Rengarenk Kıpır Kıpır Bir Dans – Cha Cha Cha Dansı

Küba’dan dünyaya yayılan Cha Cha Cha dansı, hızlı hareketler barındıran, canlı ve dinamik bir Latin Amerikan dansı olarak büyüleyici atmosferine sizleri davet ediyor. Cha Cha Cha dans kursu, sade, neşeli ve eğlenceli yapısıyla kolayca öğreneceğiniz ve kendinizi geliştireceğiniz bir dans sunuyor. Dans kursları sayesinde farklı bir coğrafyaya adım atma şansınız oluyor.

Küçük alanlarda rahatça uygulanması, keskin vurguları ile kalça hareketlerini öne çıkarması, parti havası ile kanınızı kaynatacak Cha cha cha, Türkiye’nin en iyi eğitmenleri tarafından kaliteli ders programlarıyla sizlere sunuluyor. Cha cha cha kursu ile dilediğiniz kura katılarak ya da özel derslerle bu eğlenceli dansı öğrenmenin tadına varacaksınız. Cha cha cha kursları sizi bekliyor…

Neden Cha Cha Cha Kursu?

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Eğitim sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Dans kursları ve özel derslere katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki dans eğitiminde telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi lokasyonda dans kursları.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Neşeli ve Yaramaz: Cha Cha Cha!

Eğer iyi bir sosyal Cha Cha Cha dansçısı olmak isterseniz, 3 – 6 aylık bir sürede Cha cha cha kursu ile bu dansın eğitimini alabilirsiniz. Profesyonelleşmek isterseniz sonu olmayan bir yola girersiniz. Salsa ve Bachata ile birlikte öğretilen Cha Cha Cha sayesinde dans gecelerinin müdavimi olacaksınız.

Erkek ve kadının eğlenceli figürlerle uzaklaşıp yakınlaşmasını sağlayan bu dans, doğaçlama hareketleri ve kıvrak figürleriyle vazgeçilmeziniz olacak. Latin dünyasının tropik havasına girmek ve kendinizi başka bir dünyada hissetmek için Cha Cha Cha kursu seçin!

Elinizi çabuk tutun ve cha cha cha dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Cha cha cha dans kursu sayfasına bakanlar Salsa kursu sayfasını da incelediler!

Cha Cha kursu fiyatları ortalama 150 TL’dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 100 ile 300 TL arasında değişmektedir.

Cha Cha Cha kurslarına katılmak için bu dansa hevesli olmanız, cha cha cha yapmayı amatör ve profesyonel anlamda yapmayı istemeniz gerekmektedir. Kursa katılmak için belirtilen herhangi bir yaş ya da beden sınırı bulunmamakla birlikte ça ça öğrenmek isteyen herkes kurslarda eğitim alabilmektedir. İster 10 ister 70 yaşında olun, sadece dans etmeyi isteyin…

Cha Cha Cha kurs fiyatları için danışmanlarımızı arayabilir ve kaydınızı hemen yaptırabilirsiniz.

Cha cha cha kıyafetleri genellikle salaş, renkli, püsküllü ve kısa elbiselerdir. Erkeklerin kumaş pantolon, kemer ve gömlek gibi tasarımları tercih ettiği dans içerisinde, hareketlerin canlılığını vurgulamak amacıyla parlak renkler ve göz alıcı tonlar ön plana çıkarılmaktadır. Cha cha cha kurslarında ise öğrencilerin rahat edebilecekleri kıyafetler giymeleri önerilmektedir.

Dansın temel figürleri arasında yer alan Şasi adımlar, dansın genel hatlarını oluşturmaktadır. Sağa ve sola Şasi, ağırlığın belirli bir ayak hareketi ile değiştirilerek ritmik biçimde uygulanması anlamına gelmektedir. Sayış ölçeği bakımından 4 ve 1 adımlarına denk gelen bu figür, dansın bütününde yer almaktadır. Cha cha cha kurslarısayesinde bu adımları öğrenebilirsiniz.

Bir diğer temel figür olan Check figürü, ağırlığın belirli bir açıyla değiştirilmesinin ardından basit Şasi hareketinin uygulanması şeklinde gerçekleşmektedir. Genellikle geriye ve öne atılan adımlarla ritim duygusunun çiftler aracılığıyla izleyicilerle buluştuğu dansta estetik ön plandadır. Cha Cha Cha nasıl bir dans böylece öğrenmiş olacaksınız.

Latin Amerikan dans türleri içerisinde yer alan Cha Cha Cha, 1950’li yıllarda ortaya çıkmıştır. Rumba ve Mambo danslarının bir karışımı olarak bilinen dansın temel özelliği hızlı hareketlere dayalı olmasıdır. Dansın anlamı, İspanyolcaya çocuk bakıcısı olarak yerleşmiştir.

Hareket ve pozisyona dayalı bir dans olması nedeniyle pek çok alanda tercih edilmekte olan dansın figürleri kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Bu nedenle kısa süre içerisinde Amerika’da yaygınlaşan dansın hem coşkun duyguların hem de aşkın eğlenceli yönünü vurgulayan bir dans niteliği taşımaktadır.

Dansın Latin danslarından farkı dans partnerinin peşinden gitmek, kaçmak, ilişkiyi canlı tutacak figürlerle işve ve cilve yapmak gibi kavramların yaygın olarak kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Cha cha cha dans kursları bu eğlenceli dansı sizlerle buluşturmaktadır.

En Popüler Cha Cha Cha Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar

Yorumlar

 • O kadar eğlenceli bir dans ki saatlerce pistten inmeyebilirsiniz. Öğrenmesi de kolay olan Cha Cha Cha’yı hepinize tavsiye ederim.

  Baran Aksu
 • Salsadan sonra Cha Cha Cha’yı da deneyerek Latin danslarında ilerlemeye devam ettim. Dans Akademi eğitmenleri ile ayrıca Tango ve Bachataya da başlayacağım. Derslikler ve eğitmenlerin tutumu gerçekten mükemmel. Teşekkürler hepsine.

  Pelin Demir
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Türkiye Genelinde Eğitim – Her Yerde Dans!

Başta İstanbul olmak üzere Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası’nda Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara’da Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa’da Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir’de Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit’te Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Muğla’da Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde Cha Cha Cha dans kursu hizmetlerimizi vermekteyiz.

Nerelerdeyiz?-Cha Cha Cha Kursları

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla