Kafkas Fırtınasına Siz De Kapılın! – Kafkas Dansı

Kafkasya’dan Türk topraklarına taşınan geleneksel Kafkas Dansı, ortak kültürümüzü ve birlikteliğimizi yaşatıyor. Kafkas dans kursu ile düğünlerde, bayramlarda, şenliklerde, toplantılarda ve istenilen her anda yapılan ve günlük hayatın bir parçası olan bu dansı yakından tanıyacaksınız.

Dans Akademi kafkas kursu eğitmenleri sayesinde yüzyıllardır var olan Kafkas dansının temel adımlarını, duruş ve kombinasyonlarını, el ve kol hareketlerini öğrenerek geleneksel ve keyifli bir dans yapacaksınız.  Dilediğiniz kafkas kursları kuruna katılarak ya da özel derslerle Kafkas oynamanın tadına varacaksınız.

Neden Kafkas Kursu?

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Eğitim sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Dans kursları ve özel derslere katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki dans eğitiminde telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi lokasyonda dans kursları.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Birlik ve Beraberlik Dansı: Kafkas!

Halk dansları arasında en çok oynananlardan olan Kafkas, kültürün bir parçası olarak kadına olan saygıyı, kadınla birlikte hareket etmeyi, hürmeti ve gururu, cesareti ve mertliği temsil eder. Kafkas dans kursları ile başlı başına bir kültür ögesi olan Kafkas dansını öğrenmek için uzun bir süreyi gözden çıkarmanız gerekecektir.

Görsel ziyafetin yanında icra etmenin verdiği haz ile sizi kendine bağlayacak olan bu dansı sosyal olarak yapacaksanız 2 – 3 ay kafkas kursları ile eğitim almanız yeterli olacaktır. İyi bir eğitmen ve kursu sayesinde Kafkas dansı sizden sorulacak…

Elinizi çabuk tutun ve kafkas dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Kafkas dans kursu sayfasına bakanlar zeybek kursu sayfasını da incelediler!

Kafkas dansı, erkekler için de kadınlar için de farklı figürleri barındırmaktadır. Genellikle erkeklerin figürlerini gerçekleştirmek daha zordur. Bu durumun nedeni hızlı dönüşlerin, ayak hareketlerinin ve zıplamaların bulunmasıdır. Dansın oynanacağı yöreye göre farklı zorluk derecelerinde seyreden hareketler yer almaktadır. Özellikle hızlı ve coşkulu müziklerde figürler zorlaşabilmektedir. Ancak kafkas dans kursları sayesinde dansı kolayca öğrenebilirsiniz. Yaş sınırı olmayan Kafkas dansı ile yeni bir kültür tanırsınız.

Kafkas kursuna çocuk veya yetişkin her yaştan insan katılabilmektedir. Kafkas kursları eğitim süresinde fizyolojik farklılıkları göz önüne alarak ders programları oluşturmaktadır. Kafkas zor mu değil mi öğrenci kendisi karar vermektedir. Tercih edilecek dansın içeriğine bağlı olarak hazırlanan eğitimlerde amaç Kafkas’ın en iyi şekilde oynanabilmesine olanak tanımaktır.

Çocuklar ve yetişkinler için farklı çeşitlere ayrılan Kafkas dansının kıyafetlerinde yöresel detaylar göze çarpmaktadır. Kadınlar için dinge, ipek gömlek, çuha ve etek gibi kıyafetler giyilirken ayakkabı seçiminde pisipisi tercih edilmektedir. Aksesuar olarak kemer ve mendil kullanılabilmektedir. Erkekler başa taktıkları kalpak ve gömlek, çuha ve şalvar ile dansın kıyafetlerini tamamlamaktadır. Deri çizmelerin dikkat çektiği dansta pelerin, kemer, hançer ve vezinlik kullanılabilmektedir. Bazı dans türlerinde taç, dizlik, çitçiye, gerdanlık, darağı da tercih edilebilmektedir. Kafkas kursları sırasında ise kursiyerler rahat hissettikleri her kıyafeti giyebilirler.

Kafkasya’nın uzun yıllardır günlük yaşamına yer etmiş bir dans türü olarak bilinen Kafkas dansı düğünler, yaz geceleri ve bayramda oynanmakta olan bir danstır. Halkın direnme kararlığını, gücünü ve eşlerine duydukları saygıyı ifade eden dansta ciddiyet ön plandadır. Kadınların nezaketini ve güzelliğini yansıtır, hareketler dansın çeşitlerine göre değişmektedir.

Gazağı adı verilen dansta hareketler hızlı ve coşkuludur. Savaşı temsil eden dansta teknik hareketler yoğun olarak kullanılmaktadır. Azerbaycan’ın lirik oyunu olarak bilinen tamara ise yine ritmin yoğunluğu dikkat çekmektedir.

Ağır figürler ve dans hareketleriyle oynanan gelin havasında ayrılık ve kavuşma temaları üzerinde yoğunlaşılır. Dansların temelinde kahramanlık ve sevgi gibi kavramlara yer verilir. Kafkas kursu süresince dans türünün ruhunu dansçılara verebilmek adına hem teorik bilgiler verilir hem de uygulamalı çalışmalar yapılır. Dansta kıyafetler de büyük bir önem taşımaktadır.

Kafkas, belirli dans çeşitlerini kapsayan genel bir türdür.

Bu nedenle içerisinde yer alan pek çok dans çeşidi uzman eğitmenler tarafından öğretilebilmektedir. Özellikle maral ve şeyh şamil oyunun ön plana çıktığı dansta vağzalı, tamara, gelin havası, gazağı, ayşat, kıskanç gibi dans çeşitleri de tercih edilebilmektedir.

Kafkas kursunda dansın tüm teknikleri, duruş ve hareket pozisyonları, koreografi çalışmaları, bireylere özgü ders programlarını öğrenebileceğiniz gibi, teorik bilgiler hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Kafkas dans kursu fiyatları da dansı ne kadar süre alacağınıza göre değişir.

En Popüler Kafkas Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar

Yorumlar

 • Kafkas dansına üniversitede katıldığım Halk dansları grubundan aşinayım ancak yapmak için fırsatım olmadı. Dans Akademi sayesinde kaliteli bir eğitim aldım ve Kafkas oynamayı çok sevdim. Şimdi farklı gruplarla birlikte sahneye çıkıyorum.

  Çiler Türk
 • Halk danslarına ilkokuldan beri merakım vardır. Kafkas da ilgimi çeken bir dans olduğu için kursa giderek öğrenmek istedim. Dans Akademi sayesinde bu dansı çok iyi öğrendiğimi düşünüyorum. Teşekkürler herkese.

  Göksel Keriman
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Türkiye Genelinde Eğitim – Her Yerde Dans!

Başta İstanbul olmak üzere Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası’nda Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara’da Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa’da Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir’de Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit’te Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Muğla’da Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde kafkas dans kursu hizmetlerimizi vermekteyiz.

Nerelerdeyiz? – Kafkas Dans Kursları

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla