Break Dans Kursu Dans Akademi – Türkiye’nin En Aktif Dans Okulu

Sokak Danslarının Kralı! – Dans Akademi Break Dans Kursu 

Hip hop’un bilinen en eski çeşidi olan Break Dans, karışık hareketleri, kendine özgü stili ve keyfinizi yerine getiren müzikleri ile eğlenceli bir dans. Hip hop, jazz, funk gibi müziklerle yapılan, doğallığın ve özgürlüğün ön planda olduğu Break Dans, sizi kendine bağlayacak! Break Dans kursu ile yeteneklerinizi keşfedeceksiniz.

Break dans kursu Dans Akademi sayesinde Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden Break Dansın temel adımlarını, kombinasyonlarını, duruş tekniklerini ve dönüşlerini öğrenerek başarılı bir dansçı olacaksınız. Dilediğiniz kura katılarak ya da özel derslerle bu hareketli dansı öğrenmenin keyfine varacaksınız. Dans kursları kampanyalarını kaçırmayın…

Neden Break Dans Kursu? En Çok Tercih Edilen Break Dans Kursu

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Break dans kursu sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Break dans kursu ve özel dans derslerine katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki break dans kursu sırasında telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi bölgede break dans kursu Dans Akademi.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta break dans kursu dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Dayanıklılığına Güvenen Herkes Piste! Break Dans Kursu Dans Akademi!

Kendine has giyim tarzı ve müzikleri ile farklı bir kültür olan Break Dans, kıyafetlerindeki rahatlığı figürlerine de yansıtarak sizlere doğal ve özgürce dans etme olanağı sunuyor. Break dans kursları ile edindiğiniz kültürle uzun zincirler, şapkalar, büyük çerçeve gözlükler ve bol tişörtlerle sahnede mükemmel bir şov yapabiliyorsunuz.

Esneklik ve kıvraklığınıza bağlı olarak 6 – 8 ay içerisinde bir hayli ilerleme kaydeder ve dansınızı başarıyla yaparsınız. Özellikle erkekler için ideal bir dans türü olan Break Dance ile gücünüzü, dengenizi ve yeterliliğinizi gösterirsiniz.

Elinizi çabuk tutun ve break dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Break Dans Kursuna Bakanlar Bu 3 Eğitimi De İncelediler!

Break dans kursu eğitimi alan ve bu sayfayı inceleyen öğrencilerimiz Salsa Kursu Tango kursu ve Düğün Dansı Kursu sayfasını da incelediler! Siz de erken kayıt fırsatından yararlanarak Türkiye’nin en çok tercih edilen dans kursu Dans Akademi’den break dans eğitimi alabilirsiniz.

Break dans kursu fiyatları ortalama 150 TL’dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 100 ile 200 TL arasında değişmektedir. Break dans kursu fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için kurs merkezlerini aramanız gerekmektedir.

Break dansı başarıyla uygulamak ve sağlığınıza yönelik herhangi bir tehdit oluşturmamak için zeminin sizi engelleyecek unsurlar oluşturmamasına özen göstermelisiniz. Break dans nerede yapılır, nerede yapılmaz bilmelisiniz.

Özellikle çim, düz zemin, spor salonları, dans okulları gibi yerlerde break dansın zorlu figürlerini başarıyla gerçekleştirebilme olanağına sahipsiniz. Dans figürlerini uygulamadan önce vücudunuzu ısındırmanız da gerekmektedir. Break dans kursları sayesinde break dance yapabileceğiniz uygun zemin ve atmosfere kavuşursunuz. Böylece break dans tehlikeli mi sorunuz aklınızdan silinmiş olur.

Break dans kursu için kayıt yaptırmak isteyenlerin aklındaki en önemli soru break dans tehlikeli midir sorusudur. Dansın belirli programlara ve break dans kursu uygulamalarına göre gerçekleştirilmesi, risk faktörlerini ortadan kaldırmaktadır. Sokakta yapılan dans için zeminin vücudunuza zarar vermeyecek özellikte olması gerekmektedir. Break dansın uygulanması öncesinde dirseklik ve dizlik kullanımı tavsiye edilmektedir.

Break dans kurslarının en önemli avantajlarından biri de sizlere sağlanan profesyonel zemin olanaklarıdır. Bu sayede baş, kol, diz ve sırt bölgesine yönelik zararlar en aza indirebilmektedir. Break dans hareketleri için uygun ortam sağlanmış olmaktadır.

Genellikle dirsek ve bilek ağrılarının yaygın olarak görüldüğü break dans figürleri öncesinde eklem ve kasların daha rahat hareket edebilmesi için vücudun ısındırılması gerekebilmektedir. Islak olmayan, çakıl ve taş gibi etmenleri barındırmayan zeminler break dans için uygundur. Break dans kursları aracılığıyla profesyonel destek almanız en iyisidir.

Break dans hareketleri çok çeşitli ve özgündür. Kafa amudu, turtle, kopter, scor, ninety nine gibi başlıca hareketleri kapsayan dansın en kolay hareketleri içerisinde baby freze ve air baby gibi başlangıç uygulamaları yer almaktadır. Kol direncini arttırarak kafa ve ayak dengesini sağlayabilmeyi hedefleyen bu hareketlerde amaç vücudun dans için gerekli standartları yaratabilmesidir.

Ağırlığın her iki kola da eşit biçimde dağıtılması esasına dayanan başlangıç hareketleri içerisinde ayaklar yerden kesilmektedir. Özellikle break dansın gelişim aşamalarında uygulanan kafa kopter hareketi, dansçının profesyonelleşme yolunda atacağı ilk adımlardan biridir. Break dance hareketleri için dans kursu eğitmenlerinden yardım almak gerekir.

Break dance kursu için erken yaşta kayıt olmak vücut yapısının gelişmesine de katkı sağlamaktadır. Ancak yine de break dance kursuna başlamak için belirli bir yaş sınırı koyulmaz.

Genellikle 10 ve 20 yaş arasında katılımcılardan oluşan break dance kursları, yaş gruplarına ya da kişisel yeteneklere göre öğrencilerini gruplamaktadır.

Flex adı verilen bu dans, vücudun ani ve keskin figürlerle hareketlendirilmesini ve esnekliğin ön plana çıkarılmasını amaç edinmiştir. Power hareketler için sağlam bir vücut endeksine sahip olmak şarttır. Estetik amaçlı yapılan figürlerde el ve ayak koordinasyonuna sahip olmak, teknik çalışmalara ağırlık vermek ve dansın kurallarına göre hareket etmek gerekmektedir. Bu nedenle fiziken güçlü olmayanların kurslara katılmaması sağlıklı olacaktır. Break dans kursu eğitmenleri konu hakkında detaylı bilgi vermektedir.

En Popüler Break Dance Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar –  Dans Akademi Dans Kursu

Yorumlar

 • Bir kadının Break Dance yapması biraz garip karşılansa da gayet başarılı şekilde yaptığımı düşünüyorum. Dans Akademi eğitmenlerinin sabrını da göz önünde bulunduruyorum tabi. Hepsine teşekkürler. Break dans kursu önerim elbette dans akademi.

  Olcay Aslan
 • Hip hop ve Break Dance kurslarına aynı tarihlerde başladım. İkisini birlikte yapmak işimi kolaylaştırdı diyebilirim. Halen severek yaptığım bu iki dansı da sizlere öneririm. Hip hop kursu önerisi olarak da elbette dans akademi derim.

  Mert Ali Hilal
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

İstanbul Ankara İzmir +30 İl – 100 Yetkili Dans Eğitim Merkezi

Dans Akademi break dans kursları İstanbul, Ankara ve İzmir  break dans kursu başta olmak üzere Türkiye genelinde +30 ilde 100 yetkili dans eğitim merkezi olarak; Anadolu Yakası break dans kursları Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası break dans kursları Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara break dans kursları Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa break dans kursları Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir break dans kursları Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit break dans kursları Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Antalya break dans kursları Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde yer almaktadır.

Nerelerdeyiz? – Dans Akademi Break Dans Kursları!

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla