Flamenko Kursu Dans Akademi – Türkiye’nin En Aktif Dans Okulu

Pistleri Ağlatan Adımlar! – Dans Akademi Flamenko Kursu

Güney İspanya’ya özgü, toplum tarafından dışlanan toplulukların kendilerini ifade ediş şekli olarak adlandırılan Flamenko, görmezden gelinen halkın isyan dili olmuştur. Hırs, özgürlük, mutsuzluk ve acı üzerine kurulan Flamenko dansı, sert duruşları ve ifadeleri ile bu duyguları bizlere yansıtır. Flamenko dans kursları da meraklılarına eğitim vermek için açılmıştır. Flamenko kursu bambaşka bir kültürle tanışmanızı sağlamaktadır.

Flamenko kursu Dans Akademi sizlere flamenko öğrenme fırsatı sunuyor. Flamenko’nun eşsiz havasını ve duygu atmosferini yansıtmak istiyorsanız Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden flamenko kursları ile temel adımlar, kombinasyonlar, duruş teknikleri ve vücudunuzu kullanmayı öğrenerek bu keyifli dansı yapabilirsiniz. Flamenko kursu kampanyalarından yararlanmayı unutmayın…

Neden Flamenko Kursu? En Çok Tercih Edilen Flamenko Kursu

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Flamenko kursu sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Flamenko kursu ve özel dans derslerine katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki flamenko kursu sırasında telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi bölgede flamenko kursu Dans Akademi.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta flamenko kursu dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Meraklısına Özel; Flamenko Kursu Dans Akademi!

Halk dansları arasına giren Flamenko dansını yapmak istiyorsanız yaklaşık 3 – 4 aylık biz zaman dilimini flamenko kursları için ayırmanız gerekiyor. Azminize ve pratik yapma sıklığınıza göre flamenko kursu programıyla 2 ayda belirli bir seviyeye gelerek yere sağlam basmaya ve Flamenko havasını solumaya başlarsınız.

Estetik el ve ayak hareketleri, yere sağlam ve sert basışları ile tiyatral bir havada olan Flamenko, geldiği toprakların tutkusunu ve azmini size de aşılayacak. İsyanı, haykırışı, acıyı ve aşkı bu kadar iyi anlatan Flamenko dansını kesinlikle öğrenmek isteyeceksiniz! Flamenko kursları sizi bekliyor!

Elinizi çabuk tutun ve flamenko dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Flamenko Kursuna Bakanlar Bu 3 Eğitimi De İncelediler!

Flamenko kursu alan ve bu sayfayı inceleyen öğrencilerimiz Salsa Kursu Tango kursu ve Düğün Dansı Kursu sayfasını da incelediler! Siz de erken kayıt fırsatından yararlanarak Türkiye’nin en çok tercih edilen dans kursu Dans Akademi’den flamenko kursu alabilirsiniz.

Flamenko kursu fiyatları ortalama 200 TL’dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 150 ile 250 TL arasında değişmektedir. Flamenko kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için flamenko kursları merkezlerimizi arayabilirsiniz.

Flamenko kursuna giden kadınlar genellikle fırfırlı eteklerden oluşan, omuzları açıkta bırakan, kırmızı ve siyah renklerinin yoğun olarak kullanıldığı elbiseleri tercih etmektedir. Flamenko kıyafetleri seçerken eteklerin geniş olması ve bacak bölgesinin bir kısmını açıkta bırakabilmesi öncelik taşıyan bir unsurdur.

Flamenko yapabilmek için zeminin düz olması gerekmektedir. Genellikle 4 veya 5 pont özelliğine sahip olan topuklu ayakkabılar flamenko kursları için giyilmekte, ayakkabının rahat olması gerekmektedir.

Deri veya süet flamenko kıyafetleri tercih edilmesi uygun görülmemektedir. Eğer flamenko yarışmalarına katılmak istiyorsanız saçınızı topuz yapabilir ve büyük küpeler takabilirsiniz.

Erkekler için uygun görülen flamenko kıyafetleri arasında beli saran pantolonlar, fırfır detaylarıyla canlandırılmış gömlekler ve alt kısmı çivili ayakkabılar yer almaktadır.

Flamenko dansı için yaş sınırı var mı sorusu da flamenko kursu kaydı yaptırmak isteyenlerin merak ettiği sorulardan biridir. Flamenko dansı için belirli bir yaş sınırı yoktur. Flamenko kursları için deneyim ya da üst düzey yetenekler gerektirmemektedir. Hatta çocukların da bu dansa katılabilme durumu söz konusudur. Zaman içerisinde geliştirilebilme özelliği bulunan flamenko figürleri, uzman eğitmenler ışığında öğretilebilmektedir. Boy ve kilo farklılıkları gözetilmeksizin verilebilen flamenko eğitimi sürecinde dans partnerine de ihtiyaç yoktur. Dansı ve müziği seven herkes bireysel olarak kursa katılım gösterebilmektedir. Flamenko zor mu, neler öğreneceğim gibi aklınıza takılan soruların cevabını sayfamızda bulabilirsiniz.

Flamenko zor mu sorusu flamenko kursları için kayıt yaptıracak olanların merak ettiği bir sorudur. Flamenko, her dansta olduğu gibi belirli teknik hareketlere dayanan, vücut formunu bu dansa adapte etme sürecinin bulunduğu ve her şeyden önemlisi de istek ve kararlığın gerektiği bir dans türüdür. Flamenko kursu için kayıt yaptıran her öğrenci Flamenko’yu öğrenme sürecinde kendini geliştirebileceği uygulamalara yönelmesi halinde dansın zorlu figürlerini kolaylıkla ortadan kaldırabilmektedir. Flamenko dansı için yaş sınırı olup olmadığını da sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Vücudunuzun duruş pozisyonlarından bilek hareketlerinize, el çırpma biçiminizden ayaklarınızı kullanış şekline, dönme ve duraksama figürlerinden baş ve gövde uyumuna kadar geniş çaplı uygulamaların yer aldığı flamenko kursu süreci sizlere faydalı olabilecek tüm alıştırmaları içermektedir. Flamenko kursları süresince verilen eğitim vücudunuzun şekillenmesine katkı sağlamaktadır.

Özgüven duygusunu arttıran hareketleri ile Flamenko gitarın iç içe geçtiği dansta İspanyolca’dan gelen bazı temel kelimeler de öğretilebilmektedir. Canlı müzik eşliğinde dans edebilmenin sağladığı olanaklar ile dansla bütünleşecek, Flamenko figürleri ve hareketlerini tekrar ederek bilgilerinizi tazeleme fırsatı bulacaksınız.

Doğaçlama üzerine yapılan çalışmalar ve bireysel pratik uygulamaları da flamenko kurslarının size sağlamış olduğu olanaklardan biridir. Bedeninizi eğiterek dansa adapte edebileceğiniz Flamenko kursu süresince kendinizi geliştirme yeterliliğine de sahip olabileceksiniz.

En Popüler Flamenko Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar –  Dans Akademi Dans Kursu

Yorumlar

 • Sert duruşu ve adımları bu dansta ilgimi çeken ilk nokta oldu. İnternette flamenko kursu yorumları ve tavsiyelerine baktım. Hırslı ve keskin olarak tanımladığım Flamenko dans ederken içinizdeki bütün duyguları dışarı vurmanızı sağlıyor. Siz de benim gibi coşkulu bir dans arıyorsanız Flamenko’yu seçmelisiniz.

  Tuğrul Akçam
 • İlk olarak Samba gibi klasik bir dansla eğitimime başlasam da bu dansın ban yetmediğini gördüm. Eğitmenimin tavsiyesiyle başladığım Flamenko’ya adeta tutuldum. Çok farklı bir atmosferi var, flamenko kursu önerisi arıyorsanız dans akademi size göre olacak.

  Lale Erbaş
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

İstanbul Ankara İzmir +30 İl – 100 Yetkili Dans Eğitim Merkezi

Dans Akademi flamenko kursları İstanbul, Ankara ve İzmir  flamenko kursu başta olmak üzere Türkiye genelinde +30 ilde 100 yetkili dans eğitim merkezi olarak; Anadolu Yakası flamenko kursları Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası flamenko kursları Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara flamenko kursları Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa flamenko kursları Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir flamenko kursları Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit flamenko kursları Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Antalya flamenko kursları Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde yer almaktadır.

Nerelerdeyiz? – Dans Akademi Flamenko Kursları!

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla