Sokaklardan Salonlara Taşınan Bir Dans… – Hip Hop Dansı

1970’li yıllarda Amerika’da zenciler tarafından ortaya çıkarılan Hip Hop dansı, funk, jazz ve soul müziklerinden etkilenerek gelişmiş ve şekillenmiştir. Azınlığın kendini duyurma, isyanını ve başkaldırısını anlatma yolu olan hip hop, akrobatik boyutta figürleri ile zor ancak eğlenceli bir dans. Hip hop kursları sayesinde günümüzde bu dansı öğrenmek mümkün.

Ellerin ve kolların serbest bir şekilde kullanıldığı, kendine has giyim tarzı ve müzikleri olan Hip Hop, zencilerin isyanını rap müzik ile birlikte sergileyerek dünyaya duyurmuştur. Günümüzde gençlerin en çok tercih ettiği danslardan biri olmaya devam etmektedir. Hip hop dans kursu meraklılarına bu dansın kurallarını öğretir.

Neden Hip Hop Kursu?

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Eğitim sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Dans kursları ve özel derslere katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki dans eğitiminde telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi lokasyonda dans kursları.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Asi Ruhunuzu Serbest Bırakın! Hip Hop Kursları

Gençseniz asilik ruhunuzda var demektir ve bu ruh halinizi en güzel yansıtacak dans da Hip Hop olacaktır. Daha çok 25 yaş ve altı gençler için uygun olan dansı 4 – 6 aylık bir süre içinde Hip hop kursları ile kusursuzca yapabilir hale gelecek, duygularınızı rap müziğin ritmiyle anlatıyor olacaksınız.

Vücudunuzun her bölgesini bağımsız olarak kontrol etmenizi sağlayan Hip Hop ile daha zinde ve enerjik olacak, vücudunuzu forma sokacaksınız. Sınırlarınızı görecek, hip hop kursu sonrasında diğer dansları yapmak için daha sağlıklı ve esnek bir vücuda sahip olacaksınız.

Elinizi çabuk tutun ve hip hop dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Hip hop kursu sayfasına bakanlar Street jaz kursu sayfasını da incelediler!

Hip hop dansı kurs fiyatları ortalama 100 TL’dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 50 ile 150 TL arasında değişmektedir.

Hiphop dansını; dansa hevesli olan, hip hop öğrenmek isteyen herkes yapabilmektedir. Ağırlıklı olarak genç kesime hitap eden dansın 16-25 yaş arasında gençler arasında yaygınlaştığı bilinmektedir. Ancak bu durum hip hop yapmak isteyen kişinin 16 yaş altı ya da 25 yaş üstü olamayacağı anlamına gelmemektedir. Yaş aralığından çok ritmik bir müzik algısının ve vücut esnekliğinin önemli olduğu hip hop kursları için herkes kayıt yaptırabilir. Kurslarda tek fark hip hop teknikleri yaşa göre değişebilir.

Break dans da olduğu gibi bu dansın da kendine has kıyafetleri bulunmaktadır. Bu kıyafetler arasında genellikle bol kesim pantolonlar, eşofmanlar ve t-shirt modelleri tercih edilmektedir. Özellikle kıyafetlerle bütünleşen aksesuarların para, araba, anahtar gibi sembolleri içerdiği bilinmektedir.

Dansçının hareketlerini daha rahat yapabilmesi için tercih edilen bu kıyafet eldiven, yüzük, zincir ve şapka gibi aksesuarlarla da desteklenebilmektedir. Ayakkabı seçiminde de bileği koruyan, renkli ve rahat ayakkabılar tercih edilmektedir. Hip hop kursları süresince de dansçıların rahat kıyafetler giymesi önerilir.

Hiphop, pek çok dansta olduğu gibi uygun eğitim süreçlerinin ardından hiçbir tehlikesi bulunmayan figürleri kapsamaktadır. Rahat bir dans olması bakımından da tercih edilmektedir. Genellikle kıvrak ve esnek hareketleri içermesi nedeniyle vücut yapısının uygunluğuyla da alakalı olan bu dans, hip hop kursları aracılığıyla öğretilebilmektedir.

Hiphop’ta karşılaşılması muhtemel sorunlar arasında el veya ayak incinmeleri bulunmaktadır. Ancak uzman eğitmenler ışığında yapılan uygulamalı alıştırmalar bu riski ortadan kaldırabilmektedir. Farklı hip hop teknikleri farklı yaş gruplarına uygulanmaktadır.

Break dans kursunda öğretilen figürlerle ile yakın bir benzerlik gösteren hip hop daha sade ve uygulaması basit hareketler içermektedir. Genellikle üst dansta kullanılan figürlerin yerde de tercih edildiği hip hop, yaratıcılığınıza bağlı olarak geliştirilebilmektedir.

Aynı zamanda breakdance kadar tehlikeli hareketler içermemesiyle de dikkat çeken dansta el hareketleri kadar ayak figürlerinin de önemi büyüktür. Ayağın ritmik hareketlerini düzenli olarak sürdürdüğü hip hop dansında vücudun dik durmasına gerek yoktur.

Kalça ve göğüs hareketleri, saç savurma gibi kadınlara özgü dans figürlerini ön plana çıkarmakla birlikte erkeklerin yapabileceği hareketlerden büyük farklılıklar içeren uygulamalar bulunmamaktadır. Hip hop kursları sayesinde kendi tarzınızı bile geliştirebilirsiniz.

En Popüler HipHop Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar

Yorumlar

 • Lisedeki arkadaşlarımın yaptığı hip hop benim de ilgimi çekiyordu. Kurs aramaya başladım ve evime en yakın olanı seçtim. İnanılmaz eğlenceli ve zevkli bir dans. Kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

  Ümit Tan
 • Hip hop yapmaya 5 sene önce başladım ancak düzenli olarak yamıyordum. Dans Akademi sayesinde bir grup kurarak kendimizi geliştirmeye başladık. Eğitmenlerimizin desteğini unutamam, teşekkürler hepsine.

  Gökhan Derdest
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Türkiye Genelinde Eğitim – Her Yerde Dans!

Başta İstanbul olmak üzere Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası’nda Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara’da Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa’da Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir’de Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit’te Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Muğla’da Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde hip hop dans kursu hizmetlerimizi vermekteyiz.

Nerelerdeyiz? – Hip Hop Kursları

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla