Foxtrot Kursu Dans Akademi – Türkiye’nin En Aktif Dans Okulu

Yerinizde Duramayacaksınız! – Dans Akademi Foxtrot Kursu

Amerikalı dansçılar Vernon ve Irene Castle tarafından ünlenen Foxtrot; akıcı, ani hareketlerden uzak, bir çizgi halinde ilerlenerek yapılan, durmaksızın hareket edilen bir dans. Güçlü bir denge ve her harekette sabit kontrol gerektirdiğinden Foxtrot kursları için uzunca bir vakit ayırmanız gerekecek.

Foxtrot Kursu Dans Akademi eşliğinde özellikle kadın dansçıların kendini gösterdiği Foxtrot’ta, karmaşık hareketler ve dönüşler olduğundan dans ederken hem eğlenecek hem de zorlanacaksınız. Caz ve blues müzikleri ile kanınızı kaynatacak Foxtrot’a kapıldığınızda dans etmek sizin için vazgeçilmez olacak. Foxtrot dans kursları ile eğlenceli dersler geçireceksiniz.

Neden Foxtrot Kursu? En Çok Tercih Edilen Foxtrot Kursu

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Foxtrot kursu sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Foxtrot kursu ve özel dans derslerine katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki foxtrot kursu sırasında telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi bölgede foxtrot kursu Dans Akademi.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta foxtrot kursu dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Foxtrot Kursları İle Tam Gaz Eğlence! Foxtrot Kursu Dans Akademi!

Salon danslarına, caz ve blues müziklerine ilgi duyuyorsanız Foxtrot kursu tam size göre.  2 – 3 aylık Foxtrot kursları ardından temel adım ve dönüşlerinizi öğrenirken ileri kurlarda dansınızı daha da geliştireceksiniz. Doğru foxtrot kursu eğitmeni ve biraz çaba ile Foxtrot dansı çocuk oyuncağı olacak…

Yapabileceğiniz en keyifli danslardan olan Foxtrot sayesinde daha mutlu ve zinde bireyler olacaksınız. Partnerinizle bir bütün olarak hareket edeceğiniz dans, hayatınıza birlikte hareket etmenin verdiği hazzı katacak. Foxtrot kursları sayesinde solo performanslarınızla da fark yaratacaksınız!

Elinizi çabuk tutun ve foxtort dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Foxtrot Kursuna Bakanlar Bu 3 Eğitimi De İncelediler!

Foxtrot kursu eğitimi alan ve bu sayfayı inceleyen öğrencilerimiz Salsa Kursu Tango kursu ve Düğün Dansı Kursu sayfasını da incelediler! Siz de erken kayıt fırsatından yararlanarak Türkiye’nin en çok tercih edilen dans kursu Dans Akademi’den foxtrot eğitimi alabilirsiniz.

Dünya çapında bir dönemin popüler dansı olarak gelişme gösteren ve günümüze kadar gelen bu dans, foxtrot kursu kapsamında dans severlere öğretilebilmektedir. Foxtrot kursu fiyatları aylık ortalama 100 TL ile 250 TL arasında değişim göstermektedir. Foxtrot kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kurs merkezlerini aramanız gerekmektedir.

Foxtrot kursları temel seviyeden profesyonelliğe kadar uzanır.

Quickstep ve Slow gibi teknik uygulamaların öğretildiği foxtrot kursu sürecinde tempolu yürüyüş ve duruş hareketleri, kıvraklık ve akıcılık gibi dansın temel kavramları üzerinde durulmaktadır. Uygulamalı foxtrot eğitimi kapsamında yumuşak hareketler ve tırıs hareketler ile dansın tüm teknikleri öğretilmektedir.

Genellikle blues parçalar eşliğinde gerçekleştirilen foxtrot, koreograflarla birlikte hazırlanan programlarla kısa sürede öğrenilebilmektedir. Partnerle bir bütün olmayı gerektiren dansta ayak hareketlerine önem verilmektedir.

Foxtrot kursu kapsamında öğretilen teknik çalışmalar, çiftlere özel programlarla da pekiştirilebilmektedir. Trot yürüyüşünün ön plana çıkarıldığı dansta çiftlerin solo performanslarının da izlenme oranını arttırdığı bilinmektedir. Foxtrot kursları sayesinde hızlı bir şekilde performans sergileme öğretilmektedir.

Özellikle kadının keskin hareketlerini takip eden partner, kalça figürleriyle dansa eşlik edebilmektedir. Sağ ayağın sol ayak üstüne atılmasından doğan figürler dansın temelini oluşturmaktadır. Paralel ayak basma tekniğinin de öğretildiği kurs süresince alanında uzman kişilerden eğitim alınmaktadır.

Foxtrot kıyafetleri olarak kadınlar için geniş fırfırlı etekler ve parlak desenlerden oluşan elbiseler tercih edilir. Genellikle elbiseyle uyumlu topuklu ayakkabılarla tamamlanan foxtrot dansında kadın kıyafetlerini salaş topuzlar ve renkli bileklikler süsleyebilmektedir. Erkeklerin beyaz gömlek üzerine siyah yelek giydiği dansta farklı seçimler yapmak da mümkündür.

Tarzınızı tamamlayacak siyah pantolonlar ve siyah ayakkabılara beyaz çoraplar eşlik etmektedir. Frapan bir görünüm oluşturmayı uygun gören dansta erkekler kravat takabilmektedir. Foxtrot kursları boyunca da kadın ve erkek dansçıların rahat kıyafetler giymeleri önerilir. Nasıl bir dans yaptığınız kıyafetinizi etkileyeceği için kurs başlamadan eğitmenlerden öneri almanın yararı olacaktır.

Foxtrot kursu için kayıt yaptıracakların aklında foxtrot kursları süresi de yer almaktadır. Salon danslarına ilgi duyan dansçıların bu dansı öğrenme düzeyi oldukça hızlı olmaktadır. Dansa yeni yeni ilgi duyan partnerlerin hareketleri öğrenmesi 1-2 aylık süreçleri bulabilmektedir. Ancak uygulamalı foxtrot kursları sayesinde bu süre kısaltılabilir.

İki ayrı türde gelişme gösteren dansın profesyonel düzeyde öğrenilmesi kişisel yatkınlıklara da bağlıdır. Vücut kıvraklığı, teknik bilgi ve dans tutkusu gerektiren dans kursu öğrenilme sürecinin ardından birlikte yapılabilecek en zevkli dans türlerinden biridir. Foxtrot kıyafetleri, duruşları, müzikleri ile ayrıcalıklı bir danstır.

Foxtrot nasıl bir dans diyenlere Ragtime ve Onestep danslarının karışımından oluşan, genellikle kadının hareketlerinin baskın olduğu bir dans türüdür diyebiliriz. Salon dansı kapsamına giren Foxtrot dansının zaman içerisinde geniş kitlelere hitap ettiği bilinmektedir. Başlangıçta karmaşık bir yapıya sahip olan dans, kısa sürede daha basit kalıplara indirgenerek dans severlerin beğenisine sunulmuştur. Foxtrot kursları sayesinde de bu kalıpları öğrenmek mümkündür.

Genellikle foxtrot dansında tercih edilen müzik türleri caz ve Blues olarak bilinmektedir. İngiltere’de, New York’da ve tüm Avrupa’da bir dönemin en çok tercih edilen dans türleri arasına yerleşen Foxtrot dansının Türk müzisyenler tarafından bestelenen taş plakları da bulunmaktadır. Foxtrot kursları da bu müzikleri kullanarak eğitimlerini vermektedir.

En Popüler Foxtrot Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar –  Dans Akademi Dans Kursu

Yorumlar

 • Kız arkadaşımın ısrarı sonucu foxtrot derslerine başladık. Bir arkadaşının facebook profilinde gördüğü bu dansı yapmamızda ısrar ettiği için önceleri kızsam da sonradan kurs aldığımıza çok memnun oldum. Bir de Dans Akademi gerçekten foxtrot kursları arasında en iyisi. Tavsiyem dans akademiyi seçin.

  Umut Can
 • Foxtrot’u ilk defa salsa eğitmenimden duydum. Felsefesi ilgimi çeken bu dansı merak ettiğim için yine Dans Akademi’nin farklı bir hocasından ders aldım. Gerçekten klasikleşmiş danslardan daha iyi Foxtrot. Öğrenirken de çok eğlendim. Siz de foxtrot kursu önerisi arıyorsanız Dans Akademi’yi öneririm.

  Yaren Ergiç
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

İstanbul Ankara İzmir +30 İl – 100 Yetkili Dans Eğitim Merkezi

Dans Akademi foxtrot kursları İstanbul, Ankara ve İzmir  foxtrot kursu başta olmak üzere Türkiye genelinde +30 ilde 100 yetkili dans eğitim merkezi olarak; Anadolu Yakası foxtrot kursları Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası foxtrot kursları Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara  foxtrot kursları Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa foxtrot kursları Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir foxtrot kursları Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit foxtrot kursları Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Antalya foxtrot kursları Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde yer almaktadır.

Nerelerdeyiz? – Dans Akademi Foxtrot Kursları!

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla