Rock’n Roll Kursu Dans Akademi – Türkiye’nin En Aktif Dans Okulu

Sallan, Yuvarlan, Özgürce Dans Et! – Dans Akademi Rock’n Roll Kursu

20. yüzyıl danslarından Boogie Boogie’den esinlenerek oluşturulan Rock’n Roll Amerika’nın en ünlü danslarından biri olarak aynı zamanda dünyayı kasıp kavurmuştur. Rock’n Roll dans müziği ile birlikte gelişerek 1950’li yıllarda gençler arasında oldukça sevilmiştir. Rock’n roll kursları da şimdilerde bu dansın bilinirliğini artırmaktadır.

Rock’n Roll Kursu Dans Akademi Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden bu dansın felsefesini ve tekniklerini öğrenerek, sahnelerin kral ve kraliçeleri olmanızı sağlayacak! Akrobatik hareketlerin kullanıldığı, erkeğin kadını yönetmesine dayanan, eğlenceli müzikleri ve kıyafetleri ile içinizi kıpır kıpır eden Rock’n Roll kursu, yeni hobiniz haline gelecek! Rock’n roll dans kursu ile eğlenceye adım atın…

Neden Rock’n Roll Kursu? En Çok Tercih Edilen Rock’n Roll Kursu

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Rock’n roll kursu sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Rock’n roll kursu ve özel dans derslerine katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki rock’n roll kursu sırasında telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi bölgede rock’n roll kursu Dans Akademi.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta rock’n roll kursu dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Kim Elvis Şarkılarıyla Dans Etmek İstemez Ki? Rock’n Roll Kursu Dans Akademi!

İzlemesi ve yapması keyifli olan Rock’n Roll, öğrenmesi de zevkli ve heyecanlı bir dans. Oldukça hareketli ve hızlı olan bu dansı, rock’n roll kursları ile 3 – 6 ay içinde tüm teknikleriyle yapabilir olacaksınız. Akrobatik hareketlere çok çalışmanız gereken Rock’n Roll dünyası sizi tam anlamıyla eğlenceye sürükleyecek.

Rock’n Roll ezgilerinin sıcaklığını ve hareketliliğini taşıyan bu dansta dönemin kıyafetleri, aksesuarları ve makyajları ile sahnedeki yerinizi alacak ve konuklarınıza görsel bir şölen sunacaksınız. Yetenekliyseniz bu alandaki dansçı açığını belki de siz kapatabilirsiniz…Rock’n roll kursu için elinizi çabuk tutun…

Elinizi çabuk tutun ve rock’n roll dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Rock’n Roll Kursuna Bakanlar Bu 3 Eğitimi De İncelediler!

Rock’n roll kursu eğitimi alan ve bu sayfayı inceleyen öğrencilerimiz Salsa Kursu Tango kursu ve Düğün Dansı Kursu sayfasını da incelediler! Siz de erken kayıt fırsatından yararlanarak Türkiye’nin en çok tercih edilen dans kursu Dans Akademi’den rock’n roll eğitimi alabilirsiniz.

Rock’n roll kursu fiyatları ortalama 120 TL’dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına, rock’n roll tekniklerine göre 100 ile 200 TL arasında değişmektedir. Rock’n roll kursu fiyatları hakkında detaylı bilgiyi eğitmenleriniz verecektir.

Rock’n roll teknikleri birbirinden farklıdır. Genellikle altı vuruş ritminin öğretildiği dansta temel adımlar, hareket figürleri, dönüşler ve akrobatik hareketler üzerinde durulmaktadır. Rock’n roll kursu süresince verilen eğitim kapsamında yer alan Flick adımlar, çiftlerin figürlerine etkileyici bir görünüm kazandırmaktadır. Abartılı hareketlere dayanan rock’n roll dansında belirli koreografilere dayalı çalışmalar da söz konusudur.

Özellikle yarışmalar için rock’n roll kursu eğitmenleri tarafından hazırlanan figür alıştırmaları, dansçıların profesyonelleşme yolunda başarılı adımlar atabilmelerine olanak tanımaktadır.

Ayak figürlerinin, dönüşlerin ve kadının partneri tarafından havaya fırlatılması gibi akrobasi hareketlerinin yoğun olarak yer aldığı dansta kültüre ait tüm teknikler öğretilmektedir. Bu süreci hızlandıracak etmenlerden biri de dansçının sık sık tekrar yapmasıdır. Rock’n roll teknikleri hakkında detaylı bilgiyi eğitmenlerinizden alabilirsiniz.

Rock’n roll kıyafetleri oldukça keyifli bir görünüm sergilemektedir. Erkeklerin parlak gömlekler veya ceketler giydiği Rock’n roll dansında kot pantolon ve ayağı sıkmayacak rahat ayakkabılar tercih edilmektedir. Elvis Presley tarzı saç stili ve yelek modellerinin de ön plana çıkabildiği dansta kadınlar puantiyeli etek ya da gömlekler, parlak renkli etekler ve file detaylı çoraplar giyebilmektedir. Ayakkabı seçiminde renkli bağcıklarla zenginleştirilmiş modellere yer verilebilmektedir. Rock’n roll teknikleri de hangi kıyafetlerin giyileceğinin belirleyicisidir.

Rock’n roll kursuna kimler gidebilir sorusu da merak konusudur. Rock’n Roll genellikle hızlı figürleri ve akrobatik hareketleri nedeniyle genç dansçılara hitap eden bir dans türü olarak bilinmektedir. Ancak bu dansı gerçekleştirmek için belirtilen herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Rock’n Roll dansını öğrenmek isteyen herkes Rock’n roll kursları ile kendini geliştirebilmektedir.

Rock’n roll nasıl bir danstır? Boogie-Woogie dansından türetilen rock’n roll, gitarların yoğun olarak kullanıldığı müzikler eşliğinde yapılan bir danstır. Dansı icra edecek kişi sayısına bağlı olarak değişiklikler gösteren rock and roll türleri, double time, single time, triple time gibi çeşitler içerebilmektedir. Genellikle kendine has kıyafetleri, ritmik figürleri ve hareketli koreografileriyle bilinen dansta, klasik tekniklerin bulunması her çiftin yapabileceği bir dans olmasına zemin hazırlamıştır.

ABD’de ortaya çıkan rock’n roll dansı, zaman içerisinde tüm Avrupa’ya yayılmıştır. Günümüzde hala özel yarışmalarda, konsept günlerde ve okul balolarında tercih edilen bir dans olması, bu kültürün geniş coğrafyalara yayıldığının ve kendine has bir anlam kazandığının göstergesidir. Rock’n roll kursları da ülkemizde bu dansın öğrenilmesini sağlamaktadır. Rock’n roll kursu fiyatları hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

En Popüler Rock'n Roll Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar –  Dans Akademi Dans Kursu

Yorumlar

 • Rock’n Roll müziklerini ve dans etmeyi sevdiğim için neden ikisini birleştirmiyorum diye düşündüm. İlk olarak salsa ile başladığım dans kariyerime Rock’n Roll ile devam ettim. Halen kendimi geliştirsem de ileride başarılı bir dansçı olacağımı düşünüyorum. Rock’n roll kursu tavsiyesi isteyenlere de dans akademiyi öneriyorum.

  Ümit Ali Yağız
 • Erkek arkadaşımla başladığım Rock’n Roll tam anlamıyla beni anlatan bir dans oldu. O kadar hareketli ve eğlenceli ki işin bütün stresini üzerimden atıyorum. Vakit geçirmek için mükemmel bir dans. Dans Akademi rock’n roll kursunu size de öneririm.

  Oya Uysal
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

İstanbul Ankara İzmir +30 İl – 100 Yetkili Dans Eğitim Merkezi

Dans Akademi rock’n roll kursları İstanbul, Ankara ve İzmir rock’n roll kursu başta olmak üzere Türkiye genelinde +30 ilde 100 yetkili dans eğitim merkezi olarak; Anadolu Yakası rock’n roll kursları Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası rock’n roll kursları Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara rock’n roll kursları Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa rock’n roll kursları Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir rock’n roll kursları Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit rock’n roll kursları Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Antalya rock’n roll kursları Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde yer almaktadır.

Nerelerdeyiz? – Dans Akademi Rock’n Roll Kursları!

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla