Pistleri Ağlatan Adımlar! – Flamenko Dansı

Güney İspanya’ya özgü, toplum tarafından dışlanan toplulukların kendilerini ifade ediş şekli olarak adlandırılan Flamenko, görmezden gelinen halkın isyan dili olmuştur. Hırs, özgürlük, mutsuzluk ve acı üzerine kurulan Flamenko dansı, sert duruşları ve ifadeleri ile bu duyguları bizlere yansıtır. Flamenko dans kursları da meraklılarına eğitim vermek için açılmıştır.

Siz de aynı şekilde Flamenko’nun eşsiz havasını ve duygu atmosferini yansıtmak istiyorsanız Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden flamenko kursları ile temel adımlar, kombinasyonlar, duruş teknikleri ve vücudunuzu kullanmayı öğrenerek bu keyifli dansı yapabilirsiniz. Flamenko kursu kampanyalarından yararlanmayı unutmayın…

Neden Flamenko Kursu?

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Eğitim sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Dans kursları ve özel derslere katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki dans eğitiminde telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi lokasyonda dans kursları.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Meraklısına Özel; Flamenko Dansı!

Halk dansları arasına giren Flamenko dansını yapmak istiyorsanız yaklaşık 3 – 4 aylık biz zaman dilimini flamenko kursları için ayırmanız gerekiyor. Azminize ve pratik yapma sıklığınıza göre flamenko kursu programıyla 2 ayda belirli bir seviyeye gelerek yere sağlam basmaya ve Flamenko havasını solumaya başlarsınız.

Estetik el ve ayak hareketleri, yere sağlam ve sert basışları ile tiyatral bir havada olan Flamenko, geldiği toprakların tutkusunu ve azmini size de aşılayacak. İsyanı, haykırışı, acıyı ve aşkı bu kadar iyi anlatan Flamenko dansını kesinlikle öğrenmek isteyeceksiniz!

Elinizi çabuk tutun ve flamenko dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Flamenko kursu sayfasına bakanlar pasodoble kursu sayfasını da incelediler!

Flamenko kursu fiyatları ortalama 200 TL’dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 150 ile 250 TL arasında değişmektedir.

Flamenko kursuna giden kadınlar genellikle fırfırlı eteklerden oluşan, omuzları açıkta bırakan, kırmızı ve siyah renklerinin yoğun olarak kullanıldığı elbiseleri tercih etmektedir. Flamenko kıyafetleri seçerken eteklerin geniş olması ve bacak bölgesinin bir kısmını açıkta bırakabilmesi öncelik taşıyan bir unsurdur.

Flamenko yapabilmek için zeminin düz olması gerekmektedir. Genellikle 4 veya 5 pont özelliğine sahip olan topuklu ayakkabılar flamenko kursları için giyilmekte, ayakkabının rahat olması gerekmektedir.

Deri veya süet dans kıyafetlerinin tercih edilmesi uygun görülmemektedir. Eğer flamenko yarışmalarına katılmak istiyorsanız saçınızı topuz yapabilir ve büyük küpeler takabilirsiniz.

Erkekler için uygun görülen flamenko dans kıyafetleri arasında beli saran pantolonlar, fırfır detaylarıyla canlandırılmış gömlekler ve alt kısmı çivili ayakkabılar yer almaktadır.

Flamenko dansı için belirli bir yaş sınırı yoktur. Flamenko kursları için deneyim ya da üst düzey yetenekler gerektirmemektedir. Hatta çocukların da bu dansa katılabilme durumu söz konusudur. Zaman içerisinde geliştirilebilme özelliği bulunan flamenko figürleri, uzman eğitmenler ışığında öğretilebilmektedir. Boy ve kilo farklılıkları gözetilmeksizin verilebilen flamenko eğitimi sürecinde dans partnerine de ihtiyaç yoktur. Dansı ve müziği seven herkes bireysel olarak kursa katılım gösterebilmektedir. Flamenko zor mu, neler öğreneceğim gibi aklınıza takılan soruların cevabını sayfamızda bulabilirsiniz.

Flamenko, her dansta olduğu gibi belirli teknik hareketlere dayanan, vücut formunu bu dansa adapte etme sürecinin bulunduğu ve her şeyden önemlisi de istek ve kararlığın gerektiği bir dans türüdür. Flamenko kursu için kayıt yaptıran her öğrenci Flamenko’yu öğrenme sürecinde kendini geliştirebileceği uygulamalara yönelmesi halinde dansın zorlu figürlerini kolaylıkla ortadan kaldırabilmektedir. Flamenko dansı için yaş sınırı olup olmadığını da sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Vücudunuzun duruş pozisyonlarından bilek hareketlerinize, el çırpma biçiminizden ayaklarınızı kullanış şekline, dönme ve duraksama figürlerinden baş ve gövde uyumuna kadar geniş çaplı uygulamaların yer aldığı flamenko kursu süreci sizlere faydalı olabilecek tüm alıştırmaları içermektedir. Flamenko kursları süresince verilen eğitim vücudunuzun şekillenmesine katkı sağlamaktadır.

Özgüven duygusunu arttıran hareketleri ile Flamenko gitarın iç içe geçtiği dansta İspanyolca’dan gelen bazı temel kelimeler de öğretilebilmektedir. Canlı müzik eşliğinde dans edebilmenin sağladığı olanaklar ile dansla bütünleşecek, pratik egzersizlerle bilgilerinizi tazeleme fırsatı bulacaksınız.

Doğaçlama üzerine yapılan çalışmalar ve bireysel pratik uygulamaları da flamenko kurslarının size sağlamış olduğu olanaklardan biridir. Bedeninizi eğiterek dansa adapte edebileceğiniz Flamenko kursu süresince kendinizi geliştirme yeterliliğine de sahip olabileceksiniz.

En Popüler Flamenko Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar

Yorumlar

 • Sert duruşu ve adımları bu dansta ilgimi çeken ilk nokta oldu. Hırslı ve keskin olarak tanımladığım Flamenko dans ederken içinizdeki bütün duyguları dışarı vurmanızı sağlıyor. Siz de benim gibi coşkulu bir dans arıyorsanız Flamenko’yu seçmelisiniz.

  Tuğrul Akçam
 • İlk olarak Samba gibi klasik bir dansla eğitimime başlasam da bu dansın ban yetmediğini gördüm. Eğitmenimin tavsiyesiyle başladığım Flamenko’ya adeta tutuldum. Çok farklı bir atmosferi var, sizler de deneyin.

  Lale Erbaş
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Türkiye Genelinde Eğitim – Her Yerde Dans!

Başta İstanbul olmak üzere Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası’nda Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara’da Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa’da Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir’de Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit’te Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Muğla’da Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde flamenko dans kursu hizmetlerimizi vermekteyiz.

Nerelerdeyiz? – Flamenko Kursları

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla