Romantizm Doruklarda – Bachata Dansı

“Acılı aşk şarkısı” anlamına gelen, romantik ve samimi hareketleri ile en kıvrak Latin danslarından olan Bachata, duygusallığı ve çekici ritimleriyle aklınızı başınızdan alacak! Salsa ve Merengue hareketlerine yakın figürleri ve müzikleriyle Bachata dans kursu sizi de eğlenceye davet ediyor…

Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden Bachata dans kursu sayesinde temel adımlar, kombinasyonlar, duruş teknikleri ve kalça hareketlerini öğrenerek kendinizi ritmin akışına bırakacaksınız. Bachata dans kursları sizi bekliyor…

Neden Bachata Kursu?

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Eğitim sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Dans kursları ve özel derslere katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki dans eğitiminde telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi lokasyonda dans kursları.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Kıvraklığınızı Sahnelere Taşıyın!

Temel ve profesyonel Bachata kursu için Dans Akademi eğitmenleri ile tanışın! 2 – 4 aylık bir süreçte kendinizi geliştirin ve sahneye çıkacak tecrübeyi kazanın! Dinlemesi bile ayrı keyif olan Bachata müziklerinde dans etmenin keyfine varın…Bachata kursu ile kendinizi yakından tanıyın…

Aşkı ve acıyı bir arada yaşatan Bachata dansında partnerinizle birlikte neredeyse birbirinize düğümlenerek şehveti ve arzuyu yaşayacaksınız. Temel Latin danslarıyla benzer olan figürlerinden ziyade kalça ve bel hareketleri ile kadın dansçıların üzerindeki ilgiyi artıran Bachata dans kursları, her zaman en çok tercih edilen danslardan biri olacak! Elinizi çabuk tutun ve bachata dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Bachata kursu sayfasına bakanlar Kizomba kursu sayfasını da incelediler!

Bachata kursu fiyatları ortalama 150 TL’dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 100 ile 300 TL arasında değişmektedir.

Bachata kıyafetleri; hareketlerinizi engellemeyecek rahat kıyafetler, zemine uygun ayakkabılar.

Her Latin dansında olduğu gibi bu dansın da kendine özgü kıyafetleri bulunmaktadır. Genellikle vücut hatlarını sıkmayan, rahat elbiselerin yer aldığı modeller içerisinde etek ve tayt gibi tasarımlara da bulunmaktadır.

Erkeklerin kumaş pantolon ve pantolona uygun bir gömlek ile eşlik edebildiği dans, partnerlerin uyumunu sergileyebileceği bir görünüm özelliği barındırmaktadır. Parlak renkler ve topuklu ayakkabılar, dansın duygusunu yansıtmaktadır. Bachata kursları sırasında ise öğrencilerin rahat kıyafetler giymeleri önerilir.

Farklı hareket özelliği barındıran bachata figürleri, ritmi yakalayan partnerler arasındaki duygu yoğunluğunu geliştirir. Genellikle 4’lük ritim hareketlerinin kalça ile birleştirilmesi sonucu elde edilen figür, dansın temelini oluşturmaktadır. Tercihe göre ayağın yere vurulması şeklinde de gerçekleştirilebilen bu hareketin amacı ritmi dans ile birleştirebilmektir. Bachata kursları sırasında temel adımlar ve dönüşler öğretilmektedir.

Yarım dönüşlerle hareketlendirilebilen bachata dansına merengue ve salsa dansında yapabileceğiniz hareketler de eklenebilmektedir.

Erkeğin sol ayak figürüyle başlayan dans, kadınların kalça ritimleriyle canlandırılabilmektedir. Slow parçalarla gerçekleştirilen dansta partnerlerin birbirleri uyum içerisinde olması ve estetik açıdan zarif ve tutkulu bir ambiyans yaratabilmesi gerekmektedir.

Bachata kursuna katılmak için herhangi bir kriter bulunmamaktadır. Bu dansı öğrenmek isteyen, kendini geliştirmeyi hedefleyen veya özel yarışmalarda partneriyle birlikte bir dans gösterisine hazırlanan herkes bachata kursları olanaklarından faydalanabilmektedir.

Partnerinizle aranızdaki bağ ne kadar güçlü olursa dansa adaptasyon süreciniz de o kadar hızlı gelişecektir. Bachata kursuna katılmak isteyenler fiyatlar ve saatler bölümünden kendileri için en uygun programı yapabilirler.

Genellikle aksak adımlara, kalça hareketlerine ve yakın temasa dayalı olan dansın içerisinde merengue ve bolerohareketleri yer almaktadır. Müziğe eşlik etmeye dayalı olan baçata dansı gitar eşliğinde çalınan parçalarla hareketlendirilmektedir.

Dansın başlangıcında ritim yavaş ve sakindir. Kimi zaman gitara eşlik eden enstrümanlar arasında bas gitar, bongo ve maracas yer alabilmektedir. Vücut dilinin etkili kullanımını gerektiren dans, partnerinizle aranızdaki bağın güçlü olmasını gerektirir. Dominik kökenli olarak ortaya çıkan dansın içerisinde kavuşma, özlem, ihtiras gibi temalar bulunmaktadır.

Latin dans grupları içerisinde önemli bir yere sahip olan dans için aşkların müziği tanımlaması yapılabilmektedir. Hem izlemesi hem de yapması keyif veren dansın vücut kontrolüne öncelik tanıdığı bilinmektedir. Bel bölgesinin etkileyici kullanımının gerektiği dans, özgüven gerektirmektedir. Bachata kursları bu ilgi çekici nedenlerle çok sayıda dansçıya sahiptir, meraklıları da dans kurslarından eğitim almaktadır.

En Popüler Bachata Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar

Yorumlar

 • Ben bachatayı yıllardır yapıyorum ancak hiçbir zaman düzenli olarak devam edemedim. Dans Akademi’den aldığım derslerle kendimi daha hızlı ilerlettim. Ders telafi imkanları da benim gibi düzensiz çalışanlar için ideal. Herkese tavsiye ederim.

  Balım Tarıkoğlu
 • Eşimin ısrarı üzerinde Dans Akademi’den Bachata eğitimi aldık. Ben ilk başlarda çok sıcak yaklaşmadım bu işe ancak dans ettikçe aslında korkulacak bir şey olmadığını gördüm. Eğitmenlerimize emekleri için teşekkür ediyorum.

  Orhan Belek
Türkiye'nin En İyi Dans Kursu - Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Her İlde Dans Kursu Merkezleri

81 ilde 100’den fazla dans kursu ile dansa gönül veren herkese kaliteli eğitimler.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Türkiye Genelinde Eğitim – Her Yerde Dans!

Başta İstanbul olmak üzere Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası’nda Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Ankara’da Kavaklıdere, Çankaya, Bahçelievler semtlerinde; Bursa’da Nilüfer Konak Mahallesi, Karaman Mahallesi, İhsaniye Mahallesi’nde, İzmir’de Konak, Alsancak, Çankaya, Bornova semtlerinde, İzmit’te Tepecik, Kocaeli Merkez bölgelerinde, Muğla’da Bodrum, Fehtiye, Marmaris semtlerinde Bachata dans kursu hizmetlerimizi vermekteyiz.

Nerelerdeyiz? – Bachata Kursları

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • İzmit
 • Muğla