Kendi Stilini Yarat! – Modern Dans

20.yüzyılın ilk başlarında balenin katı kurallarına tepki olarak gelişen Modern Dans, hemen her müzikle yapılması, farklı dans stillerinden hareketler taşıması ile dans kültürünün en özgür türlerinden biri. Modern dans kursları da bu kültürün temsilcisi.

Siz de belli sınırlara ve müziklere bağlı kalmadan, içinizden geldiği gibi dans etmek, dilediğiniz gibi vücudunuzu ve ruhunuzu kontrol etmek istiyorsanız Modern Dans kursu tam size göre. Çalan ritme ve içinizdeki hislere göre hareket ederek mükemmel bir şov ortaya çıkarabilirsiniz. Modern dans kursları kayıtlarını kaçırmayın…

Neden Modern Dans Kursu?

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Eğitim sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Dans kursları ve özel derslere katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki dans eğitiminde telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi lokasyonda dans kursları.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Sınırlarınız Olmadan Dans Edin! Modern Dans!

Hareket yelpazesi çok geniş ve yaratıcılığa açık olan Modern Dans, teknik açıdan diğer dans türlerini yapmayı kolaylaştıracak eğitim programı ve doğallığı ile tam olarak özgür ruhlara göre! Bedenin keşfi, doğru kullanılması, denge ve koordinasyonun sağlanması gibi fiziksel gelişimleri destekleyen bu dans sayesinde Modern dans kursları süresince kendinizi hiç olmadığınız kadar iyi hissedeceksiniz.

Yeteneğinize, vücut esnekliğinize ve direncinize göre öğrenme hızınızın değişeceği Modern Dans’ta, özel bir müzik ve temel hareketler olmadığı için eğitmeninizin yaratıcılığına bağlı olarak öğreniminizi tamamlayacaksınız. Modern dans kursu sayesinde kendinizi geliştireceksiniz.

Elinizi çabuk tutun ve modern dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı geç olmadan yaptırın!

Modern dans kursu sayfasına bakanlar vals kursu sayfasını da incelediler!

Modern dans kursu fiyatları ortalama 120 TL’dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 100 ile 200 TL arasında değişmektedir.

Modern dans 1926 yılında M.Graham tarafından bir Ortodoks stili olarak uygulanmıştır. Kısa süre içerisinde klasik dans sanatını içermeyen, yeni dans tiyatrosunun tüm stillerini barındıran modern dansta balenin kalıplarından uzaklaşma görülmüş, insanların beden formlarını özgürce sergileyebildikleri bir dansa yönelim başlamıştır. Modern dans zamanla gelişerek günümüzdeki formuna kavuşmuştur. Modern dans kursları ile meraklılarına aktarılmaya devam edilmiştir. Modern dans kıyafetleri ve müzikleriyle farklı bir kültür olmuştur.

Dansın temelinde yatan rahatlık ve doğallık gereğince vücudun hareketlerini kısıtlamayan kıyafetlere öncelik tanınmalıdır. Bu, bir tayt olabileceği gibi uzun bir etek ya da bol bir eşofman da olabilmektedir. Modern dans kursları süresince kişiler rahat ettikleri şekilde giyinirler.

Erkekler kıyafet seçiminde genellikle sade bir eşofman altı tercih edebilmektedir. Ağırlıklı olarak siyah ve beyaz tonlarının dikkat çektiği kurs kıyafetlerinde sahne için koreografiye uygun kıyafetlere de yer verilebilmektedir. Kullanılan modern dans teknikleri de kadın ve erkek dansçıların kıyafetlerini belirler.

Vücut gelişimine bağlı olarak sınırlandırılan dansın minimum yaş seviyesi 6 olarak belirlenmiştir. Modern dans kurslarının amacı, modern dansa hevesli olan insanlara teknik açıdan gerekli bilgilerin verilmesi ve uygulamalı alıştırmalarla bu sürecin desteklenebilmesidir. Nasıl bir dans olduğu ve teknikleri ilk derslerde anlatılarak öğrenci bilgilendirilir.

Dansın öğrenilme sürecinin ardından profesyonelleşme yolunda atılacak ilk adımlardan biri de kendine has figürlerin oluşturulmasıdır. Ağırlıklı olarak lirik parçalarla yapılan dansa kadın veya erkek fark etmeksizin herkes katılım gösterebilmektedir.

Graham, Cunningham, Release ve Limon gibi temel tekniklerin öğretildiği kursta balenin tam tersi olan figürler, vücudun doğal hareketleri ve gevşeme çalışmaları üzerinde durulmaktadır. Bu teknikleri öğrenebilmek için uygulamalı alıştırmalara ağırlık vermek gerekmektedir.

Zıplama ve dönüş tekniklerine de ağırlık verilen dansta müziğe yaratıcı bir yaklaşımda bulunulur. Modern dans kursu tekniklerinde doğaçlama çalışmaları ön plandadır.

Eklem ve kasların rahat çalışabilme esasına dayandığı dansın Contact Improvisation adı verilen teknikle çiftlere hitap ettiği bilinmektedir.

İyi bir dansçı olabilmek için vücudun doğallığına öncelik tanımak ve nefesi doğru biçimde kullanmak gerekmektedir.

Kalça ve karın bölgesinin sıkıştırılması, bireysel stil çalışmaları ve düşüş teknikleri gibi süreçlerin de öğretildiği modern dans kursunda koreografi esasına dayalı eğitim süreçleri de uygulamalı olarak anlatılmaktadır.

En Popüler Modern Dans Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar

Yorumlar

 • İki senedir yaptığımı modern dans hem fiziken hem de ruhen beni geliştirdi. Farklı bir atmosferi ve algısı olan bu dansta kuralların olmaması sizi rahat ettiriyor. Bence hemen başlamalısınız.

  Tülay Yazgı
 • Bale geçmişi olan bir insan olarak Modern Dans’ı öğrenmek zor olmadı benim için. Sizi tamamen özgür kılan bu dansta duygularınıza göre hareket etmeniz çok güzel. Dans etmek isteyen herkese öneriyorum.

  Pelin Erdinç
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Türkiye Genelinde Eğitim – Her Yerde Dans!

Başta İstanbul olmak üzere Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası’nda Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara’da Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa’da Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir’de Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit’te Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Muğla’da Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde modern dans kursu hizmetlerimizi vermekteyiz.

Nerelerdeyiz? – Modern Dans Kursları

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla