Oryantal Kursu Dans Akademi – Türkiye’nin En Aktif Dans Okulu

Kıvrak Ezgilerle Yetenekleriniz Ortaya Çıkacak! – Dans Akademi Oryantal Kursu

Dünyanın en eski danslarından, doğurganlık ve bereket sembolü Ortanyal ile içinizdeki dansçıyı açığa çıkaracaksınız! Oryantal kursu ile Türk kültüründe de var olan bu geleneksel dans, yabancı olmadığınız ritimlerle sizi eğlendirmeye geliyor…Dans kursları sizi bekliyor…

Oryantal kursu Dans Akademi sizleri muhteşem bir dansla tanıştıracak. Ortadoğu’da ve Batı’da farklı isimlerle yapılan Oryantali Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden ve oryantal kursu aracılığıyla öğrenme şansını yakalayarak temek adımlarını, bel ve kalça figürlerini, kol ve boyun hareketlerini başarıyla yapacaksınız. Oryantal kursları için kampanyalarımızı takip etmeyi unutmayın…

Neden Oryantal Kursu? En Çok Tercih Edilen Oryantal Kursu

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Oryantal kursu sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Oryantal kursu ve özel dans derslerine katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki oryantal kursu sırasında telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi bölgede oryantal kursu Dans Akademi.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta oryantal kursu dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Türk Kadınlarının En Sevdiği Dans…Oryantal Kursu Dans Akademi!

Türk kadınları bu dansa doğuştan yetenekli zaten. Çocukluktan yetişkinliğe kadar her yerde karşılarına çıkan kıvrak ezgileri benimseyen Türk kadınları oryantal dansında oldukça başarılılar. Ancak Oryantalin tekniklerini ve diğer tarzlarını öğrenmek için oryantal kursları da gerekli.

Oryantal kursu ile ders alanlar Ortadoğu’nun sıcaklığını ve etnik özelliklerini figür ve müziklerine yansıtan oryantali iyi bir eğitmenden 2 – 3 ayda öğrenebilirler. Kalça ve göğüs hareketlerinin tekniklerini, esnek ve hızlı bir şekilde hareket etmeyi öğrenerek bu dansın hakkını verebilirler. Türkiye’nin en iyi dans eğitmenlerinden oryantal kursu almak isteyenlerse Dans Akademi derslerine kayıt yaptırabilirler.

Oryantal dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Oryantal Kursuna Bakanlar Bu 3 Eğitimi De İncelediler!

Oryantal kursu eğitimi alan ve bu sayfayı inceleyen öğrencilerimiz Salsa Kursu Tango kursu ve Düğün Dansı Kursu sayfasını da incelediler! Siz de erken kayıt fırsatından yararlanarak Türkiye’nin en çok tercih edilen dans kursu Dans Akademi’den oryantal eğitimi alabilirsiniz.

Genellikle Ortadoğu’nun dansı olarak bilinen oryantal, batı toplumlarında ”Belly dance” olarak adlandırılmaktadır. İslamiyet öncesi inanış biçimlerini içerisinde barındıran göbek dansı kalça, karın ve göğüs hareketlerini ön plana çıkarmaktadır. Birden farklı malzemenin kullanılmasını gerektiren oryantalde genellikle arabesk müzik tercih edilmektedir. Oryantal kursları Batı ülkelerinde de giderek yayılarak bu kültürel dansı tanıtmaktadır. Oryantalin faydaları sadece fiziki olmamaktadır, kültürel etkileşimi de sağlamaktadır. Oryantal kursu ile eğitim almak isteyenler keyifli bir sosyal ortama da kavuşmuş olurlar.

Oryantal kursu sizlere oryantal dansı nasıl bir dans sorusunun cevabını verecektir. Oryantal kursu eğitmenleriniz doğunun muhteşem kültür ögesini size tanıtacaktır.

Oryantal dansını hem hobi olarak hem profesyonel olarak hem de zayıflama amacıyla tercih etmeniz mümkün. Özellikle kadınların en büyük şikayetleri arasında yer alan bel ve basen bölgesindeki fazlalıklar, dansın kıvrak figürleriyle ortadan kalkmaktadır. Oryantalin faydaları genel olarak sağlıklı bir vücut sunmasıdır.

Vücut hatlarınızı fit bir görünüm ile buluşturan oryantal kursları ile özel yarışmalara katılabileceğiniz gibi, dans etmenin sağladığı enerjiyle yaşamanıza yeni bir başlangıç sunabilirsiniz. Oryantal kursu sayesinde içinizdeki yeteneği de keşfedebilirsiniz.

Oryantal kursu kaydını yaptıracak olanların aklındaki en önemli sorulardan biri de oryantalin ne kadar sürede öğrenileceği sorusudur. Vücudun kıvraklığına, birbiri ardına sıralı hareketlere ve ritme ayak uydurma mantığına dayalı bir dans türü olarak bilinen oryantali öğrenme süreci dans kabiliyetlerinize bağlı olarak belirli bir zaman alabilmektedir. Enerjinizin yüksek olması esasına dayalı oryantal dansını öğrenmek için kendinizi geliştireceğiniz teknik hareketlere öncelik tanımalı ve vücudunuzu dansın göre geliştirmeye özen göstermelisiniz. Oryantal dans kursları bu bağlamda size yardımcı olacaklar.

Oryantal kursu ortalama ders süresi 1 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak değişiklik gösterir. Oryantalin nasıl bir dans olduğunu merak ediyorsanız pryantal kursu danışmanlarınızı arayabilirsiniz.

Her ülkeye özgü farklı stilleri barındıran dans, el hareketlerinden kalça hareketlerine, kol figürlerinden kıvrak stillere kadar geniş kapsamlı pek çok tekniği bir arada barındırmaktadır.

Hint oryantalinde yer alan yoğun el figürlerine, kolların nasıl durması gerektiğine, vücudu ön plana çıkaran kalça titretme hareketine, belirli bir koreografi ile oryantal yapabilme tekniklerine kadar dansın tüm süreçlerini öğrenebilecek vücut hatlarınıza bu dansa özgü bir anlam kazandırabileceksiniz.

Dansı zenginleştiren en önemli ayrıntılardan biri olarak bilinen el figürlerinin hem Hint hem de Türk oryantaline özgü inceliklerini pekiştirme fırsatı yakalayacağınız oryantal kursu süresince vücudunuzu ritme ayak uydurarak öğrenme olanağına da sahip olabileceksiniz. Oryantal kursunda neler öğrenilir sorunuzu eğitmenleriniz yanıtlayacaktır.

Oryantal kursu sırasında tercih edilecek kıyafetler vücut hatlarını sıkmayan, hareketleri özgürleştirebilecek, rahat tasarımlardan oluşmalıdır. Dansı belirli bir gösterim veya yarışma kapsamında gerçekleştirmek isteyen oryantalistler karın kısmını açıktan bırakan kıyafetlere, parlak renklere ve salaş eteklere öncelik tanıyabilmektedir. Genellikle göğüs hatlarını belirgin hale getirmek için tercih edilen straplez tasarımlar da ön plandadır.

Kültürel ezgiler taşıyan oryantal kıyafetleri içinde dansın türüne bağlı olarak değişen modellere rastlamak mümkündür. Aksesuar olarak bel kısmında kemeri anımsatan püsküllü detaylar, ayak bileğine takılabilen halhal ve parmak zilleri gibi alternatifler de söz konusudur. Oryantal kıyafetleri satın almak isteyenleri eğitmenler yönlendirecektir.

En Popüler Oryantal Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar –  Dans Akademi Dans Kursu

Yorumlar

 • Oryantal merakı bende çocukluktan beri var. Ancak kısmet 50 yaşındayken öğrenmekmiş. Oryantal kursu önerisi arıyorsanız dans akademiyi öneririm. Dersler çok eğlenceli ve verimli geçiyor. Üstelik bir de zayıflıyorsunuz. Size de tavsiye ederim.

  Remziye Baştuğ
 • Oryantal dersleri almak düğünlerde göbek atmaya benzemiyormuş maalesef. Yaptığımızı sandığımız oryantal çok basit kalıyor derslerde öğrendiklerimizin yanında. Eğer merak ediyorsanız siz de bu dansın eğitimini alarak benim kadar şaşırabilirsiniz. Oryantal kursu önerileri olarak size Dans Akademi eğitmenlerini tavsiye ederim.

  Oylum Pınar
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

İstanbul Ankara İzmir +30 İl – 100 Yetkili Dans Eğitim Merkezi

Dans Akademi oryantal kursları İstanbul, Ankara ve İzmir  oryantal kursu başta olmak üzere Türkiye genelinde +30 ilde 100 yetkili dans eğitim merkezi olarak; Anadolu Yakası oryantal kursları Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası oryantal kursları Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara oryantal kursları Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa oryantal kursları Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir oryantal kursları Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit oryantal kursları Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Antalya oryantal kursları Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde yer almaktadır.

Nerelerdeyiz? – Dans Akademi Oryantal Kursları!

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla