9/8’lik Ritimlerle Yerinizde Duramayacaksınız! – Roman Dansı

Zorlu bir tarihten dünyanın en eğlenceli danslarından birini çıkaran Romanlar, gerçekten imrenilecek bir ulus. Yerleştikleri her bölgede baskı görmelerine rağmen kültürlerini kuşaktan kuşağa ulaştıran Romanlar, dansları ve müzikleri ile tam bir dünya milleti. Roman dans kursları sayesinde bizler de bu kültürü tanıma şansı buluyoruz.

Eğer siz de Romanların bu meşhur dansını merak ediyorsanız Türkiye’nin en iyi roman dans kursu eğitmenlerinden Roman dansının tekniklerini, duruş ve hareketlerini, bedeninizi nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Roman dans kursu sizleri bekliyor…

Neden Roman Dans Kursu?

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Eğitim sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Dans kursları ve özel derslere katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki dans eğitiminde telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi lokasyonda dans kursları.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

İçinizdeki Romanı Ortaya Çıkarın! Roman Dansları!

Tüm olumsuz şartlarına rağmen dans etmekten vaz geçmeyen Romanlar size ilham kaynağı olacak. 1 – 3 aylık  roman kursları ders süresinde bu dansın temellerini öğrenecek ve başarılı bir şekilde icra ediyor olacaksınız. Bel ve kalça hareketleri ile en çok kadınlara yakışan bu dans ile ayrıca yeni bir kültür tanımış olacaksınız.

Düğünlerin favori danslarından Roman dansında doğaçlama yapılabilmesi nedeniyle dans kursları süresince kendinizi daha çok geliştireceksiniz. Kadınların kıvraklıklarını gösterebildiği, erkeklerin heyecanlarını gösterdiği roman her dönemin dansı olmaya devam edecek!

Elinizi çabuk tutun ve roman dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Roman dans kursu sayfasına bakanlar sirtaki kursu sayfasını da incelediler!

Roman müzikleri için kullanılan başlıca enstrümanlar arasında; kanun, ud, asma davul, saksafon ve darbuka yer almaktadır. Bazı dansçılar roman havasında parmak zilleri kullanımını da tercih edebilmektedir. Roman dansı kursları süresince bu enstrümanların eşlik ettiği müziklerle dans etmeyi öğreneceksiniz. Roman dansı nerede öğrenilir derseniz Dans Akademi danışmanlarını aramaya başlayabilirsiniz.

Roman oynayanlar kıyafet seçiminde genel olarak kırmızı, siyah, yeşil gibi renkleri tercih edebildikleri gibi daha canlı renklerle de kendilerini bu dansa adapte edebilmektedir. Roman kıyafetleri tam bir renk cümbüşü gibidir.

Romanların grup olarak katıldıkları dans gösterilerinde ise kızlar kırmızı, erkekler siyah kıyafetleri tercih ederler.

Genellikle kıyafet seçiminde güllü, parlak, çiçek desenli şalvar tipi modeller ve yelek, şal, gömlek gibi tasarımlar ön plandadır. Roman dans kursları için dilediğiniz gibi giyinme şansınız vardır.

Roman dansını öğrenebileceğiniz pek çok Roman dansı kursu hizmeti bulunmaktadır. Özellikle son yıllarda roman kursuna ilgi büyük bir artış göstermiştir. Hem kilo problemi yaşayan kadınları istedikleri vücut ölçülerine ulaştıran hem de bu dansın tüm figürlerini öğrenmenize olanak tanıyan kurslarda birebir çalışma metotları tercih edilmektedir.

Hareketler ne kadar kolay görünse de kursa dahil olmadan tam anlamıyla başarılı olamayabilirsiniz. Romanı oynamanın ilk şartı bu dansa karşı istekli olmak ve eğitmenlerinizin sizler için hazırladığı kurs programlarına uygun hareket etmektir. Roman dansını herkes yapabilir mi sorunuza ise eğlenceli roman dansı ritimleri karşılık vermektedir.

Roman dansını müzik kulağı olan herkes rahatlıkla öğrenebilmektedir. Eğitim almamış kişiler daha çok müziğe kendilerini bırakarak hareketlerini sergilerler fakat bu gerçekten roman oynadıkları anlamına gelmez. Bu yüzden roman dansını sevenlerin ya da oynamak isteyenlerin öncelikle roman kursu veren eğitmenlerle iletişime geçmeleri gerekmektedir. Roman dansı eğlenmeyi sevenlerin kolayca benimseyeceği bir danstır.

Romanların geleneksel dans türü olan roman dansı kıvrak figürleri, hareketli ritim özellikleri ve eğlenceli bölümleri ile günümüzde de sıklıkla tercih edilen danslar arasında yer almaktadır. Bu dansı öğrenmek için kursların sizler için hazırladığı çalışma programlarına dahil olabilirsiniz. Genellikle vücudun kalça kısmını ön plana çıkaran hareketleriyle dikkat çeken roman dansı, kalabalık bir grup tarafından da oynanabilmektedir.

En Popüler Roman Dansı Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar

Yorumlar

 • Roman dansı yaparken kesinlikle çok eğleneceksiniz. Hatta benim gibiyseniz romandan sonra oryantal ve sirtaki gibi danslara da kayıt yaptırmak isteyebilirsiniz. Kesinlikle halk danslarından şaşmayın derim.

  Zeynep Ayşe Usta
 • Dans etme kabiliyetim olduğunu Roman kursuna yazılana kadar bilmiyordum. Çok eğlendiğim bu kursta dans etmenin ne kadar keyifli olduğunu gördüm. Size de tavsiye ederim.

  Tanem Yargıç
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Türkiye Genelinde Eğitim – Her Yerde Dans!

Başta İstanbul olmak üzere Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası’nda Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara’da Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa’da Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir’de Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit’te Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Muğla’da Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde roman dans kursu hizmetlerimizi vermekteyiz.

Nerelerdeyiz? – Roman Dans Kursları

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla