Ritimlerin Cazibesine Kapılacaksınız! – Jive Dansı

Latin Amerika kökenli Jive, Rock’n Roll ve Boogie Boogie esintileri ile kanınızı kaynatacak! Hareketli, seyir zevki yüksek ve zarif bir dans olan Jive, ritmik ve dinamik yapısıyla tam size göre! Jive kursları ile bu dansı kolayca öğrenecek ve değişmez hobiniz haline getireceksiniz.

Jive dans kursu ile Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden ritmik küçük tekmeler, keskin kol ve bacak hareketleri, ani figürler, “moonwalker” denilen yükselip alçalma hareketlerini öğrenerek keyifli bir dans yapacaksınız. Parmak uçlarınızda yapacağınız dansın seyri o kadar hoş olacak ki sizi seyredenler kuş gibi uçtuğunuz hissine kapılacak. Jive kursu ile keyif dolu bu dansı öğrenmeye hemen başlayın…

Neden Jive Kursu?

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Eğitim sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Dans kursları ve özel derslere katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki dans eğitiminde telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi lokasyonda dans kursları.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Uçuşa Hazır Mısınız? Jive Kursları

Doğru seçilmiş bir Jive kursu ile dansı öğrenmeniz ortalama 2 – 4 ayınızı alacak. Eğlenceli bir ortamda ve grup halinde aldığınız dersler çok faydalı olacak. Temel eğitimlerde adım ve dönüşleri öğrenirken dilerseniz bu tutkuya kendinizi kaptırarak profesyonel bir kariyere de sahip olabilirsiniz. Jive kursları eğitmenlerinizden detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Latin Amerika’nın sıcaklığını ve hareketliliğini taşıyan Jive dansı, ritmik yapısıyla, zor figürleri ile her zaman kendinizi geliştirmenize olanak tanırken hiç sıkılmadan yıllarca sahnelerde olmanızı sağlayacak. Güçlü bir beden yapısı ve disiplinli çalışma ile Jive’ı vazgeçilmez bir hobi haline getirebilirsiniz.

Elinizi çabuk tutun ve jive dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Jive kursu sayfasına bakanlar Rock’n Roll kursu sayfasını da incelediler!

Jive dansı kurs fiyatları ortalama 150 TL’dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 100 ile 300 TL arasında değişmektedir.

Eğlenceli bir dans türü olarak bilinen jive bir salon dansıdır. Rock’n Roll’u anımsatan fakat figürleri bakımından bu danstan ayrılan jive Uluslararası Latin Dansları içerisinde yer alan bir türdür. Boogie-Woogie dansından türetilmiştir. Güç, emek ve disipline dayalı olan dansın öğrenmesi de kişisel yatkınlıklara bağlı olarak zaman alabilmektedir.

Rock’n Roll müzikleri ile yapılabilen bir dans olması bakımından ritmik hareketlere dayanan jive dansında zıplama figürleri sıklıkla görülmektedir. Dansın, ortaya çıkış tarihinden itibaren hareketli figürlere dayanması nedeniyle bir süreliğine salonlarda yapılması yasaklanmıştı. Uzun süreli eğitim sürecinin ardından Latin danslarına ağırlık veren kurslarda öğrenilebilen jive, kondisyon esasına dayanan bir çalışmanın ürünüdür.

Parlak ve ışıltılı kıyafetlerin tercih edildiği dansta, kadınların hareketlerini ön plana çıkaracak fırfırlı eteklere ve dekolteli elbiselere yer verilmektedir. Jive kıyafetleri uyumlu yüksek topuklu ayakkabılar topuz saç modeliyle tamamlanabilmektedir. Yine aynı tonlarda parlak bileklikler ve simli çoraplar kıyafete hareket katmaktadır.

Erkekler kıyafet seçiminde geniş paçalı pantolonları ve rahat ayakkabıları tercih edebilmektedir. Zıplama figürünün ön planda olması nedeniyle ayakkabıların rahat olabilmesi üzerinde durulmaktadır. Özellikle siyah tonlarının hakim olduğu erkek kıyafetlerinde uzun t-shirt modelleri ve ince kemerler dikkat çekmektedir. Jive dans kursları süresince de kişiler rahat edecekleri kıyafetler giyerler.

Genellikle gençlerin tercih ettiği bir dans türü olan jive herhangi bir yaş sınırı içermemektedir. Her yaştan insanın çiftler halinde yapabileceği bir dans olması yaygınlaşma alanlarını da genişletmiştir. Vücut kıvraklığına, estetiğe ve abartılı hareketlere dayanan dansta bacak esnekliğine önem verilmektedir. Dans Akademi de Jive kursu için herhangi bir şart aramamaktadır. Nasıl bir dans olduğu ve yaş gruplarına göre nasıl öğrenileceği hakkında eğitmenlerinizden bilgi alabilirsiniz.

Dansı öğrenebilmek için vücudunuzun esnekliğine ve kıvraklığına yönelik çalışmalarda bulunmanız gerekmektedir. Bu çalışmalar dans pratiğinin yapılması halinde oluşmaktadır. Genellikle bir veya bir buçuk aylık düzenli çalışmayla öğrenebilen dansın bazı figürlerini öğrenmek zaman alabilmektedir. Birbiri ardına sıralı hareketlerden oluşması nedeniyle unutulmaması için sık sık pratik yapılması tavsiye edilmektedir. Jive kursları sayesinde bu pratiğe kavuşmanız mümkündür.

En Popüler Jive Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar

Yorumlar

 • Jive yapılması zor bir dans değil. Önyargınızı ilk derste yok ediyorsunuz zaten. Anlaşabildiğiniz bir eşiniz varsa daha da eğlenceli oluyor durum. Tavsiye ederim.

  Zafer Erdem
 • Rock’n Roll’u çok sevdiğim için eğitmenimin tavsiyesiyle Jive’a başladım. Dans Akademi gerçekten bu işi biliyor. Eğitmenler ve salonları müthiş. Bu eğlenceli dansı siz de alın.

  Seda Artı
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Türkiye Genelinde Eğitim – Her Yerde Dans!

Başta İstanbul olmak üzere Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası’nda Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara’da Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa’da Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir’de Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit’te Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Muğla’da Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde Jive dans kursu hizmetlerimizi vermekteyiz.

Nerelerdeyiz? – Jive Kursları

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla