Dans Sahnelerinin Matadoru Olun… – Pasodoble Dansı

Zenci kültüründen gelmeyen tek Latin Amerikan dansı olan Pasodoble, tutkuyu, gururu ve ağırbaşlılığı ifade eden gergin bir duruşla ve matador edasıyla yapılan bir dans. Zor ve kolay versiyonları olan Pasodoble, İspanya, Fransa ve Latin Amerika ülkelerinde yaygın olmakla birlikte dünyanın diğer ülkelerinde de Pasodoble kursları sayesinde ilgiyle yapılıyor.

Türkiye’de bu dansın eğitimini veren Pasodoble kursu sayısı az olsa da Dans Akademi şubelerinin tamamı sizlere Pasodoble öğrenme fırsatı tanıyor. Dans kursları ile başlangıç ve ileri kurlarla temel adım ve duruşlarını, ritme ayak uydurmayı ve vücudunuzu kullanmayı öğrenerek bu keyifli dansı yapabileceksiniz. Pasodoble kursları sizi bekliyor…

Neden Pasodoble Kursu?

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Eğitim sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Dans kursları ve özel derslere katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki dans eğitiminde telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi lokasyonda dans kursları.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Pasodoble Sizin Dansınız Olacak! Pasodoble Kursları

Boğa güreşçisinin hareketleri ile oluşturulmuş Pasodoble, temiz ve canlı hareketleri ile izleyenleri büyüleyen bir dans. Eğer bu dansa merak saldıysanız Pasodoble dans kursu için uzun bir süre ayırmanız gerekecek. 5 – 6 ayda belirli bir seviyeye gelmiş olacaksınız.

Ruhunun ve duygusunun izleyenlere aktarılması için çok çalışmanız gereken Pasodoble dansı, koreografisiz yapılmayan danslardan biri olduğu için doğaçlama yapmanız mümkün olmayacak. Bu nedenle tiyatral olarak da kendinizi geliştirmeli, ezberinizi kuvvetlendirmeli, hareketlerinizi kolaylaştırmak için spor yapmalısınız. Pasodoble kursları ile bu danstan vazgeçemeyeceksiniz!

Elinizi çabuk tutun ve pasodoble dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Pasodoble kursu sayfasına bakanlar Kafkas kursu sayfasını da incelediler!

20.yüzyılın toplum dansı olarak bilinen Paso Doble, İspanya ve Güney Amerika kökenli bir dans türüdür. Çift adım anlamın gelen Paso Doble dansında adımlar ileri-geri ve yana doğru hareketler içermektedir. Çiftler yüz yüze pozisyon olarak dans etmektedirler. 20 cm’lik mesafeyi korumak şarttır. 3/8 2/4 ve 6/8’lik ölçüler içermektedir. Pasodoble kıyafetleri, müzikleri ve duruşları ile kendine özgü bir danstır.

Ağırlıklı olarak Latin müziklerin tercih edildiği paso doble dansında, Flamenko ezgilerinden söz edilebilmektedir. Vurgulu, keskin ve baskın parçaların da eşlik edebildiği dansta piyano ve gitar öncelikli olarak tercih edilen enstrümanlar arasında yer almaktadır. Müziğin danstaki önemi oldukça büyüktür. Özellikle yere sağlam basmayı gerektiren bir dans olması nedeniyle hareketlerin vücut formuyla bir bütün halinde izleyicilere sunulması gerekmektedir. Pasodoble kursları dans tutkunlarına eğlenceli bir ortamda eğitim vermektedir.

Her dansın kendi içinde zor yanları bulunmaktadır.

Bu durum kimi zaman figürlerle kimi zaman öğrenilmesi güç el ve bilek hareketleriyle kendini belli etmektedir. Paso doble süreklilik gerektiren bir dans olması nedeniyle öğrenilme sürecinde zamana ve el becerilerine ihtiyaç duyulabilmektedir. Dolayısıyla el ve ayak koordinasyonunun sağlanabilmesi için iyi bir eğitmenden eğitim almak esastır. Türkiye’de sayıca az olan Pasodoble kursları eğitmenleri bu dansın yaşatılması için öğrencilerini yetiştirmektedir.

Ellerin doğru kullanımı, ayakların yere basışı, vücudun dik duruşu gibi dansın temel etmenlerini en iyi şekilde uygulamak zamanla gerçekleşebilecek bir teknik detaydır.

Bu nedenle dansı ne kadar erken zaman dilimlerinde öğrenirseniz, vücudunuzu teknik birikimlerle bütünleştirmeniz de o kadar kolaylaşacaktır. Neler öğreneceksiniz ve nasıl yapacaksınız sorularınıza bu dansın içine girdiğinizde cevap bulacaksınız.

Paso doble dansında erkeğin temsil etmiş olduğu matadorluk simgesi gereğince kırmızı veya siyah tonlarında kıyafetler seçilebilmektedir. Kadınların kıyafet seçimini belirleyen temel kıstas erkeğe uygun olan ve pelerin imajını yansıtan tasarımlardır.

Çiftlerin birbirleriyle uyumlu tarzda giyinmeleri dansın esasları arasında yer almaktadır. Erkekler kimi zaman matador kıyafetlerini anımsatan kırmızı, uzun kollu bir yelek ve siyah pantolon da tercih edebilmektedir. Bele sarılan siyah bir kuşakla tamamlanan kıyafetlere ince bir kemer eşlik edebilmektedir. Pasodoble kursları süresince kadın ve erkek dansçıların rahat kıyafetler giymeleri önerilmektedir.

Dansın temelinde yatan duygu tutku ve küstahlıktır. Hareketlerin vücut formuna yansımasında paso doble ruhunu ön plana çıkartacak figürlere yer verilmektedir. Bu figürler arasında el ve ayak figürleri, parmak hareketleri, topuklarla yapılan vurgular önem taşımaktadır. Boğa güreşi dansı olarak bilinen paso doble dansında dik duruş teknikleri ve dönüşler, pasodoble dans kursu süresince öğretilen çalışmalar kapsamında yer almaktadır.

Canlı ve keskin hareketlerin çiftler arasındaki tutkuyu yansıttığı dansta belirli bir koreografi esasına dayanan alıştırmalar yapılmaktadır. Paso doble kursu süresince temel anlamda paso doble dansını icra edebilecek dansçılar yetiştirilmektedir. Özel yarışmalara katılmak isteyen çiftler için farklı koreografiler hazırlanabilmektedir.

En Popüler Pasodoble Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar

Yorumlar

 • Lisede başladığım Pasodobleyi daha profesyonel şekilde yapmak için eğitmen desteği almak istedim. Dans Akademi’deki bu konuda ödüllü eğitmelerle tanışarak kendimi geliştirmeye devam ettim. Halen de ediyorum. Onlara sonsuz teşekkürler.

  Emir Naim
 • Pasodobleye arkadaşımla birlikte merak sarmıştık. Kurs ararken Dans Akademi ile karşılaştık ve hemen kaydımızı yaptırdık. Çok eğlenceli bir eğitimdi, sizlere de öneririm.

  Deniz Nurettin
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Türkiye Genelinde Eğitim – Her Yerde Dans!

Başta İstanbul olmak üzere Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası’nda Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara’da Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa’da Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir’de Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit’te Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Muğla’da Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde Pasodoble kursu hizmetlerimizi vermekteyiz.

Nerelerdeyiz? – Pasodoble Kursları

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla