Bedeninize Kulak Verin… – Pilates

Kontrol bilim olarak adlandırılan, bedenin dengede ve zinde tutulmasına dayalı Pilates ile hayatınızın felsefesini değiştireceksiniz. Hem sağlıklı hem de eğlenceli ve benzerlerine göre daha kolay hareket edebileceğiniz Pilates kursu sayesinde vücudunuzun dilinden konuşacaksınız.

Her yaşa ve bünyeye uygun olan Pilates kas sisteminizi kuvvetlendirmeye yönelik bir egzersiz sistemi olduğu için hayata daha sağlıklı ve mutlu bakmanızı sağlayacak. Yorucu olmayan hareketleri ile siz de düzenli bir spor sistemine kavuşacaksınız. Dans kursları bünyesinde verilen eğitimlerden olan pilates kursları kaliteli bir yaşam tarzına sahip olmanızı sağlayacak.

Neden Pilates Kursu?

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Eğitim sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Dans kursları ve özel derslere katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki dans eğitiminde telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi lokasyonda dans kursları.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Daha Güçlü, Daha Esnek Bir Vücut İçin: Pilates!

Kaslarınızı güçlendirmeye yönelik çalışan ve daha fit bir görünüm kazandıran Pilates kursu ile uzun vadede kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz. Esneklik kazandıran ve özgüveninizi artıracak derslerde uzman eğitmenleriniz ile zayıf noktalarınızı da öğrenmiş olacaksınız. Pilates kursları sayesinde hayata bakış açınızı değerlendireceksiniz.

Özellikle kilo vermek istiyorsanız Pilates, egzersiz ve kardiyo çalışmaları ile size tam destek verecek. Dans Akademi’nin deneyimli kadrosu sayesinde siz de pilates kursu kalitesine kavuşacaksınız.

Dans Akademi eğitimlerinden olan pilates kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz dans kursu fiyatları sayfamızı ziyaret ediniz.

Pilates kursu sayfasına bakanlar yoga kursu sayfasını da incelediler!

Pilatesi doğru bir teknikle yapabilmek için 6 farklı prensibi göz önüne almak gereklidir. Bu prensipler konsantrasyon, merkezleme, kesinlik, hareketin akıcılığı, kontrol etme ve nefes olarak bilinmektedir. Bu kurallara uyarak, eğitmeniniz eşliğinde siz de pilates yapabilirsiniz. Pilates kursları size daha programlı ve sağlıklı bir yaşam sunar.

Pilates kursuna herkes katılabilir. Vücudunda rahatsızlıkları bulunan bir kişi, iyi bir eğitmen eşliğinde pilates yaparak bu vücut problemlerini minimum seviyeye indirebilmektedir.

Eğer ciddi bir eklem probleminiz varsa ya da yeni ameliyat olduysanız pilates size göre bir spor değildir. Pilates kursu katılımcılarının herhangi bir fiziki problemlerinin olmaması gerekir.

Pilates kursu süresi eğitiminizin düzeyi ile doğru orantılıdır. Minimum 10 maksimum 50 derste tamamlanan pilates kursları ile istediğiniz vücut ölçülerine ulaşabileceğiniz gibi sağlam bir kemik sistemi inşa edebilirsiniz. Pilates kursuna her yaştan katılımcı seviye ve kilo ağırlığı göz önüne alınmaksızın katılım gerçekleştirebilir. Pilates kurs süreleri aynı zamanda yaşınıza, kilonuza, fiziki elverişliliğinize göre belirlenebilir.

Pilates kursu ile vücudunuzun kas sistemi güçlenir. Bunun yanı sıra fazla yağların yakılma süreci de hızlanarak istediğiniz vücut ölçülerine ulaşma olanağınızı artarır. Pilates kursu kilo vermenize yardımcı olmanın yanı sıra omurgası güçlü bireyler yetiştirir. Aynı zamanda pilatesin kasların uzamasına yardımcı olduğu da bilinmektedir. Pilates ile zayıflamak isteyenler konu hakkında güncel bilgileri danışmanlarımızdan alabilirler.

Pilates kursu vücudun kas sistemini güçlendirerek ileri yaşlarda meydana gelebilecek kemik erimesi, sakatlıklar ve fıtık problemlerini ortadan kaldırmaktadır. Özellikle stres ve kaygı gibi ruhsal sıkıntıları ortadan kaldırması nedeniyle de tercih edilen patates vücudun mutluluk hormonu salgılamasına imkan tanır.

Günümüzde iş yaşamıyla birlikte gelen dengesiz vücut problemlerini kısa sürede tedavisi eden pilates metabolizmanın hızlı çalışmasına olanak tanıyarak yaşlanma sürecinde kemik ağrılarınızı minimum seviyeye indirmektedir. Dans Akademi pilates kursları sayesinde sizler de bu yararları görebilirsiniz.

En Popüler Pilates Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar

Yorumlar

 • Pilatesle 2 sene önce tanıştım ancak son birkaç aydır tam olarak yaptığımı söyleyebilirim. Dans akademi eğitmenlerine de üzerimdeki emekleri için teşekkür ederim.

  Buse Güzel
 • Pilatese başlamadan önce spor salonuna gidiyordum ancak düzenli bir spor hayatım yoktu. Pilates benim gibi tembeller için iyi bir spor aslında. Vaktiniz de azsa bence deneyin.

  Semih Rahmi Varlık
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Türkiye Genelinde Eğitim – Her Yerde Dans!

Başta İstanbul olmak üzere Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası’nda Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara’da Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa’da Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir’de Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit’te Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Muğla’da Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde yoga kursu hizmetlerimizi vermekteyiz.

Nerelerdeyiz? – Yoga Kursları

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla
Kimler Katılabilir?

Pilates yapmak için gerekli olan şartlar, pilates yapılmaması gereken durumlar.

[popuppress id=”31834″]

Kurs Süresi

Grup eğitimlerinin genel süresi ve isteyenlere özel ders programları.

[popuppress id=”31833″]

Pilates ve Zayıflama

Pilates yaparak sağlıklı zayıflamak ve formda kalmak mümkün.

[popuppress id=”31832″]

Pilates Kuralları

Pilates felsefesinin kendine has kuralları ve uyulması gerekenler.

[popuppress id=”31831″]

Pilatesin Yararları

Pilatesin fiziksel ve ruhsal yararları, hayatımıza kazandırdıkları.

[popuppress id=”31830″]

Videolar