Sokak Danslarının Kralı! – Break Dance

Hip hop’un bilinen en eski çeşidi olan Break Dance, karışık hareketleri, kendine özgü stili ve keyfinizi yerine getiren müzikleri ile eğlenceli bir dans. Hip hop, jazz, funk gibi müziklerle yapılan, doğallığın ve özgürlüğün ön planda olduğu Break Dance, sizi kendine bağlayacak! Break Dance kursu ile yeteneklerinizi keşfedeceksiniz.

Break dance kursları sayesinde Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden Break Dance’ın temel adımlarını, kombinasyonlarını, duruş tekniklerini ve dönüşlerini öğrenerek başarılı bir dansçı olacaksınız. Dilediğiniz kura katılarak ya da özel derslerle bu hareketli dansı öğrenmenin keyfine varacaksınız. Dans kursları kampanyalarını kaçırmayın…

Neden Break Dance Kursu?

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Eğitim sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Dans kursları ve özel derslere katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki dans eğitiminde telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi lokasyonda dans kursları.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Dayanıklılığına Güvenen Herkes Piste!

Kendine has giyim tarzı ve müzikleri ile farklı bir kültür olan Break Dance, kıyafetlerindeki rahatlığı figürlerine de yansıtarak sizlere doğal ve özgürce dans etme olanağı sunuyor. Break dance kursları ile edindiğiniz kültürle uzun zincirler, şapkalar, büyük çerçeve gözlükler ve bol tişörtlerle sahnede mükemmel bir şov yapabiliyorsunuz.

Esneklik ve kıvraklığınıza bağlı olarak 6 – 8 ay içerisinde bir hayli ilerleme kaydeder ve dansınızı başarıyla yaparsınız. Özellikle erkekler için ideal bir dans türü olan Break Dance ile gücünüzü, dengenizi ve yeterliliğinizi gösterirsiniz.

Elinizi çabuk tutun ve break dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Break kursu sayfasına bakanlar Hip hop kursu sayfasını da incelediler!

Break dans kursu fiyatları ortalama 150 TL’dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 100 ile 200 TL arasında değişmektedir.

Break dansı başarıyla uygulamak ve sağlığınıza yönelik herhangi bir tehdit oluşturmamak için zeminin sizi engelleyecek unsurlar oluşturmamasına özen göstermelisiniz.

Özellikle çim, düz zemin, spor salonları, dans okulları gibi yerlerde break dansın zorlu figürlerini başarıyla gerçekleştirebilme olanağına sahipsiniz. Dans figürlerini uygulamadan önce vücudunuzu ısındırmanız da gerekmektedir. Dans kursları sayesinde break dance yapabileceğiniz uygun zemin ve atmosfere kavuşursunuz. Böylece break dans tehlikeli mi sorunuz aklınızdan silinmiş olur.

Dansın belirli programlara ve break dans kursu uygulamalarına göre gerçekleştirilmesi, risk faktörlerini ortadan kaldırmaktadır. Sokakta yapılan dans için zeminin vücudunuza zarar vermeyecek özellikte olması gerekmektedir. Break dansın uygulanması öncesinde dirseklik ve dizlik kullanımı tavsiye edilmektedir.

Kursların en önemli avantajlarından biri de sizlere sağlanan profesyonel zemin olanaklarıdır. Bu sayede baş, kol, diz ve sırt bölgesine yönelik zararlar en aza indirebilmektedir. Break dans hareketleri için uygun ortam sağlanmış olmaktadır.

Genellikle dirsek ve bilek ağrılarının yaygın olarak görüldüğü break dans figürleri öncesinde eklem ve kasların daha rahat hareket edebilmesi için vücudun ısındırılması gerekebilmektedir. Islak olmayan, çakıl ve taş gibi etmenleri barındırmayan zeminler break dans için uygundur. Dans kursları aracılığıyla profesyonel destek almanız en iyisidir.

Kafa amudu, turtle, kopter, scor, ninety nine gibi başlıca hareketleri kapsayan dansın en kolay hareketleri içerisinde baby freze ve air baby gibi başlangıç uygulamaları yer almaktadır. Kol direncini arttırarak kafa ve ayak dengesini sağlayabilmeyi hedefleyen bu hareketlerde amaç vücudun dans için gerekli standartları yaratabilmesidir.

Ağırlığın her iki kola da eşit biçimde dağıtılması esasına dayanan başlangıç hareketleri içerisinde ayaklar yerden kesilmektedir. Özellikle break dansın gelişim aşamalarında uygulanan kafa kopter hareketi, dansçının profesyonelleşme yolunda atacağı ilk adımlardan biridir. Break dance hareketleri için dans kursu eğitmenlerinden yardım almak gerekir.

Break dance kursuna erken yaşta başlamak vücut yapısının gelişmesine de katkı sağlamaktadır. Ancak yine de break dance kursuna belirli bir yaş sınırı koyulmaz.

Genellikle 10 ve 20 yaş arasında katılımcılardan oluşan break dance kursları, yaş gruplarına ya da kişisel yeteneklere göre öğrencilerini gruplamaktadır.

Flex adı verilen bu dans, vücudun ani ve keskin figürlerle hareketlendirilmesini ve esnekliğin ön plana çıkarılmasını amaç edinmiştir. Power hareketler için sağlam bir vücut endeksine sahip olmak şarttır. Estetik amaçlı yapılan figürlerde el ve ayak koordinasyonuna sahip olmak, teknik çalışmalara ağırlık vermek ve dansın kurallarına göre hareket etmek gerekmektedir. Bu nedenle fiziken güçlü olmayanların kurslara katılmaması sağlıklı olacaktır. Break dans kurs fiyatları hakkında bilgi almak isteyenler danışmanlarımızı arayabilirler.

En Popüler Break Dance Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar

Yorumlar

 • Bir kadının Break Dance yapması biraz garip karşılansa da gayet başarılı şekilde yaptığımı düşünüyorum. Dans Akademi eğitmenlerinin sabrını da göz önünde bulunduruyorum tabi. Hepsine teşekkürler.

  Olcay Aslan
 • Hip hop ve Break Dance kurslarına aynı tarihlerde başladım. İkisini birlikte yapmak işimi kolaylaştırdı diyebilirim. Halen severek yaptığım bu iki dansı da sizlere öneririm.

  Mert Ali Hilal
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Türkiye Genelinde Eğitim – Her Yerde Dans!

Başta İstanbul olmak üzere Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası’nda Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara’da Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa’da Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir’de Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit’te Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Muğla’da Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde break dance kursu hizmetlerimizi vermekteyiz.

Nerelerdeyiz? – Break Dance Kursları

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla