Merengue Kursu Dans Akademi – Türkiye’nin En Aktif Merengue Dans Okulu

Kısa Adımlar, Kıpır Kıpır Müzikler – Dans Akademi Merengue Kursu

Merengue dansı Dominik Cumhuriyeti’nden dünyaya yayılan, kendine has müziği ile dikkat çeken, kısa adımları ve sürünüyormuş gibi aksak ilerlemesi ile farklı bir dans türü olarak karşımıza çıkar. İlk kez ayakları zincirli kölelerce oynanmış olduğuna dair algı da Merengue’yi dikkat çekici hale getirir. Merengue kursları dansın bu dikkat çekici özelliğini sizlerle buluşturur.

Merengue kursu Dans Akademi ile verilen dans eğitimi, küçük alanlarda ve kalabalık yerlerde rahatça icra edilen, oldukça hareketli, öğrenmesi kolay, doğaçlamaya açık bir dans olan Merengue, Salsada olduğu gibi, kıvrak kalça hareketleri ile özellikle kadınları cezbedecek. Dans Akademi Dans kursları ile diğer danslardan esinlenerek oluşturulan Merengue’yi kolayca öğreneceksiniz. Merengue kursu ile keyifli vakitler geçireceksiniz…

Neden Merengue Kursu? En Çok Tercih Edilen Merengue Kursu

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Merengue kursu sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Merengue kursu ve özel dans derslerine katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki merengue kursu sırasında telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi bölgede merengue kursu Dans Akademi.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta merengue kursu dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Kendinizi Müziğin Ritmine Bırakın! – Merengue Kursu Dans Akademi

Dans Akademi merengue kursu dans dersi, akan ritmi ve olmayan durak noktaları ile Sosyal Latin dansları içinde en kolay öğreneceğiniz dans türüdür. Merengue kursu dans eğitiminizde esnek ve kısa adımlarla bir nevi sallanarak hareket edecek, kendinizi müziğe bırakacaksınız. 2 – 3 aylık Merengue kursu ile iyi derecede Merengue dansı yapar hale geleceksiniz.

Çift ve grup halinde yapılan Merengue kursları, hızlı ayak ve omuz silkme hareketleri ile topluluk halinde yapıldığında muhteşem bir gösteri ortaya çıkarır. Merenge kursları size karmaşık olmayan, kol ve ayak figürleriyle kendi tarzınızı oluşturmanızı sağlar.

Elinizi çabuk tutun ve merengue dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Merengue kursuna Bakanlar Bu 3 Eğitimi De İncelediler!

Merengue kursu dans eğitimi alan ve bu sayfayı inceleyen öğrencilerimiz Salsa kursu Tango kursu ve Düğün Dansı Kursu sayfasını da incelediler! Siz de erken kayıt fırsatından yararlanarak Türkiye’nin en çok tercih edilen dans kursu Dans Akadem’den merengue eğitimi alabilirsiniz.

Dans Akademi Merengue kursu fiyatları ortalama 150 TL’dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, merengue kursunun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 100 ile 250 TL arasında değişmektedir.

Merenge kursu ile bu dansı öğrenebilmek için herhangi bir dans kriterleri, yaş sınırı bulunmamaktadır. Her yaştan insanın merengue kursları ile öğrenebileceği bir dans olması nedeniyle hem çiftlerin hem de grupların bir arada yapabilecekleri en güzel Latin dansları arasında yer almaktadır.

Merengue kursu dans kriterleri, basit figürleri her yaş grubunun uygulayabileceği kolaylıklar içermektedir. Ayakların hızlı ve ritmik hareketlerini ön plana çıkaran dansta vücut farklılıkları önemli bir etmen değildir. Merengue kursları, uygun kurs fiyatları ve ders saatleri ile sizleri bekliyor.

Dans Akademi merengue kıyafetleri, çiftler arası uyuma dayalı bir dans olması nedeniyle genellikle birbirlerine yakın tonların tercih edildiği dansta erkekler siyah bir pantolon ile kırmızı bir gömlek giyebildikleri gibi tek bir tonun hakim olduğu kıyafetleri de tercih edebilmektedir. Merengue kursu, dans eğitimi ile göğüs kısmını açıkta bırakan, Latin ruhunu yansıtan gömleklere siyah, ince bir kemer eşlik edebilmektedir.

Merengue kıyafetleri, kadınlar kıyafet seçiminde vücudun belirli hatlarını açıkta bırakan tasarımlara öncelik tanıyabildiği gibi, kısa eteklerle kendilerine has, şık ve cazibeli bir görünüm de sergileyebilmektedir. Merengue kursunda erkekler klasik ayakkabı modelleri ile tarzlarını tamamlarken kadınlar topuklu ayakkabılarıyla merenguenin ruhuna uygun bir tarz yaratabilmektedir. Merengue kursları sırasında ise katılımcılardan kendilerini rahat hissettikleri kıyafetler giymeleri istenmektedir.

Dans Akademi Merengue teknikleri, günümüz Latin dansları içerisinde en çok tercih edilen dans türlerinden biridir. Merengue kursu dans eğitiminde kalça hareketlerinin ön planda olduğu dansta ayak adımları da önem taşımaktadır. Merenge kursu süresince verilen teknik eğitim dansın bütünüyle öğrenilebilmesi üzerinedir. Kol ve omuz hareketlerinin canlılığıyla pekiştirilen dansta karmaşık adımlara yer verilmemektedir.

Merengue teknikleri dizlerin kırılması ve omuzların silkilmesi esasına dayanan dansın figürleri eşler için benzerlik gösterebilmektedir. Ritme uygun olarak yapılan bir dans olması nedeniyle merengue kursu sürecinde sürecinde aynı anda uzaklaşma ve yakınlaşma, kol aralıklarından geçme ve asimetrik hareketler de yer almaktadır. Dansın içine pek çok Latin dansında yer alan figürler eklenebilmektedir. Özellikle salsa, merengue ruhunu yansıtmak için uygun hareket kombinasyonlarına sahiptir. Nasıl bir dans diye merak edenlere merengue teknikleri cevap verecektir.

Meringu olarak da bilinen merengue dansı Puerto Rico, Dominik Cumhuriyeti ve Haiti’nin sevilen halk dansları arasında yer almaktadır. 2/4 ölçülü bir dans olan merenge ritim ve müzik bakımından estetik figürler, eğlenceli melodiler barındırmaktadır.

Çiftlerin yapabileceği en kolay Latin dansları arasında bulunan merenge bir aylık bir eğitim sürecinin ardından öğrenilebilmektedir. Dansın içerisinde çiftleri zorlayacak yapıda figürler bulunmamakla birlikte hem eğlenceli hem de estetik bir hareketler barındırdığı bilinmektedir. Tercihinize göre dansı eşsiz olarak da yapabilirsiniz. Ancak kalabalık alanların dansı olması nedeniyle çiftlerle yapılması tavsiye edilmektedir. Merengue kursları bu eşli dansı tanımanızı sağlamaktadır.

En Popüler Merengue Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar –  Dans Akademi Dans Kursu

Yorumlar

 • Dans kursları arasında Merengue kursu dans eğitimi çok kolay ve keyifli bir dans olduğu için kimsenin eğitim ile ilgili bir şikayet ettiğini duymadım. Diğer danslara geçmeden önce alıştırma olarak öğrenebileceğiniz bir tür hatta. Merengue kursu tavsiyesi arıyorsanız dans akademi benim ilk önerim.

  Mehmet Akif
 • Salsa öğrenirken Merengue dansı ile tanıştım. Merengue kursu yorumları ve şikayetlerine bakarak en çok önerilen dans akademi kursu eğitmenleri sayesinde kendimi bu alanda da geliştirme fırsatı buldum. Dans Akademi eğitmenlerime teşekkürler.

  Su Bengü Temiz
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

İstanbul Ankara İzmir +30 İl – 100 Yetkili Dans Eğitim Merkezi

Dans Akademi Merengue kursları İstanbul, Ankara ve İzmir  merengue kursu başta olmak üzere Türkiye genelinde +30 ilde 100 yetkili dans eğitim merkezi olarak; Anadolu Yakası merengue kursları Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası merengue kursları Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara merengue kursları Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa merengue kursları Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir merengue kursları Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit merengue kursları Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Antalya merengue kursları Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde yer almaktadır.

Nerelerdeyiz?- Dans Akademi Merengue Kursu

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Antalya