Modern Dans Kursu Dans Akademi – Türkiye’nin En Aktif Dans Okulu

Kendi Stilini Yarat! – Dans Akademi Modern Dans Kursu

20.yüzyılın ilk başlarında balenin katı kurallarına tepki olarak gelişen Modern Dans, hemen her müzikle yapılması, farklı dans stillerinden hareketler taşıması ile dans kültürünün en özgür türlerinden biri. Modern dans kursları da bu kültürün temsilcisi.

Modern Dans Kursu Dans Akademi, Türkiye’nin en iyi eğitmenleriyle sizlere eğitim veriyor. Siz de belli sınırlara ve müziklere bağlı kalmadan, içinizden geldiği gibi dans etmek, dilediğiniz gibi vücudunuzu ve ruhunuzu kontrol etmek istiyorsanız Modern Dans kursu tam size göre. Çalan ritme ve içinizdeki hislere göre hareket ederek mükemmel bir şov ortaya çıkarabilirsiniz. Modern dans kursları kayıtlarını kaçırmayın…

Neden Modern Dans Kursu? En Çok Tercih Edilen Modern Dans Kursu

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Modern dans kursu sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Modern dans kursu ve özel dans derslerine katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki modern dans kursu sırasında telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi bölgede modern dans kursu Dans Akademi.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta modern dans kursu dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Sınırlarınız Olmadan Dans Edin! Modern Dans Kursu Dans Akademi!

Hareket yelpazesi çok geniş ve yaratıcılığa açık olan Modern Dans, teknik açıdan diğer dans türlerini yapmayı kolaylaştıracak eğitim programı ve doğallığı ile tam olarak özgür ruhlara göre! Bedenin keşfi, doğru kullanılması, denge ve koordinasyonun sağlanması gibi fiziksel gelişimleri destekleyen bu dans sayesinde Modern dans kursları süresince kendinizi hiç olmadığınız kadar iyi hissedeceksiniz.

Yeteneğinize, vücut esnekliğinize ve direncinize göre öğrenme hızınızın değişeceği Modern Dans’ta, özel bir müzik ve temel hareketler olmadığı için eğitmeninizin yaratıcılığına bağlı olarak öğreniminizi tamamlayacaksınız. Modern dans kursu sayesinde kendinizi geliştireceksiniz.

Elinizi çabuk tutun ve modern dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı geç olmadan yaptırın!

Modern Dans Kursuna Bakanlar Bu 3 Eğitimi De İncelediler!

Modern dans kursu eğitimi alan ve bu sayfayı inceleyen öğrencilerimiz Salsa Kursu Tango kursu ve Düğün Dansı Kursu sayfasını da incelediler! Siz de erken kayıt fırsatından yararlanarak Türkiye’nin en çok tercih edilen dans kursu Dans Akademi’den modern dans eğitimi alabilirsiniz.

Modern dans kursu fiyatları ortalama 120 TL’dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 100 ile 200 TL arasında değişmektedir. Modern dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız kurs merkezlerini aramanız gerekmektedir.

Modern dans nasıl bir danstır diyenler için biraz bu dansın tarihinden bahsetmeliyiz. Modern dans 1926 yılında M.Graham tarafından bir Ortodoks stili olarak uygulanmıştır. Kısa süre içerisinde klasik dans sanatını içermeyen, yeni dans tiyatrosunun tüm stillerini barındıran modern dansta balenin kalıplarından uzaklaşma görülmüş, insanların beden formlarını özgürce sergileyebildikleri bir dansa yönelim başlamıştır. Modern dans zamanla gelişerek günümüzdeki formuna kavuşmuştur. Modern dans kursları ile meraklılarına aktarılmaya devam edilmiştir. Modern dans kıyafetleri ve müzikleriyle farklı bir kültür olmuştur.

Dansın temelinde yatan rahatlık ve doğallık gereğince vücudun hareketlerini kısıtlamayan kıyafetlere öncelik tanınmalıdır. Bu, bir tayt olabileceği gibi uzun bir etek ya da bol bir eşofman da olabilmektedir. Modern dans kursları süresince kişiler rahat ettikleri şekilde giyinirler. Modern dans kıyafetleri için herhangi bir kısıtlama yoktur.

Erkekler kıyafet seçiminde genellikle sade bir eşofman altı tercih edebilmektedir. Ağırlıklı olarak siyah ve beyaz tonlarının dikkat çektiği kurs kıyafetlerinde sahne için koreografiye uygun kıyafetlere de yer verilebilmektedir. Kullanılan modern dans teknikleri de kadın ve erkek dansçıların kıyafetlerini belirler.

Modern dans için yaş sınırı var mı sorusuna vücut gelişimine bağlı olarak sınırlandırılan dansın minimum yaş seviyesi 6 olarak belirlenmiştir diyebiliriz. Modern dans kurslarının amacı, modern dansa hevesli olan insanlara teknik açıdan gerekli bilgilerin verilmesi ve uygulamalı alıştırmalarla bu sürecin desteklenebilmesidir. Nasıl bir dans olduğu ve teknikleri modern dans kursu ilk derslerinde anlatılarak öğrenci bilgilendirilir.

Dansın öğrenilme sürecinin ardından profesyonelleşme yolunda atılacak ilk adımlardan biri de kendine has figürlerin oluşturulmasıdır. Ağırlıklı olarak lirik parçalarla yapılan dansa kadın veya erkek fark etmeksizin herkes katılım gösterebilmektedir.

Graham, Cunningham, Release ve Limon gibi temel modern dans teknikleri öğretilir. Balenin tam tersi olan figürler, vücudun doğal hareketleri ve gevşeme çalışmaları üzerinde durulmaktadır. Bu teknikleri öğrenebilmek için uygulamalı alıştırmalara ağırlık vermek gerekmektedir.

Zıplama ve dönüş tekniklerine de ağırlık verilen dansta müziğe yaratıcı bir yaklaşımda bulunulur. Modern dans kursu tekniklerinde doğaçlama çalışmaları ön plandadır.

Eklem ve kasların rahat çalışabilme esasına dayandığı dansın Contact Improvisation adı verilen teknikle çiftlere hitap ettiği bilinmektedir.

İyi bir dansçı olabilmek için vücudun doğallığına öncelik tanımak ve nefesi doğru biçimde kullanmak gerekmektedir.

Kalça ve karın bölgesinin sıkıştırılması, bireysel stil çalışmaları ve düşüş teknikleri gibi süreçlerin de öğretildiği modern dans kursunda koreografi esasına dayalı eğitim süreçleri de uygulamalı olarak anlatılmaktadır. Modern dans teknikleri hakkında en doğru bilgiyi eğitmenleriniz verecektir.

En Popüler Modern Dans Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar –  Dans Akademi Dans Kursu

Yorumlar

 • İki senedir yaptığımı modern dans hem fiziken hem de ruhen beni geliştirdi. Farklı bir atmosferi ve algısı olan bu dansta kuralların olmaması sizi rahat ettiriyor. Bence hemen en çok önerilen modern dans kursu Dans Akademi’ye başlamalısınız.

  Tülay Yazgı
 • Bale geçmişi olan bir insan olarak Modern Dans’ı öğrenmek zor olmadı benim için. Sizi tamamen özgür kılan bu dansta duygularınıza göre hareket etmeniz çok güzel. Dans etmek isteyen herkese modern dans kursu önerisi olarak dans akademiyi söyleyebilirim.

  Pelin Erdinç
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

İstanbul Ankara İzmir +30 İl – 100 Yetkili Dans Eğitim Merkezi

Dans Akademi modern dans kursları İstanbul, Ankara ve İzmir  modern dans kursu başta olmak üzere Türkiye genelinde +30 ilde 100 yetkili dans eğitim merkezi olarak; Anadolu Yakası modern dans kursları Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası modern dans kursları Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara modern dans kursları Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa modern dans kursları Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir modern dans kursları Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit modern dans kursları Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Antalya modern dans kursları Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde yer almaktadır.

Nerelerdeyiz? – Dans Akademi Modern Dans Kursları!

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla