Hızlı Adımlar, Neşeli Ritimler… – Quick Step Dansı

İngiltere’nin dans kültürüne kazandırdığı Quick Step, hızlı ve neşeli ritmi, canlı ve kusursuz adımları ile eğlenceli bir dans. Salon dansları içinde en keyiflilerden biri olarak yaratıcılığa ve doğaçlamaya açık olmasıyla zenginleşmiştir. Kolay öğrenilen Quick Step bir dönemi kasıp kavurmuştur. Günümüzde Quick step kursları bu eğlenceli dansı sizlere öğretiyor.

Eğer siz de Quick Step dansının nasıl yapıldığını merak ediyor ve öğrenmek istiyorsanız tam yerine geldiniz. Quick step dans kursları eğitmenleri, temel ve ileri düzeyde dersler ile bu zengin kültürü tanımanızı sağlayacak. Haydi, herkes piste!

Neden Quick Step Kursu?

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Eğitim sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Dans kursları ve özel derslere katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki dans eğitiminde telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi lokasyonda dans kursları.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Aman Dikkat, Başımız Dönecek!

Hızlı dönüşler, zıplamalar, ayak hareketleri içeren Quick Step dansı, farklı yaş grupları için düzenlenerek daha kolay hale getirilmiştir. Eğer gençseniz daha zor figürlerle karşılaşacakken yaşınız ilerlediyse sizi zorlamayacak hareketleri yapacaksınız. Böylece Quick Step kursları ile 1 – 2 ay içinde kendi seviyenizde dans etmeyi öğrenmiş olacaksınız.

Tempolu yürüyüş ve duruş hareketleri, kıvraklık ve akıcılık gerektiren figürleri ile Quick Step yapmayı çok seveceksiniz.  Quick Step kursu ile partnerinizle bir bütün olarak zarif bir şekilde dans edecek, vücudunuzu geliştirecek ve dayanıklılığınızı artıracaksınız.

Elinizi çabuk tutun ve Quick Step dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Quick step kursu sayfasına bakanlar Merengue kursu sayfasını da incelediler!

Quick step​ kursu fiyatları ortalama 120 TL’dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 100 ile 200 TL arasında değişmektedir.

Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen quick step dersleri kapsamında bir veya bir buçuk aylık eğitim süreçlerinde quick stepin incelikleri öğretilebilmektedir. Bu süreci hızlandıran kişisel alıştırmalar ve pratik uygulamalar da dansçıların kabiliyetlerini pekiştirmesine zemin hazırlamaktadır. Quick step dans kursu öğrenci yeteneklerine göre farklı grup süreleri de ayarlayabilmektedir.

Genellikle çiftlerin birbirleriyle uyumlu kıyafetleri tercih ettiği dansta hareketli kısıtlamayacak elbiselere ve elbiselerle uyumlu ayakkabılara yer verilmektedir. Özellikle etekleri uçuşan tasarımlar ve rahat ayakkabılar dansın atmosferini yansıtmaktadır. Elbiseleri zenginleştiren sim ve tül detayları da tercih edilebilmektedir. Erkekler kıyafet seçiminde pantolon-ceket takımlarına öncelik tanıyabildiği gibi klasik ayakkabılara ve mendil detayına öncelik tanıyabilmektedir.

Quick step kursları süresince de öğrenciler rahat hissedecekleri kıyafetler giyerler. Quickstep kurs fiyatları hakkında bilgi alıp hemen kayıt yaptırmak istiyorsanız danışmanlarımız bir telefon uzağınızda yer alırlar.

Dans hareketli olması bakımından farklı eğitim süreçleri içerebilmektedir. Genç çiftler daha hareketli koreografiler hazırlayabildiği gibi orta yaşlı çiftlerin hareketleri daha ağırdır. Her yaştan dansçının katılım gösterebileceği quick step kursunda beden farklılıkları önem taşımamaktadır. Dansı ve quick step’i seven herkes quickstep kursları için kayıt yaptırabilir.

Ritmik hareketlerle geliştirilmiş bir dans olan quick step, zıplamalar ve çiftlere özgü dönüş teknikleriyle kendi döneminin popüler dans türlerinden biri haline gelmiştir. Genç ve orta yaşlı dansçılara farklı figür tekniklerinin hızlı ve yavaş ritimlerle öğretildiği dans, daha ileri yaş gruplarına da hitap edebilmektedir.

Foxtrot türünün içerisinde üretilen dans adından da anlaşılacağı üzere harekete dayalıdır. Canlı figürleri ve eğlenceli ritmi ile çiftleri neşelendiren bir dans olan quickstep gruplar halinde oynanan türler arasında yer almaktadır. Yaratıcılık özelliği nedeniyle geliştirilmeye açık dans türlerinden biri olan quick step dansında 4 vuruş, 50/52 dakika gibi ritim özellikleri tercih edilmektedir. Şase adımlardan oluşması dansa kendine has bir duruş kazandırmıştır.

En Popüler Quick Step Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar

Yorumlar

 • Quick Step çok keyifli bir dans. Başlarda zorlansam da şu an ileri düzeyde dans ediyorum diyebilirim. Eğitmenlerime teşekkürler.

  Melike Karakuş
 • Denemediğim dans türlerinden olan Quick Step’i Dans Akademi sayesinde öğrendim. Çok hareketli ve eğlenceli olan bu dansı size de tavsiye ederim.

  Sema Demir
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Türkiye Genelinde Eğitim – Her Yerde Dans!

Başta İstanbul olmak üzere Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası’nda Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara’da Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa’da Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir’de Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit’te Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Muğla’da Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde Quick step dans kursu hizmetlerimizi vermekteyiz.

Nerelerdeyiz? – Quick Step Kursları

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla