Kafkas Kursu Dans Akademi – Türkiye’nin En Aktif Dans Okulu

Kafkas Fırtınasına Siz De Kapılın! –  Dans Akademi Kafkas Kursu

Kafkasya’dan Türk topraklarına taşınan geleneksel Kafkas Dansı, ortak kültürümüzü ve birlikteliğimizi yaşatıyor. Kafkas dans kursu ile düğünlerde, bayramlarda, şenliklerde, toplantılarda ve istenilen her anda yapılan ve günlük hayatın bir parçası olan bu dansı yakından tanıyacaksınız. Kafkas kursu fırsatını kaçırmayın…

Kafkas kursu Dans Akademi eğitmenleri sayesinde yüzyıllardır var olan Kafkas dansının temel adımlarını, duruş ve kombinasyonlarını, el ve kol hareketlerini öğrenerek geleneksel ve keyifli bir kafkas dansı yapacaksınız. Dilediğiniz kafkas kursları kuruna katılarak ya da özel derslerle Kafkas oynamanın tadına varacaksınız.

Neden Kafkas Kursu? En Çok Tercih Edilen Kafkas Kursu

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Kafkas kursu sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Kafkas kursu ve özel dans derslerine katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki kafkas kursu sırasında telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi bölgede kafkas kursu Dans Akademi.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta kafkas kursu dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Birlik ve Beraberlik Dansı! Kafkas Kursu Dans Akademi!

Halk dansları arasında en çok oynananlardan olan Kafkas, kültürün bir parçası olarak kadına olan saygıyı, kadınla birlikte hareket etmeyi, hürmeti ve gururu, cesareti ve mertliği temsil eder. Kafkas kursları ile başlı başına bir kültür ögesi olan Kafkas dansını öğrenmek için uzun bir süreyi gözden çıkarmanız gerekecektir.

Görsel ziyafetin yanında icra etmenin verdiği haz ile sizi kendine bağlayacak olan bu dansı sosyal olarak yapacaksanız 2 – 3 ay kafkas kursu ile eğitim almanız yeterli olacaktır. İyi bir eğitmen ve kafkas kursu sayesinde Kafkas dansı sizden sorulacak…

Elinizi çabuk tutun ve kafkas dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Kafkas Kursuna Bakanlar Bu 3 Eğitimi De İncelediler!

Kafkas kursu eğitimi alan ve bu sayfayı inceleyen öğrencilerimiz Salsa Kursu Tango kursu ve Düğün Dansı Kursu sayfasını da incelediler! Siz de erken kayıt fırsatından yararlanarak Türkiye’nin en çok tercih edilen dans kursu Dans Akademi’den kafkas kursu alabilirsiniz.

Kafkas kursu için kayıt yaptıracak olanların en çok sorduğu sorulardan biri kafkas zor mudur sorusudur. Kafkas dansı, erkekler için de kadınlar için de farklı figürleri barındırmaktadır. Genellikle erkeklerin figürlerini gerçekleştirmek daha zordur. Bu durumun nedeni hızlı dönüşlerin, ayak hareketlerinin ve zıplamaların bulunmasıdır. Dansın oynanacağı yöreye göre farklı zorluk derecelerinde seyreden hareketler yer almaktadır. Özellikle hızlı ve coşkulu müziklerde figürler zorlaşabilmektedir. Ancak kafkas kursları sayesinde dansı kolayca öğrenebilirsiniz. Yaş sınırı olmayan Kafkas dansı ile yeni bir kültür tanırsınız. Kafkas kursu eğitmenlerinizden bu dasnın zor olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Kafkas kursu katılımcıları çocuk veya yetişkin her yaştan dans severdir. Bu nedenle kafkas kursu yaş sınırı gibi bir durum yoktur. Kafkas kursları eğitim süresinde fizyolojik farklılıkları göz önüne alarak ders programları oluşturmaktadır. Kafkas zor mu değil mi öğrenci kendisi karar vermektedir. Tercih edilecek dansın içeriğine bağlı olarak hazırlanan eğitimlerde amaç Kafkas’ın en iyi şekilde oynanabilmesine olanak tanımaktır.

Çocuklar ve yetişkinler için farklı çeşitlere ayrılan Kafkas kıyafetleri incelendiğinde yöresel detaylar göze çarpmaktadır. Kadınlar dinge, ipek gömlek, çuha ve etek gibi kafkas kıyafetleri giyerken ayakkabı seçiminde pisipisi tercih edilmektedir. Aksesuar olarak kemer ve mendil kullanılabilmektedir. Erkekler başa taktıkları kalpak ve gömlek, çuha ve şalvar ile dansın kıyafetlerini tamamlamaktadır. Deri çizmelerin dikkat çektiği dansta pelerin, kemer, hançer ve vezinlik kullanılabilmektedir. Bazı dans türlerinde taç, dizlik, çitçiye, gerdanlık, darağı da tercih edilebilmektedir. Kafkas kursları sırasında ise kursiyerler rahat hissettikleri her kıyafeti giyebilirler.

Kafkas nasıl bir dans sorunuza cevaben; Kafkasya’nın uzun yıllardır günlük yaşamına yer etmiş bir dans türü olarak bilinen Kafkas dansı düğünler, yaz geceleri ve bayramda oynanmakta olan bir danstır diyebiliriz. Halkın direnme kararlığını, gücünü ve eşlerine duydukları saygıyı ifade eden kafkas dansında ciddiyet ön plandadır. Kadınların nezaketini ve güzelliğini yansıtır, hareketler dansın çeşitlerine göre değişmektedir.

Gazağı adı verilen dansta kafkas dansı hareketleri hızlı ve coşkuludur. Savaşı temsil eden dansta teknik hareketler yoğun olarak kullanılmaktadır. Azerbaycan’ın lirik oyunu olarak bilinen tamara ise yine ritmin yoğunluğu dikkat çekmektedir.

Ağır figürler ve dans hareketleriyle oynanan gelin havasında ayrılık ve kavuşma temaları üzerinde yoğunlaşılır. Dansların temelinde kahramanlık ve sevgi gibi kavramlara yer verilir. Kafkas kursu süresince dans türünün ruhunu dansçılara verebilmek adına hem teorik bilgiler verilir hem de uygulamalı çalışmalar yapılır. Dansta kıyafetler de büyük bir önem taşımaktadır.

Kafkas dansında neler öğrenilir sorusu da kafkas kursları için kayıt yaptıracakların merak ettiği sorulardandır. Kafkas, belirli dans çeşitlerini kapsayan genel bir türdür.

Bu nedenle içerisinde yer alan pek çok dans çeşidi uzman eğitmenler tarafından öğretilebilmektedir. Özellikle maral ve şeyh şamil oyunun ön plana çıktığı dansta vağzalı, tamara, gelin havası, gazağı, ayşat, kıskanç gibi dans çeşitleri de tercih edilebilmektedir.

Kafkas kursu sırasında dansın tüm teknikleri, duruş ve hareket pozisyonları, koreografi çalışmaları, bireylere özgü ders programlarını öğrenebileceğiniz gibi, teorik bilgiler hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

En Popüler Kafkas Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar –  Dans Akademi Dans Kursu

Yorumlar

 • Kafkas dansına üniversitede katıldığım Halk dansları grubundan aşinayım ancak yapmak için fırsatım olmadı. En çok tavsiye edilen kafkas kursu Dans Akademi sayesinde kaliteli bir eğitim aldım ve Kafkas oynamayı çok sevdim. Şimdi farklı gruplarla birlikte sahneye çıkıyorum.

  Çiler Türk
 • Halk danslarına ilkokuldan beri merakım vardır. Kafkas da ilgimi çeken bir dans olduğu için kursa giderek öğrenmek istedim. En çok önerilen kafkas kursu Dans Akademi sayesinde bu dansı çok iyi öğrendiğimi düşünüyorum. Teşekkürler herkese.

  Göksel Keriman
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

İstanbul Ankara İzmir +30 İl – 100 Yetkili Dans Eğitim Merkezi

Dans Akademi kafkas kursları İstanbul, Ankara ve İzmir kafkas kursu başta olmak üzere Türkiye genelinde +30 ilde 100 yetkili dans eğitim merkezi olarak; Anadolu Yakası kafkas kursları Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası kafkas kursları Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara kafkas kursları Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa kafkas kursları Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir kafkas kursları Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit kafkas kursları Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Antalya kafkas kursları Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde yer almaktadır.

Nerelerdeyiz? – Dans Akademi Kafkas Kursları!

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla