Bale Kursu Dans Akademi – Türkiye’nin En Aktif Dans Okulu

Dansların Atası İle Tanışın! Dans Akademi Bale Kursu

Dünyanın en köklü danslarından biriyle tanışmaya var mısınız? Tiyatral havası, estetik duruşu, müzikleri ve kuvvetli duygusu ile Bale, özellikle çocuklarınızın gelişimine büyük katkı sağlayacak. Görsel sanatların en büyüleyicisi olan bale dans kursu ile çocuklarınızın sanatı sevmesini sağlayacaksınız.

Bale kursu Dans Akademi sayesinde sizlerle buluşuyor! Dansların en kuralcı olanları arasında yer alan Bale’yi, bale kursu programlarımızda Türkiye’nin uzman eğitmenlerinden alarak yeteneklerinizi taçlandırın. Temel adımlarını, duruş ve dönüşlerini, ritimlerini, mimiklerini öğrenerek kendinizi geliştirin. Bale kursları için kaydınızı hemen yaptırın…

Neden Bale Kursu? En Çok Tercih Edilen Bale Kursu

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Bale kursu sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Bale kursu ve özel dans derslerine katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki bale kursu sırasında telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi bölgede bale kursu Dans Akademi.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta bale kursu dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Başarılarla Dolu Bir Kariyer Oluşturun! Bale Kursu Dans Akademi!

Elbette yetişkin balesi de var ancak bale denildi mi 4 – 11 yaşlarında eğitime başlamanın daha doğru olacağını söyler eğitmenler. Çocuklarınızı bu yaşlarda baleye yönlendirerek onlara başarılı bir kariyerin kapısını aralamış olacaksınız. Bale kursu kayıtları için geç kalmamanızı öneririz.

Çocuklarınıza estetik duygusunu kazandıracak, bedensel gelişimini destekleyecek, yaratıcılığını ön plana çıkaracak ve sosyalleşmesini sağlayacak bale eğitimleri ile mükemmel bir hediye verebilirsiniz. Dans yeteneği herkesin içinde var, bale kursları ile açığa çıkarın yeter…

Bale dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kayıtlar için geç kalmayın!

Bale Kursuna Bakanlar Bu 3 Eğitimi De İncelediler!

Bale kursu eğitimi alan ve bu sayfayı inceleyen öğrencilerimiz Salsa Kursu Tango kursu ve Düğün Dansı Kursu sayfasını da incelediler! Siz de erken kayıt fırsatından yararlanarak Türkiye’nin en çok tercih edilen dans kursu Dans Akademi’den bale eğitimi alabilirsiniz.

Çocuğunun en iyi eğitimi alması her ebeveynin temennisidir. Bu nedenle bale kursu seçimi yaparken pişman olmamak için gerekli araştırmaları mutlaka yapmalısınız. Araştırma yaparken çocuğunuzun yeteneği, ilgisi ve isteğini göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca bale kursu verenlerin ilgili alandaki eğitimlerine ve tecrübelerine dikkat etmeli mümkünse daha önce bale kurslarına katılmış ailelerle görüşerek fikirlerini almalısınız. Bale ders içerikleri de bale kursu seçiminizde belirleyici hedeflerinizden olsun.

Bale kıyafetleri özellikle kız çocukları tarafından büyük ilgi görmektedir. Bale kursu ders içeriklerine ve öğrencinin ilerlemesine göre tütü, point, tayt giyilir. Aksesuarlar da kullanılabilir.

Balenin temel figürlerinin neler olduğunu, koreografiler eşliğinde nasıl bale yapılacağını ve vücudunuzu baleye nasıl adapte edebileceğinizi öğreneceğiniz bale kursları ile balenin yalnızca bir dans olmadığını, duruşunuzu ve sosyal yaşamınızı etkileyen bir sanat olarak yaşamınızda uzun süre yer edinebileceğini fark edeceksiniz.

Kursta öğreneceğiniz figürlerle vücudunuzu baleye adapte edebileceğiniz gibi kendinizi geliştirerek iyi bir balerin ya da balet olabileceksiniz. Bale kurs seçimi yaparken ders içeriklerini de önemsemelisiniz. Çocuğunuzun ya da kendinizin yanlış bir eğitim almasını istemezsiniz. Bale kursları eğitmenlerinizden de bale ders içerikleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Balenin pek çok faydası vardır. Bale dans kursları sayesinde göreceğiniz Balenin faydaları:

 • Çocukların dikkatini yoğunlaştırır, hızlı düşürenek çabuk karar vermelerini sağlar.
 • Çocukların duruş ve yürüyüşlerini düzenler, içe basma ve düztabanlık gibi ortopedik rahatsızlıkları ortadan kaldırır.
 • Çocukların hayal gücünü,estetik anlayışını ve yaratıcılık yeteneğini güçlendirir.
 • Koordinasyon becerisini geliştirir.
 • Çocukların yürüyüş ve duruşlarını düzenleyerek estetik bir görünüme kavuşmalarını sağlar.
 • Zamanı iyi kullanmalarını öğreterek, disiplinli çalışma becerilerini arttırır.

Çocukları için bale kursu arayan ailelerin aklındaki en önemli sorulardan biri baleye başlama yaşıdır. Bale eğitimine 4 yaşından itibaren başlanabilir. Daha sonraki yaşlarda da bale eğitimine başlanabilir ancak kas gelişimi çok küçük yaşlarda başladığı için 11-12 yaşından itibaren bale yapmak daha zor olacaktır. Bale başlama yaşı ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için Dans Akademi dans kursu danışmanlarından yardım alabilirsiniz.

En Popüler Bale Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar –  Dans Akademi Dans Kursu

Yorumlar

 • Melis baleyi televizyonda görünce çok meraklandı. Bale kursu yorumları ve şikayetleri araştırmaya koyulduk. Bale kursu önerileri olarak karşımıza dans akademi çıktı. Kızımız kursa gitmek isteyince tabi hemen kayıt yaptırdık. İlerde büyük bir dansçı olacağını söylüyor. Bale çok faydalı bir dans siz de çocuklarınızı bu dansa gönderin.

  Gözde Yaman
 • Kızımızı eşimin isteği ile Dans Akademi bale kursuna yazdırdık. Eğitmenlerimiz sağolsun çok ilgiliydiler. Kızım da eğleniyor derslerde, değişik bir tecrübe oldu. Umarım dans etmeye devam eder. Bale kursu önerisi olarak size dans akademiyi sonuna kadar öneririm.

  Selim Ali Tanıyan
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

İstanbul Ankara İzmir +30 İl – 100 Yetkili Dans Eğitim Merkezi

Dans Akademi bale kursları İstanbul, Ankara ve İzmir bale kursu başta olmak üzere Türkiye genelinde +30 ilde 100 yetkili dans eğitim merkezi olarak; Anadolu Yakası bale kursları Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası bale kursları Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara bale kursları Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa bale kursları Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir bale kursları Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit bale kursları Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Antalya bale kursları Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde yer almaktadır.

Nerelerdeyiz? – Dans Akademi Bale Kursları!

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla