Horon Kursu Dans Akademi – Türkiye’nin En Aktif Dans Okulu

Karadeniz Kadar Hırçın ve Hareketli! – Dans Akademi Horon Kursu

Karadeniz’in yöresel dansı Horon, hızlı figürleri, kanınızı kaynatacak müzikleri ve geleneksel atmosferi ile sizleri büyüleyecek! Yaylaların vazgeçilmez dansını horon kursu sayesinde tulum ve kemençe eşliğinde yapacak, birlikte hareket etmenin verdiği keyfi hiçbir yerde bulamayacaksınız.

Horon kursu Dans Akademi sayesinde Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden alacağınız horun kursu ile geleneksel Horun dans koreografilerinin temel adımlarını, kombinasyonlarını, ayak ve kol hareketlerini öğrenerek yemyeşil Karadeniz’i yanı başınızdaymış gibi hissedeceksiniz. Horon dansı ile hem kültürümüzü yaşatacak hem de kendinizi geliştireceksiniz. Horon dans kursu için kaydınızı hemen yaptırın…Horon kursları ile keyifli bir dansı öğrenin…

Neden Horon Kursu? En Çok Tercih Edilen Horon Kursu

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Horon kursu sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Horon kursu ve özel dans derslerine katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki horon kursu sırasında telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi bölgede horon kursu Dans Akademi.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta horon kursu dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Omuz Omuza Yaşatılan Bir Kültür Mirası! Horon Kursu Dans Akademi!

Türkiye’de en çok oynanan danslardan olan Horon sizin için de bir yaşam şekli olacak. Sosyal amaçlı eğitim alacaksanız 2 – 4 aylık bir horon kursu ile iyi düzeyde dans ediyor olursunuz. Dünyadaki en hareketli danslardan biri olan Horunu büyük bir keyifle yapacaksınız.

Geldiği toprakların sıcaklığını ve hareketliliğini taşıyan horon, istediğiniz zaman yapabileceğiniz ve kendinizi geliştireceğiniz bir dans. Kadın ve erkeklerin bir bütün halinde dans ettiği ve Karadeniz’in birlik duygusunu ortaya koyan horon rüzgarına horon kursları ile siz de kapılın! Horon kursu kaydınızı yaptırmak için geç kalmayın.

Elinizi çabuk tutun ve horon dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Horon Kursuna Bakanlar Bu 3 Eğitimi De İncelediler!

Horon kursu eğitimi alan ve bu sayfayı inceleyen öğrencilerimiz Salsa Kursu Tango kursu ve Düğün Dansı Kursu sayfasını da incelediler! Siz de erken kayıt fırsatından yararlanarak Türkiye’nin en çok tercih edilen dans kursu Dans Akademi’den horon kursu alabilirsiniz.

Horonun kökeni yüzyıllar öncesine dayanıyor. Horonun tarihi Türk ve Yunan kültürlerini de kapsıyor. Yemek kültürü, misafirperverlik ve müzik derken yıllarca iç içe yaşadığımız komşumuz Yunanistan’ın bazı dansları ile Karadeniz’in simgesi horonun benzerlik gösterdiği bir gerçek. Horon dansının olmasa da kelimenin kökeninin ‘Yunan’ kelimesinden geldiği ve bunun nedeninin de Karadeniz kıyısına yerleşen Yunanlılardan kaynaklandığı da bazı söylentilerden. İşin aslı nedir bilemeyiz ama horonun insanları kaynaştırdığı, kanını kaynattığı ve eğlenceli olduğu inkar edilemez. Günümüzde farklı horon çeşitleri oynanan Karadeniz’de bu kültür devam etmektedir. Horon kursları da bu kültürü yeni nesillere aktarmaktadır. Horon kursu kaydınızı yaptırarak siz de horonun tarihi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Horon kursu sayesinde kültürümüzün bu değerli mirası ile tanışabilirsiniz.

Genellikle gösteriye çıkacak grupların Laz kıyafeti adı verilen yelek, gömlek, çizme gibi parçalardan oluşan tasarımlara öncelik tanıdığı bilinmektedir. Zincir ve kemer detayı ile tamamlanan horon kıyafetleri fişeklik ve kama ile hareketlendirilmektedir.

Başlık ve muska gibi aksesuarların da önem taşıdığı horon kıyafetleri oynandığı bölgeye göre ufak değişiklikler içerebilmektedir. Bazı yerlerde köy insanı temsil eden kıyafetler de tercih edilebilmektedir. Yeleğin üzerinde yer alan süslemeler dansa farklı bir hava katmaktadır. Kadınların genellikle folklor temasına uygun kıyafet seçiminde bulunmaktadır. Horon kursları sırasında ise kursiyerler rahat edeceği kıyafetleri giyerler. Horon zor mu diye aklında soru işaretleri olanlar ise dersleri gördükten sonra sorularının cevaplarını bulabilirler. Horon kursu eğitmenleriniz sizlere horon kıyafetleri hakkında bilgi vereceklerdir.

Horon kursu için kayıt yaptıracakların aklındaki bir soru da horon nasıl bir danstır sorusudur. Horon Doğu Karadeniz’in en çok tercih edilen dans türleri arasında yer almaktadır. Hızlı ve çevik hareketleri ile izleyenleri büyüleyen horon dansının yörelere göre çeşitleri bulunabilmektedir. Genellikle kemençe, davul ve tulum eşliğinde gerçekleştirilen dansın figürleri ritme ayak uydurma esasına dayanmaktadır. Özellikle ayak hareketlerinin ön planda olduğu horon dansında oynayan dansçıları hareketlendirmek amacıyla nara atılabilmektedir.

Ayakların yere sertçe basıldığı, omuzların silkildiği ve kolların dik biçimde hareket ettiği horon, kadınlar tarafından da oynanabilmektedir. Genellikle yayla şenliklerinde oynanan dansın oynandığı yer birbirinden farklı mekanlar olabilmektedir. Horon kursları süresince de temel adımlar ve vuruşlar öğretilir. İlerlemek isteyenler profesyonel horon kursu eğitimi alabilirler.

Yörelerine göre farklı çeşitlere ve teknik figürlere ayrılan horon, Laz horonu, Hemşin, Gürcü, arttırma, Sıksara, Akçaabat, Çaykara, bıçak oyunu, sıradan horon, Sürmene, üç ayak, sallama, Sıksaray gibi türler içermektedir. Horon çeşitleri her yöreye özgü figürler barındırabildiği gibi o yöreyle özdeşlemiş teknik hareketlerden de oluşabilmektedir. Horon nasıl bir dans diyenlere Karadeniz’de zaman geçirmelerini, özellikle festivallere katılmalarını öneririz. Horon kursları da horon çeşitleri hakkında detaylı bilgi almanızı sağlamaktadır.

Horon kursu için kayıt yaptıracak olanların aklındaki bir diğer soru da horon zor mudur sorusudur. Hızlı bir dans olarak bilinen horonun kolay ve zor çeşitleri bulunmaktadır. Dans kursları horonun zorluklarını ortadan kaldırmak için gruplar halinde katılım gösterebilir ve arkadaşlarınızla keyifli bir eğitim süreci geçirebilirsiniz.

Tüm figürlerini öğrenmede zorluk çekebileceğiniz dansı, horon kursu eğitmenleriniz tarafından verilen alıştırmalarla pekiştirebilirsiniz.

En Popüler Horon Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar –  Dans Akademi Dans Kursu

Yorumlar

 • Horon kursu ile kendimi daha iyi tanıdım diyebilirim. Ne çok seviyormuşum Karadeniz danslarını. Kendimi bu alanda daha çok ilerletmek için eğitmenimle çalışmaya devam ediyorum. Size de horon kursu önerisi olarak Dans Akademi’yi söyleyebilirim.

  Yeliz Ayşe Timur
 • Karadenizli arkadaşlarım sayesinde merak saldığım horonu daha iyi öğrenmek için kursa gittim. Dersler o kadar eğlenceliydi ki hiçbir yerde bu keyfi alamadım. Eğitmenimiz de çok sabırlı ve güler yüzlüydü. Horon kursu tavsiyesi arayanlara Dans Akademi’yi önerebilirim.

  Sema Füsun
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

İstanbul Ankara İzmir +30 İl – 100 Yetkili Dans Eğitim Merkezi

Dans Akademi horon kursları İstanbul, Ankara ve İzmir horon kursu başta olmak üzere Türkiye genelinde +30 ilde 100 yetkili dans eğitim merkezi olarak; Anadolu Yakası horon kursları Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası horon kursları Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara horon kursları Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa horon kursları Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir horon kursları Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit horon kursları Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Antalya horon kursları Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde yer almaktadır.

Nerelerdeyiz? – Dans Akademi Horon Kursları!

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla