Görsel Bir Şölen: Capoeira Dansı

Capoeria kursu ile tanıdığımız, Brezilya kökenli bir savunma sanatı olan Capoeira, kölelerin kendini savunmak için geliştirdikleri estetik görünüme sahip ve katı formlardan uzak olan bir spordur ayrıca. Köleler için “Özgürlüğe giden yol” olarak tabir edilen bu spor günümüzde artan taleplerle birlikte dans kurslarının ders programı içine de dahil edilmiş durumda.

Capoeria dans kursu sayesinde bu savunma ve savaş sanatını öğrenebileceksiniz. Capoeira, sahip olduğu felsefe ve algı ile sizi de kendine hayran bırakacak. Türkiye’nin en iyi eğitmenlerini barındıran Dans Akademi’den bu dersleri alarak hayatınıza ayrı bir renk katacaksınız. Capoeria dans kursları sizi bekliyor…

Neden Capoeira Kursu?

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Eğitim sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Dans kursları ve özel derslere katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki dans eğitiminde telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi lokasyonda dans kursları.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Dansın Felsefesi Olmaz Demeyin! Capoeira Dansı!

Vücutlarını silah, danslarını ile kamufle olarak kullanan Capoeira dansçıları gibi sizler de bu dansın felsefesini öğrenebilirsiniz. Geleneksel kuralları, müzikler için kullanılan enstrümanları, şarkıları ve amacını anlamanız için zamana ihtiyacınız olacak. Capoeira dans kursları bu zamanı kısaltmanızda size yardımcı olacak.

Ne kadar esnek ve güçlüyseniz Capoeira kursu süresince o kadar hızlı öğrenirsiniz. Bu dansın ruhunu hissettikçe daha çok dans etmek isteyecek, bedeninizin geçirdiği olumlu değişimin farkına varacaksınız.

Elinizi çabuk tutun ve capoeira dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Capoeira kursu sayfasına bakanlar Çarliston dans kursu sayfasını da incelediler!

Capoeira kursları her yaştan dans severin katılımına açıktır. Çocuk veya yetişkin, kadın ve erkek fark etmeksizin gidebileceğiniz bu kurs vücut yapınıza uygun teknikler ve birebir ders olanakları ile sizlere geniş imkanlar sunmaktadır. Dansın en önemli özelliklerinden biri de küçük yaşlarda vücudunuzun esnek ve çevik bir görünüme sahip olabilmesidir. Yaşa göre capoeira faydaları da değişmektedir. Bu nedenle kursa başlamadan önce eğitmeninizden bilgi almanız sağlıklı olacaktır.

Bedenin ve ruhun belirli bir disiplin dahilinde harekete geçmesi esasına dayanan capoeira kursları, vücudun çalışma işlevi göstermeyen kaslarını da fiziksel olarak güçlendirmektedir. Çeşitli teknik ve uygulamalar sayesinde esnek bir vücut tipine sahip olmanızı sağlayan dans aynı zamanda savunma sanatı olarak da yapılmaktadır.

Kol ve bacağın elastiki yapısını destekleyen, kondisyon artışına imkan tanıyan ve bedeninizi dansla birleştiren capoeira, zayıflamak için de tercih edilebilen bu dans türüdür. Capoeira teknikleri nasıl kilo vereceğinizi de belirlemektedir bir nevi.

Seri hareketler, düşürme hareketleri, defans hareketleri, atak hareketleri gibi pek çok teknik uygulamanın yer aldığı dansta size verilecek kurs hizmeti iyi bir capoeira dansçısı olabilmenizi sağlamaya yöneliktir.

Bu nedenle hem kendinizi savunacağınız hem de dans becerilerinizi geliştirebileceğiniz capoeiranın tüm tekniklerini öğrenmeniz mümkün hale gelecektir. Dansın modernize edilmiş pek çok uygulamasını gösterebilecek konuma ulaşacağınız dans kursu süresince vücudunuzun dansa göre şekil aldığını fark edebileceksiniz. Capoeira tehlikeli mi sorunuza derslerimizi gördükten sonra yanıt bulabilirsiniz.

Görünüm itibariyle zor ve tehlikeli bir spor izlenimi taşıyan Capoeira, öğrenilmesi ve profesyonel ekiplerle çalışılması halinde hiçbir tehlike barındırmamaktadır. Bedene hakim olunması esasına dayanan dansta, zorluk düzeyine bağlı olarak tehlike kavramından söz edilebilmektedir. Ancak kişisel teknik ve uygulama çalışmalarıyla bu durum ortadan kaldırabilmektedir. Dans kursları yaşa göre capoeira ders içeriklerini belirlediği için herhangi bir tehlike yaşamazsınız. Ne kadar zamanda öğrenilir olduğuna ise kişisel gelişiminizi gözlemleyerek karar verirsiniz.

Capoeria, uzun süreli çalışma tekniklerini kapsaması nedeniyle dans kursları tarafından geniş bir programla verilir. Uzmanlar, dansı öğrenebilmenin en az 20-25 haftalık süreçleri kapsadığı üzerinde durmaktadır.

Bu süreci hızlandıracak uygulamalar, kişisel gelişim düzeyinizle de ilişkilidir. Zorlu tekniklerin alıştırma yapılarak pekiştirilmesi, kurs sürecini olumlu hale getirecektir. Yaş sınırı olmayan eğitimlerde öğrenme süreniz kabiliyetlerinize göre değişir.

En Popüler Capoeira Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar

Yorumlar

 • Merak ile başladığım Capoeira hayatımda vazgeçilmez bir yere sahip oldu. Eğitmenlerimizin ve dansçı arkadaşlarımızın uyumu ile kısa sürede bu dansı öğrendim. Herkese teşekkürler.

  Polat Yoldaş
 • Capoeira ile üniversite hayatımda tanıştım. Dans Akademi eğitmenleri sayesinde şimdilerde kendimi geliştiriyorum. Gerçekten bu dansın felsefesini anlamayan kimse başarılı olamaz. Eğer azimliyseniz deneyin derim.

  Zeki Zerrin
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Türkiye Genelinde Eğitim – Her Yerde Dans!

Başta İstanbul olmak üzere Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası’nda Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara’da Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa’da Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir’de Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit’te Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Muğla’da Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde capoeira dans kursu hizmetlerimizi vermekteyiz.

Nerelerdeyiz? – Capoeira Kursları

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla