve bu sayfayı inceleyen öğrencilerimiz Salsa Kursu Tango kursu ve Düğün Dansı Kursu sayfasını da incelediler! Siz de erken kayıt fırsatından yararlanarak Türkiye’nin en çok tercih edilen dans kursu Dans Akademi’den roman dans eğitimi alabilirsiniz.

Roman dansı enstrümanları çok renkli ve çeşitlidir. Roman müzikleri için kullanılan başlıca enstrümanlar arasında; kanun, ud, asma davul, saksafon ve darbuka yer almaktadır. Bazı dansçılar roman havasında parmak zilleri kullanımını da tercih edebilmektedir. Roman dans kursları süresince bu enstrümanların eşlik ettiği müziklerle dans etmeyi öğreneceksiniz. Roman dansı nerede öğrenilir derseniz Dans Akademi danışmanlarını aramaya başlayabilirsiniz.

Roman oynayanlar kıyafet seçiminde genel olarak kırmızı, siyah, yeşil gibi renkleri tercih edebildikleri gibi daha canlı renklerle de kendilerini bu dansa adapte edebilmektedir. Roman kıyafetleri tam bir renk cümbüşü gibidir.

Romanların grup olarak katıldıkları dans gösterilerinde ise kızlar kırmızı, erkekler siyah kıyafetleri tercih ederler.

Genellikle kıyafet seçiminde güllü, parlak, çiçek desenli şalvar tipi modeller ve yelek, şal, gömlek gibi tasarımlar ön plandadır. Roman dans kursları için dilediğiniz gibi giyinme şansınız vardır.

Roman dansı nerede öğrenilir sorusu kursa başlamakta kararsız olanların aklındaki sorulardandır. Roman dansını öğrenebileceğiniz pek çok Roman dans kursu merkezi bulunmaktadır. Özellikle son yıllarda roman kursuna ilgi büyük bir artış göstermiştir. Hem kilo problemi yaşayan kadınları istedikleri vücut ölçülerine ulaştıran hem de bu dansın tüm figürlerini öğrenmenize olanak tanıyan kurslarda birebir çalışma metotları tercih edilmektedir.

Hareketler ne kadar kolay görünse de kursa dahil olmadan tam anlamıyla başarılı olamayabilirsiniz. Romanı oynamanın ilk şartı bu dansa karşı istekli olmak ve eğitmenlerinizin sizler için hazırladığı roman dans kursu programlarına uygun hareket etmektir. Roman dansını herkes yapabilir mi sorunuza ise eğlenceli roman dansı ritimleri karşılık vermektedir.

Roman dansını müzik kulağı olan herkes rahatlıkla öğrenebilmektedir. Eğitim almamış kişiler daha çok müziğe kendilerini bırakarak hareketlerini sergilerler fakat bu gerçekten roman oynadıkları anlamına gelmez. Bu yüzden roman dansını sevenlerin ya da oynamak isteyenlerin öncelikle roman kursu veren eğitmenlerle iletişime geçmeleri gerekmektedir. Roman dansı eğlenmeyi sevenlerin kolayca benimseyeceği bir danstır. Roman dansını herkes yapabilir mi, elbette yapabilir.

Romanların geleneksel dans türü olan roman dansı kıvrak figürleri, hareketli ritim özellikleri ve eğlenceli bölümleri ile günümüzde de sıklıkla tercih edilen danslar arasında yer almaktadır. Bu dansı öğrenmek için kursların sizler için hazırladığı çalışma programlarına dahil olabilirsiniz. Genellikle vücudun kalça kısmını ön plana çıkaran hareketleriyle dikkat çeken roman dansı, kalabalık bir grup tarafından da oynanabilmektedir. Roman dansı nasıl bir danstır sorunuzu eğitmenleriniz cevaplayacaktır.

En Popüler Roman Dansı Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar –  Dans Akademi Dans Kursu

Yorumlar

 • Roman dansı yaparken kesinlikle çok eğleneceksiniz. Hatta benim gibiyseniz romandan sonra oryantal ve sirtaki gibi danslara da kayıt yaptırmak isteyebilirsiniz. Kesinlikle halk danslarından şaşmayın derim.

  Zeynep Ayşe Usta
 • Dans etme kabiliyetim olduğunu Roman kursuna yazılana kadar bilmiyordum. Çok eğlendiğim bu kursta dans etmenin ne kadar keyifli olduğunu gördüm. Roman kursu önerisi arıyorsanız Dans Akademi’yi size de tavsiye ederim.

  Tanem Yargıç
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

İstanbul Ankara İzmir +30 İl – 100 Yetkili Dans Eğitim Merkezi

Dans Akademi roman dans kursları İstanbul, Ankara ve İzmir roman dans kursu başta olmak üzere Türkiye genelinde +30 ilde 100 yetkili dans eğitim merkezi olarak; Anadolu Yakası roman dans kursları Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası roman dans kursları Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara roman dans kursları Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa roman dans kursları Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir roman dans kursları Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit roman dans kursları Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Antalya roman dans kursları Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde yer almaktadır.

Nerelerdeyiz? – Dans Akademi Roman Dans Kursları!

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla